Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja nisam jos uvek dobio subvencije ali sam dobio opomenu za 7000 din neplacenog socijalnog osiguranja i navode u resenju da ce da plene ako neplatim.Oni mogu da kasne koliko hoces ali seljak ne moze nego prete .Boze boze,koja drzava.I da,opet i ove godine za vocarstvo nema subvencije ,valjda zato sto mi kajsija donosi ,,preveliku" zaradu a ja ubrao 5 kg na 2 jutra!Dno dna!
 
To nam je kad zivimo u lopovskoj drzavi. Njima je lepo kad ubiraju kajmak...dok uzimaju nam zadnje parce hleba iz usta
 
Poglavico, i ja sam sa tobom. Cak sam i zagovarao ukidanje prvo subvencija a onda i ministarstva, pa onda da pravimo novo ministarstvo.

Mi bi mogli, pod pretpostavkom da smo Francuzi, da formiramo savez na nivou republike, pa da smo jači i od prerađivača i semenskih kuća da imamo udeo u njihovom kapitalu pa da mi njima diktiramo kako će da rade. Tako je nastao LG.
 
Danas komsija zvao za prolongiranje kredita rekli mu da od cetvrtka moze da podnese zahtev... Ja moj odavno vratio kad sam KONJINA !
 
Ja sa danas bio u banci Inteza,i rekose nista od odlaganja kredita! Fantastiko,ja mislim da nisi pogresio_Od toga odlaganja nema nista ,samo nas navlace da placamo penale.
A ko misli da nevraca kredit i da ce oni to zaboraviti!? Ja mu ipak savetujem da jos jednom polako procita ugovor!
 
Da li je isplata subvencija nastavljena normalnim tokom kao i nafte da li je neko nesto dobio danas
 
Mi bi mogli, pod pretpostavkom da smo Francuzi, da formiramo savez na nivou republike, pa da smo jači i od prerađivača i semenskih kuća da imamo udeo u njihovom kapitalu pa da mi njima diktiramo kako će da rade. Tako je nastao LG.
Tako su druze nastale neke od mnogo jakih banaka po svim tim zemljama. Kod nas je zuta demokratija a zarad svojih bizMismena unistila i ono malo zadruga sto je funkcionisalo. A mnogi su imali udela u kapitalu, i izgubili su sve, jednim potpisom i preporukom coveka koji je poslao dopis faksom da ima da se postuje njegova a ne Ustav. Normalno, donji nizi slojevi, a naravno bez kicme, su sugestiju prihvatili i bespogovorno izvrsili. Zato ja i predlazem ukidanje ministarstva, pravljenje novog, i novi pocetak. Novi pocetak bi isao paralelno sa ispitivanjem proslosti, kaznjavanjem i oduzimanjem imovine.
 
Može li neko da potvrdi zbog čega je blokiran račun Ministarstva poljoprivrede?
Koliko sam pročitao, u 2008. godini subvencije je trebalo da iznose 40.000 dinara a isplaćeno je samo 20.000, pa su gazdinstva tužila ministarstvo i dobila sud.
Da li se ovo odnosi na sva poljoprivredna gazdinstva ili su u pitanju neki posebni slučajevi?
Hvala unapred na odgovoru.
 
Može li neko da potvrdi zbog čega je blokiran račun Ministarstva poljoprivrede?
Koliko sam pročitao, u 2008. godini subvencije je trebalo da iznose 40.000 dinara a isplaćeno je samo 20.000, pa su gazdinstva tužila ministarstvo i dobila sud.
Da li se ovo odnosi na sva poljoprivredna gazdinstva ili su u pitanju neki posebni slučajevi?
Hvala unapred na odgovoru.
To je bila jednokratna"pomoc" nekomercijalnim gazdinstvima.
 
Šta bi trebalo da predstavljaju ta "nekomercijalna" gazdinstva? Video sam tu formulaciju i u obaveštenju ali mi nije najjasnija.
To bi trebalo da predstavlja neku socijalnu kategoriju ili šta li već?...
 
To su gazdinstva koja su se pri reg. tako kategorisala tipa staracka domacinstva , domacinstva sa malo obradive zemlje koja nemaju ozbiljnije kolicine proizvoda za trziste .
 
meni uplatili danas ali samo po nekih 25din neznam dali zato stosam imo i jako sveze racune, predo pre 10 dana a imo zadnji racun od 13.10 neznam tacno sta se desava
 
Il imas 6000 din po Ha ili nemas .... lepo bome. Serem im se na 6000 din . To sto je veci budzet , zna se ko ce dobiti bespovratna sredstva i tamo ce novac biti usmeren ... e naj...smo !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh