Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam zvao Opstinu da se raspitam o placanju drzavne zemlje,interesovalo me je posto sam vec isplatio zakup za sledecu godinu.I dobio odgovor da ce se drzavna zemlja 99 % platiti,tj ministarstvo je prebacilo odgovornost na lokalne samouprave,koje nece da se odreknu para...Samo su skinuli odgovornost sa sebe...:udri:
 
E kad bi to moglo tako.....
Od zakupa ide 50% državi,20% pokrajini i 30% opštini.Kod nas kažu da će tražiti od države napismeno šta da otpišu tj. dali deo(i koji) ili sve.
 
E blago vama pojedincima imate još jednu neostvarivu muku kako da vam drzava otpusti ono u šta ste dobrovoljno uleteli :sjasi:,a staće većina poljoprivrednika šta mislite jerće i njima da otpuste arendu koja izlazi u pojedinim mestima i više nego štoje zakup drzavne zemlje?AL štaćeš ljucka pohlepa nema granica:ppozdrav:
 
Pa i stočare niko nije terao da napune štale već su u to sami uleteli od pohlepe za više novca......
I šta sad ni njima ne treba pomoći?
Jedna izreka:Budalu i krivo drvo ne treba da tražiš-gde god se okreneš ima ih.
 
Danas sam zvao Opstinu da se raspitam o placanju drzavne zemlje,interesovalo me je posto sam vec isplatio zakup za sledecu godinu.I dobio odgovor da ce se drzavna zemlja 99 % platiti,tj ministarstvo je prebacilo odgovornost na lokalne samouprave,koje nece da se odreknu para...Samo su skinuli odgovornost sa sebe...:udri:

Pa naravno, šta ste mislili da će se država i lokalne uprave odreći novaca...
 
Pa i stočare niko nije terao da napune štale već su u to sami uleteli od pohlepe za više novca......
I šta sad ni njima ne treba pomoći?
Jedna izreka:Budalu i krivo drvo ne treba da tražiš-gde god se okreneš ima ih.

Te sto su uleteli u stocarstvo ne treba pomagati,oni koji se bave stocarstvom sigurno nisu docekali da zavise od milostinje vlade Srbije
 
Samo je razlika ;što su stočari uložili je i dalje kod njih(u vlasništvu) a zemlja je Perina,Števina.Piština...
 

Pa i stočare niko nije terao da napune štale već su u to sami uleteli od pohlepe za više novca......
I šta sad ni njima ne treba pomoći?
Jedna izreka:Budalu i krivo drvo ne treba da tražiš-gde god se okreneš ima ih.



Te sto su uleteli u stocarstvo ne treba pomagati,oni koji se bave stocarstvom sigurno nisu docekali da zavise od milostinje vlade Srbije..........................................................................PAMETNO JAKO.. A sa cime da ih nahranim..
 
Poslednja izmena:
Ne lupetajte za stocare,pogotovu ako niste imali vise para rogova vezanih u stalu na duze vreme.Mlecno govedarstvo je mnogo kompleksnije od bilo koje ratarske proizvodnje i zahtevnije u svakom pogledu.A kao takvo u ovakvoj popisanoj zemlji vapi za subvencijama kao i svaka druga grana agrara,posebno u ovako teskoj godini.Zato nemojmo se prepucavati mi koji smo u istom sosu i koji teskom mukom dolazimo do svog dinara.Valja se sloziti da celoj poljoprivredi treba dobar podsticaj.Pa kakve su subvencije na zapadu,jesu li oni ludi sa onakvim subvencijama svojim paorima,rancerima,farmerima...Gde bi bila njihova poljoprivreda kada bi za ministarstvo poljoprivrede imali nase sa sve ovakvim budzetom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh