Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pa i stočare niko nije terao da napune štale već su u to sami uleteli od pohlepe za više novca......
I šta sad ni njima ne treba pomoći?
Jedna izreka:Budalu i krivo drvo ne treba da tražiš-gde god se okreneš ima ih.



Te sto su uleteli u stocarstvo ne treba pomagati,oni koji se bave stocarstvom sigurno nisu docekali da zavise od milostinje vlade Srbije..........................................................................PAMETNO JAKO.. A sa cime da ih nahranim..

Pa neces ih nahraniti ni sa recimo 1000 dinara po svinji,ili 10 000 po biku.100 kg hrane za svinje je poskupelo za 2000,ali je problem sto svinja pojede 300 kg.Biku 10 000 nije dovoljno za seno_Opet gledam oko mene ko hrani za sebe malo smanji broj,malo dokupi hrane i nekako ce preziveti,a da ne ugase proizvodnju.U problemu su oni koji hrane za banku i koji moraju da drze par stotina svinja i sl.
 
Ne treba NIKOM dati subvencije, vec treba dati neke okvirno zagaratovane cene proizvoda, goriva, repromaterijala.
Ovo je smejurija, do juce blokirali puteve da im daju subvencije, sada bih da blokiraju da im se otpisu arende na drzavnu zemlju.
Sta da kazu ljudi koji se bave proizvodnjom, bez ikakvog posticaja.
Pojedinci bolje da se pokriju po usima i cute.
Uzeli bih sa pokojnika pokrov.
Muka mi je vise od takvih.
 
:haha: баш забавна ова тема .. не разумем око чега се једите ? Субвенција неће бити .. или ће оне бити на "дођем ти" кад буде било пара у износу од ладног пива по роговима :osmeh: да буде ко у причи рогати с рогатим а ови остали башка :ppozdrav:.. држава је бакротирала али немају м... да то саопште ... Најзабавнији су ови који помињу јевропу .. е па обрачујте колико Немачка заради само на 100 милијарди кредита грчкој и колко субвенције може да исплати само од тог .. Кад су фабрике ишле на добош за кило печења нико није истерао тракторе што би сад .. гориво ће опет да поскупи штедите нафту гута и у леру :osmeh:... 50% прихода од ПДВ је на увозну робу па ви гледајте где су субвенције .. ал гледате на на ту страну ..
 
Ljudi svuda u evropi (u koju mi toliko hocemo) se daju subvencije za poljoprivredu, kako da sutra ...kad udjemo u tu evropu budemo konkurentni sa istom cenom ako mi nemamo subvencije a ostali ih dobijaju.
Pre desetak dana sam bio u Austriji (okolina Beca) i razgovarao sa jednim farmerom koji drzi bikove, svinje i obradjuje do 40 he. zemlje (kaze da vecina i nema vise od 40 he) subvencije dobija 400 evra po he. i plus 200 evra po he. zato sto se bavi stocarstvom.
I kako onda neki clanovi foruma misle da opstanu u poljoprivredi bez subvencija u tako jakoj trzisnoj utakmici!!! :sta:::spreman na sve::
 
Па схватио си поенту !! нећемо бити .. субвенције су за господу која имају одакле да их плате а не за црнце у колонији !!

ако вам је до чучања у трактору пред нечијом капијом !
ево вам списак па бирајте којим ћете редом

-- ко је продо фабрике које су пуниле буџет
-- ко је потписо споразуме о "слободној трговини " њима тржиште а нама квоте и стандарди које не испуњавате
-- ко је покро паре од кредита
-- ко је укино царине које су пуниле буџет
-- ко је запослио 3х више службеника него што треба
итд. итд...

о учешћу у аграрном буџету се преговара као и о свим осталим стварима последња земља која је нешто испреговарала за себе је била Пољска .. сва остала бураније није добила ништа више него што и уплати у заједничку касу ..

П.С. неки хоће а неки и неће :osmeh: дакле молим без вређања ...
 
Kako ste opstajali pre subvencija?
Sta bih vi radilli da se sa ovih 80 000 domacinstava koji primaju sub, (cisto sumljam da ih ima toliko)
povecalo davanje na 150 000 diomacinstava, a morala da skrese subvencija?
Svedoci smo bili kada se lomilo da se da od 20 ha (subvencija) kako su neki reagovali.

Svi mi ili bar vecina placamo drzavi porez, a mnogi ne mogu to pravo da ostvare da bih dobili neki dinar.

Sta da rade ljudi sa 5-6 ha koji dok sve izmire ne mogu ni da pokriju troskove od tog novca.
Drzava radi smisljeno i daje malom broju koji ispunjava sve kriterijume koje ona trazi. A, ne vidi da joj bas ti subvencionisani prave
najvise problema.

Pametnije bih bilo da je dala svima po recimo 5 000 din po hektaru i uslovila da se zemlja mora obraditi.

Mene licno ne doticu ta davanja, primanja,,, niti ce me doticati.
Sve sto radim ulazem iz sopstvenih izvora.
 
Kako ste opstajali pre subvencija?
Sta bih vi radilli da se sa ovih 80 000 domacinstava koji primaju sub, (cisto sumljam da ih ima toliko)
povecalo davanje na 150 000 diomacinstava, a morala da skrese subvencija?
Svedoci smo bili kada se lomilo da se da od 20 ha (subvencija) kako su neki reagovali.

Svi mi ili bar vecina placamo drzavi porez, a mnogi ne mogu to pravo da ostvare da bih dobili neki dinar.

Sta da rade ljudi sa 5-6 ha koji dok sve izmire ne mogu ni da pokriju troskove od tog novca.
Drzava radi smisljeno i daje malom broju koji ispunjava sve kriterijume koje ona trazi. A, ne vidi da joj bas ti subvencionisani prave
najvise problema.

Pametnije bih bilo da je dala svima po recimo 5 000 din po hektaru i uslovila da se zemlja mora obraditi.

Mene licno ne doticu ta davanja, primanja,,, niti ce me doticati.
Sve sto radim ulazem iz sopstvenih izvora.
E taj sto ima 5-6 hektara ne zivi sigurno od poljoprivrede, po meni subvencije treba da dobija onaj sto se iskljucivo bavi poljoprivredom !
 
Ljudi svuda u evropi (u koju mi toliko hocemo) se daju subvencije za poljoprivredu, kako da sutra ...kad udjemo u tu evropu budemo konkurentni sa istom cenom ako mi nemamo subvencije a ostali ih dobijaju.
Pre desetak dana sam bio u Austriji (okolina Beca) i razgovarao sa jednim farmerom koji drzi bikove, svinje i obradjuje do 40 he. zemlje (kaze da vecina i nema vise od 40 he) subvencije dobija 400 evra po he. i plus 200 evra po he. zato sto se bavi stocarstvom.
I kako onda neki clanovi foruma misle da opstanu u poljoprivredi bez subvencija u tako jakoj trzisnoj utakmici!!! :sta:::spreman na sve::
Ja ovu tezu pricam od kako sam dosao na forum. I ne vredi... Nekome je uvek krivo sto postoje subvencije.
 
@ Amazon

Zasto mislis da mali ne zive od obradive povrsine 5-6-10 ha?
U mom kraju ima mali milion primera takvih.

OD CEGA SU ZIVELI KADA JE MAKSIMUM ZEMLJISTA BIO 10 HA POSLE DRUGOG SVETSKOG RATA?
I tada se zemlja obradjivala.
Kada udjete u eu u koju toliko hocete, videcete sta znaci trzisna utakmica.
Povrtare sada dave sa uvozom, sta ce biti kada se potpuno otvore granice.

Problem na ovom forumu, a i na ostalim sto glavnu rec vode ljudi koji rade malo vise od proseka zemlje.
Ostvaruju subvencije, od istih otplacuju traktore, kombajne, i kada se desi scenario vec vidjen da drzava ne moze da isplati sub,
onda se dize buna koju mahom iznse na svojim ledjima mali ratari, koji najmanje od svega imaju u celoj prici.
 
E taj sto ima 5-6 hektara ne zivi sigurno od poljoprivrede, po meni subvencije treba da dobija onaj sto se iskljucivo bavi poljoprivredom !
E tu ste se malo z..ebali
JA imam 5 ha zemlje i živim isključivo od poljoprivrede i znam takvih koliko hoćeš
A znam i one koji imaju i preko 100 ha zemlje i kako su došli do te zemlje ( sigurno nisu nasledili od ,,dede" ) i šta sve rade i kako muljaju ....
E pa onda i ti sto imaju preko 100 ha zemlje ne žive isključivo od poljoprivrede da ne muvaju sa strane i podmićuju kojekakve ...
 
Jedva čekam da parkiram traktor ispred zgrade opštine.To će mi biti slađe nego sve ove blokade do sada.
 
E tu ste se malo z..ebali
JA imam 5 ha zemlje i živim isključivo od poljoprivrede i znam takvih koliko hoćeš
A znam i one koji imaju i preko 100 ha zemlje i kako su došli do te zemlje ( sigurno nisu nasledili od ,,dede" ) i šta sve rade i kako muljaju ....
E pa onda i ti sto imaju preko 100 ha zemlje ne žive isključivo od poljoprivrede da ne muvaju sa strane i podmićuju kojekakve ...
Najvise domacinstava u Srbiji je do 10 hektara i zive iskljucivo od poljoprivrede,ne znam tacno koliko,ali oko 70% sigurno_Oni sa 100 i vise hektar po pravilu ne zive samo od poljoprivrede,imaju neki drugi posaoa u poljoprivredu su usli naknadno,bar vecina njih.
 
Po meni realnost je da taj koji obradjuje manju povrsinu definitivno mora menjati kulture koje ce gajiti tipa da se takvi baziraje na povrtarstvo otvoreno ili zatvoreno i slicno,naravno uz vecu podrsku i subvencije,dok na vecim povrsinama definitivno ratarstvo,pa svako u svojoj mogucnosti i raspolaganju sa zemljom da se okrene svojoj realnosti,jer zemlje sto ima ima ja bar ne znam da postoji negde nesto da se ne obradjuje i da postoji mogucnost da se neko siri sem naravno ako neko ne propadne ili slicno...
 
Nekad je od 10ha živelo svako poljoprivredno domaćinstvo, ali je u svakoj kući bilo bar po jedna krava, poneki bik, obavezno desetak svinja itd. Sve je to donosilo zaradu, jer je bio siguran otkup. Pariteti su bili mnogo povoljniji, jeftinija nafta, manji državni nameti, nije bilo gomila sporednih troškova tipa: telefon, internet, kablovska, mobilni telefoni, tv pretplata, vodovod, plaćanje iznošenja smeća, kanalizacija... U svakoj kući je bilo više radno sposobne radne snage. I uvek je bar jedan iz kuće radio u nekoj firmi. Hranu je većim delom svako domaćinstvo samo za sebe obezbeđivalo a sad ima gazdinstava koje obrađuju veliku količini zemlje a nema ni kučeta, ni mačeta...
Radilo se isto kao i sad, možda i više, ali je život bio jednostavniji i manje natrpan sitnicama koje "olakšavaju život".
 
@ Amazon

Zasto mislis da mali ne zive od obradive povrsine 5-6-10 ha?
U mom kraju ima mali milion primera takvih.

OD CEGA SU ZIVELI KADA JE MAKSIMUM ZEMLJISTA BIO 10 HA POSLE DRUGOG SVETSKOG RATA?
I tada se zemlja obradjivala.
Kada udjete u eu u koju toliko hocete, videcete sta znaci trzisna utakmica.
Povrtare sada dave sa uvozom, sta ce biti kada se potpuno otvore granice.

Problem na ovom forumu, a i na ostalim sto glavnu rec vode ljudi koji rade malo vise od proseka zemlje.
Ostvaruju subvencije, od istih otplacuju traktore, kombajne, i kada se desi scenario vec vidjen da drzava ne moze da isplati sub,
onda se dize buna koju mahom iznse na svojim ledjima mali ratari, koji najmanje od svega imaju u celoj prici.
Juce si napisao 5-6h danas si vec dodao 10h pa to nije isto? Covece ti pricas nekada sta je bilo pa i moja baba je bila nekad devojka:osmeh: .
 
Juce si napisao 5-6h danas si vec dodao 10h pa to nije isto? Covece ti pricas nekada sta je bilo pa i moja baba je bila nekad devojka:osmeh: .
Ljudi koji rade 5-6ha izdrzavaju svoju porodicu. Gasenjem tih poljoprivrednih gazdinstava pravi se jos vise sirotinje na ustrb bogatih koji treba da budu jos bogatiji. U evropi vrlo mali broj ljudi se bavi poljoprivredom (u mnogim drzavama to je svga 3-4%) Primenom te prakse to bi znacilo da nasa sela treba da izumru. Nemojte zaboraviti proslo vreme , da su seljaci odrzali ovu nasu drzavu a ne tajkuni
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh