Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
vidim da se cesto pominje podela na "velike" i "male", da li neki moze da mi kaze do koliko ha su mali , a sa koliko postaju veliki ?
 
Za gorivo , jos nista se ne spominje koje benz. pumpe ... a ovamo ide od 15-og .. Hebe lud zbunjenog ! Neko je ubedjen da nam se vraca 23 din samo , neko 76 din ... citam uredbu nista nije doreceno . Moze da se tumaci na 3 nacina . Ludnica . Lov u mutnom za VELIKE , a mi smrtnici ko nas h...e !!
 
Ja sam se danas ukocio u trezoru, jer mi je radnica tamo na salteru rekla da nemam pravo na regres, jer sam uzeo bonove... Kao uzeli ste bonove i refakciju od 1.1-16.03 i nemate pravo na ovaj regres. Ja kazem kako, kaze ona - nemam ja pojma, ja vidim da stoji 0 (nula)....

Sta ce biti sa tim, bog ce sveti znati...
 
vidim da se cesto pominje podela na "velike" i "male", da li neki moze da mi kaze do koliko ha su mali , a sa koliko postaju veliki ?

Ааа не дели се тако по броју ха .. него по шалтеру .. мали си док шалтеру прилазиш спреда .. а кад кренеш да му прилазиш отпозади е онда си посто велики :osmeh:
 
Ja sam se danas ukocio u trezoru, jer mi je radnica tamo na salteru rekla da nemam pravo na regres, jer sam uzeo bonove... Kao uzeli ste bonove i refakciju od 1.1-16.03 i nemate pravo na ovaj regres. Ja kazem kako, kaze ona - nemam ja pojma, ja vidim da stoji 0 (nula)....

Sta ce biti sa tim, bog ce sveti znati...

Valjda nije tako,pa to je čist kriminal.Lepo je bilo reči da će se nafta davati iz 2 puta ali svašta još možemo očekivati.Izgleda da će nam trebati poprilično živaca da sve ovo svarimo.Šta je sledeće.
 
Budžet za poljoprivredu 42 milijarde dinara
Ministar poljoprivrede Goran Knežević izjavio je da će ukupni poljoprivredni budžet iznositi 42 milijarde dinara i da će biti isplaćene sve preuzete obaveze od početka godine, kao i one definisane uredbama koje su tek donete.


Ministar Knežević je u intervjuu listu "Politka" rekao da je prethodna vlast koristila sve materijalne i državne resurse da dobije parlamentarne i predsedničke izbore, pa su tako "marketinški zaposlili 1.700 agronoma, prošlogodišnje subvencije isplatili ove godine, potrošili do maja sve pare koje su bile predviđene do novebra, a njemu ostavili praznu kasu."
"Planirali su sopstvene prihode od 29 milijardi dinara, od toga do sada je trebalo da se bude ostvareno 15, a realizovano je samo 2,5 milijarde dinara", naveo je ministar ukazavši da je "prethodni ministar agrarni budžet radio politikantski i diletantski".
Na pitanje zašto je vlada zabranila izvoz industrijskog bilja, a liberalizovala uvoz žitarica ukidanjem carina, Knežević je rekao da su se prilikom donošenja takvih odluka rukovodili ukupnim bilansom Srbije ali i standardom građana. Knežević je naveo da je šteta kod suncokreta između 15 i 20 odsto, kod soje oko 35 odsto, a kod šećerne repe preko 30 procenata.
Prema Kneževiću, izvozom industrijskog bilja nastao bi manjak, prerađivačka industrija bi ostala bez sirovine, došlo bi do nestašice šećera i ulja, nedostajuće količine bi morale da budu uvezene, a to bi vodilo povećanju cena, što standard građana ne može da podnese.
Ministar je rekao da je povećanje cena hrane posledica suše, ali i velike nebrige prethodne vlade. "Naravno da je neko morao da traži veću cenu mleka kada nije dobio premiju ni za januar. Pokušaćemo da intervenišemo na tržištu preko Direkcije za robne rezerve, kao i kupovinom 200.000 tona kukuruza. Mislim da će to proizvesti efekat stabilizacije cena", rekao je Knežević.
Prilikom primene mera agrarne politke, prema Kneževića, Vlada će pokušati da razdvoji socijalne od ekonomskih mera. Domaćisnstvo sa jednom kravom i okućnicom ne može da opstane i to nije poljoprivreda, rekao je on. "Njima treba pomoći socijalnim merama koje su van ovog ministarstva - da prežive. Mi mormo da stimulišemo one vrhunske sa dobrim rezultatima. Pružićemo se koliki nam je guber, a nećemo unapred praviti razliku među proizvođačima. Ideja je da podignemo poljoprivredu", zaključio je ministar.
 
