Teske drljace

u, pardon! ne znam sta mi bi...
Znaci nista od kvalitetnog rada u toj kombinaciji! A jel ima u proizvodnji mozda od 3 m?
 
ima od ovog proizvodjaca,http://www.tanjiracakomerc.backabanat.com/

---------- Poruka napisana u 21:50 ---------- Prethodna poruka je at 21:48 ----------

dpk5rc.jpg

sta kazete? izgleda masivno, ali tupanjcova mi se vise sviđa
 
Tupanjac nemozes vuci,imas iz uvoza kvalitetnih drljaca.

Nije losa,ima moj drug od 5m,mana su joj rotori.
 
Ok, ja te razumeo da mu je i 3m mnogo! Teska drljaca mi je trenutno jedan od prioriteta...U medjuvremenu cu se potruditi da bar stavim ravne opruge na sspremac...
 
Danas sam isao u Vojku, kod "Agro S Prometa", da razgovaram o kupovini teske drljace. Cena je za 4m 3200e, 5m 3800, 6m 4800e, to je cena bez PDV-a. Dljace su sa dva reda valjaka, daskom, hidraulicko podizanje, cevi su 100x100x6mm, klinovi standardni 30x30x30. tezina je otprilike 300kg po metru. Garancija na orudja je 1 godina.
Na zalost, nemam nijednu sliku, posto nije imao nista gotovo da slikam.
 
jer teska drljaca ide puno teze od setvospremaca? (prvi prohod), ja vucem 4.5 setvak i preko 15km ali kad je losije uzorano kao prosle godine onda ne moze tako da se tera jer skakuce traktor, pa mislim da bi mi odgovarala drljaca od 5m makar malo sporije terao (svakako ne moze brzo ni sa manjim RZ)
 
Ja cu ici da probam drugovu tesku drljacu, tupanjac od 4,4m sa 82.1. On je vuce sa rusom 1221 kojom hoce brzinom, nemozes sedeti u njemu.

---------- Poruka napisana u 18:38 ---------- Prethodna poruka je at 00:21 ----------

Danas sam proba Tupanjcevu drljacu 4.4 m i rus je vuce bez problema 4 u zecu kroz mokro i mekano oranje bez duplih tockova. Ja nemam brzinomer pa ko zna koliko je to neka napise. Ja mislim oko 8km/h. Samo je teza malo za transport.
 
Slikao jesam. Bilo je jako mokro, rotori su mi zablindirali, sledeci put cu da snimim. I planiram takvu da kupim ili da pravim do proleca.
 
Ljudi ja sutra pocinjem da pravim tesku drljacu od 5m.Kupio sam cevi 80x80x5 za ramu,a polja ce biti od50x50x5,klinovi ce biti od Fi 30 materijama,100kom duzine200mm i imace 4polja,zbog transporta da bi bilo lakse.Krila ce biti na hidrauliku(sklapanje-rasklapanje)Polja ce biti kao Tupanjcova(mislim na raspored cevi i klinova)Tako da cu praviti alat za to.Ako treba nekom pomoći nek se javi.Stavljacu redom slike kao i tanjiracu sto sam pravio.i bice za prodaju
 
To je fi materijal,strugar ce odraditi navoj,zatim ide kod kovace da karaj klina stisne,jer su pravi klinovi 30x30x220 od 10-12eura,a meni treba 100 kom,to kosta....mnogo::novac::
 
Poslednja izmena:
Gde si kupio materijal za klinove. Ja hocu da pravim. Prosle zime sam pravio utovarivac za rusa, a ove je na redu drljaca. Ako pravis kao tupanjcevu moras malo rotore razmaknuti jer su jako blizu i guse. Ja bi pravio sa jednim redom rotora.
 
Nazad
Vrh