Teske drljace

SAd sto sam video jednu kod njih pre par dana od 7m je odlicna, samo koliko se secam pisalo je na njoj ,,DUBICA'' ne znam zasto ali je dobra jako.

Covek kod nas radi u ritu sa tom od 6m nema nikakve primedbe, ali po meni je TUPANJAC Nr.1 sto se tice teskih drljaca.Kod nas u ritove 90% imaju bas te tupanjac drljace.
 
Ако је жуто зелена дрљача онда и јесте Дубица,производи се у Козарској Дубици,РС,фирма Нова Механика.

Ma nije zuto zelena, nego je crveno-crna iste boje kao te njegove MBV, upravo mi on rece kao jel si video kakve drljace sad imam?!
Ali stvarno ova je dobra bas.
 
Rešio da napravim ram za drljacu.Dojadilo skidati S opruge sa spremaca.
2hn72a9.jpg


e61sh2.jpg


5bael3.jpg

Slikacu i kad bude sve gotovo.
 
Zbog toga i pitam ali ako teren gde se radi zemlja može da istrpi onda ne vidim razlog zašto da ne bude iz jednog dela.
Imate primer u našoj opštini selo gde je ceo atar u odnosu na put "iza sela" malte ne ljudi u većini slučajeva i nemaju potrebe izlaziti na glavni put.A mi u selu imamo ljudi da 50-80% zemlje imaju u Jermenovačkom ataru a moraju proći kroz selo Janošik(ima i atarski kojim se zaobilazi)+ preko mosta i DTD-a.
Praviš i rotore ili prebaciš sa spremača?
 
To je ipak puno da bude iz jednog dela.Kad tad će se desiti da mora asfaltom gde je saobraćaj i eto problema,a i transport će tu biti malo cup-cup-cup...
 
Ko ume da tera traktor sa sejalicom 6x70 ili ne daj boze vecom, moci ce i ovo bez problema. Meni je jedan jedini put bilo zeznuto kad sam isao sa 8-rednim IMT paracem fiksnim koji ima oko 6m ali sam uspeo da stignem do kuce bez incidenta.

Djordje, sto nisi uzduzne cevi stavio iz komada? Mislim da bi tako bio jaci ram.
 
Ma nije problem.Komplikovano i skupo mi je bilo da radim na preklapanje.To se koristi tri dana u prolece i možda dan u jesen.Nemam mnogo kroz selo da idem a i naši sorovi su široki.I kombajne sa 6m hederom ne raskačuju.
Trebale bi dobre šarke da drže ovu kapiju..Malko su debele cevi.
 
Naravno, nego taj fazon cik-cak se radile kapije :osmeh:
U mojoj okolini znam samo za dvojicu sto vuku hedere do njive, lakse im da zakace nego da se sklanjaju svaki cas. A 4,5m nije tako strasno za puteve slabe frenkventnosti, u vecim mestima bio bi problem kad imas vozilo na svakih 10 sekundi.
 
Ja mislim da je ipak bolje da li odradis na sklapanje, pa makar I na salje (ako je moguce).
Nekad ces prodati tu drljacu, ko ce kupiti sa fiksnim ramom od 4m?
 
Nazad
Vrh