Ja sam se danas ukocio u trezoru, jer mi je radnica tamo na salteru rekla da nemam pravo na regres, jer sam uzeo bonove... Kao uzeli ste bonove i refakciju od 1.1-16.03 i nemate pravo na ovaj regres. Ja kazem kako, kaze ona - nemam ja pojma, ja vidim da stoji 0 (nula)....

Sta ce biti sa tim, bog ce sveti znati...

Kakve veze ima nafta jer se ne predaju jos zahtevi za D2 . 6420 din/Ha je sasvim druga prica !
Ili si pitao za gorivo imas li prava za ovu rundu jesenju , nisam te razumeo bas .
 
Poslednja izmena:
Da, da, predao sam zahtev za subvencije, i pitao za ovu rundu jesenju za naftu. To je odgovor... I da nisam bio jedini, skoro svi oko mene, su uzeli bonove i refakciju, i stoji im 0 kao i meni... Nas par je tamo bilo...Onda smo isli gore u kancelariju, kod neke likuse, koja je isto rekla da nemam pravo...
 
Da, da, predao sam zahtev za subvencije, i pitao za ovu rundu jesenju za naftu. To je odgovor... I da nisam bio jedini, skoro svi oko mene, su uzeli bonove i refakciju, i stoji im 0 kao i meni... Nas par je tamo bilo...Onda smo isli gore u kancelariju, kod neke likuse, koja je isto rekla da nemam pravo...

Znaci u principu zbog uzete refakcije rekli vam da nemate pravo na ostalo, jer su bonovi koje ste uzeli iopnako deo ovogodisnje uredbe.......lud zbunjegog , trebace nam fakultet za tumacenje uredbi jos malo

Jel se od 6420 din /ha odbija avans?
odbija se
 
Eto, zasto je meni zena u trezoru letos rekla, sacekaj sa refakcijom, moze ti se desiti da neces moci da dobijes kasnije nove bonove, ali nije rekla da necu moci da dobijem subvenciju, vec da se moze desiti da necu moci da dobijem nove bonove.
To sto je neko uzeo bonove ne bi trebalo da ima veze, ja mislim da je to greska, tj da ni njima nije jasno sta trebaju da rade.
Treba sacekati jos koji dan, da se situacija malo razbistri, dovoljno je da jedan direktor nekog od trezora ne shvati uredbu kako treba i tako kaze njegovima da rade, a oni rade kako im se kaze.
 
Eto, zasto je meni zena u trezoru letos rekla, sacekaj sa refakcijom, moze ti se desiti da neces moci da dobijes kasnije nove bonove, ali nije rekla da necu moci da dobijem subvenciju, vec da se moze desiti da necu moci da dobijem nove bonove.
To sto je neko uzeo bonove ne bi trebalo da ima veze, ja mislim da je to greska, tj da ni njima nije jasno sta trebaju da rade.
Treba sacekati jos koji dan, da se situacija malo razbistri, dovoljno je da jedan direktor nekog od trezora ne shvati uredbu kako treba i tako kaze njegovima da rade, a oni rade kako im se kaze.
Koliko je meni poznato,bonovi nemaju veze sa refakcijom.Ali je mogla i refakcija da se podigne,ko je hteo.
 
Tacno i meni je kasnije zena gore u kancelariji rekla da jos nisu dobili napismeno kako treba da rade i sta, i da 99.99% refakcija nema veze sa REGERSOM... Ajde sacekajmo da vidimo kako ce biti...
 
danas bio u trezoru u Paracin pitao el poceo upis za subvencije covek se iskida od smejanja da sam i ja poceo da se smejem gledajuci ga kasnije me pita otkud meni to za subvencije da idem u trezor kada nemaju pojma o tome kada sam rekao da u drugi gradovi pocelo upisivanje covek mrtav ladan kaze "nemoj da te lazu budale" tako da ovo je smejurija od drzave a kakvi je vode dobro je i ovako!
 
Dakle,da sacekamo da se lopovi usaglase i odrede koliko ce to biti dovoljno da se otme od seljaka,a da se masnom pricom isti umiri da mnogo ne talasa.
 
Da li ovih 6420 dinara i naftu dobijaju vi ili samo oni koji placaju penzijsko i zdravstveno?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh