Teske drljace

Dušane za tebe(tvoju zemlju) je germinator prava stvar.
 
Da li je jedina razlika sto ovaj ima klinove, a germinator opruge ? Kakva je razlika u obradi i nacinu rada ?
 
Germinator obicno ima 2 valjka koji sitne grumenje i buse,imaju dasku koja poravnava manje rupe i ono najvaznije radnio organi koji u svom radu vibriraju i tako prave rastresitiju povrsinu tj setveni sloj je rastresitiji gde prodje germinator nego drljaca.
E sad ako se u lakom i peskovitom zemljistu prodje germinatorom on napravi jako lako zemljiste sto nije dobro po biljku,a ako u teskom prodje drljaca ona samo isproseca zemljiste i ono ostaje sabijeno sto opet nije dobro po biljku.
 
germinator(ali pravi)ima vise vrsta stelovanja radi vise funkcija ima vise tela tezi je za vuci 50% a rezultat rada je 200% kvalitetniji
 
Dobro cu da proucim ovu temu, pa da izvagam sta da kupim. Moj otac je danas bio u Futogu kod Tupanjca teska drljaca od 4.4m je 3300e, samo tata nije pitao da li je to cena sa PDV-om ili bez.
 
da lisi razmisljao o setvospremacu sa ravnim oprugama, bolji je od drljace zbog njihovog vibriranja, a ne izvaljuje grudve ko oni klasicni S -ovi?
 
Dule uzmi tupanjac neces se pokajati!bila laka ili teska zemlja ona pravi pepeo!ima moj drug tu od 4.4m,kaze da bolju masinu nije doterao u dvoriste!
 
da lisi razmisljao o setvospremacu sa ravnim oprugama, bolji je od drljace zbog njihovog vibriranja, a ne izvaljuje grudve ko oni klasicni S -ovi?

Nisam bas nesto razmisljao, tek od prosle godine sam ukljucen u poljoprivredu intenzivnije, silom prilika, sada ucim i upijam informacije. U Crepaji se dosta radi i to kvalitetno, pa ustvari treba samo da prepisujem od uspesnih zemljoradnika.
 
Moje zapažanje da je po njivama sve više drljača sa rotorima, a sve manje setvospremača.Predpostavljam da je razlog tome(moje mišljenje)što zemlja obrađena drljačom bolje zadržava vlagu, a ako se nastavi ovakvo vreme, svaka kap vode biće dragocena.
Moj glas ide drljačama.
 
Ima u Hr i teska zuba marke Jadranka iz sela Jelisavac, potrazit cu broj ako te zanima, ja sam prezadovoljan sa njom.
 
juce smo pricali u temi setvospremaci o ovakvoj teskoj drljaci, ovu proizvodi Tupanjac iz Futoga,
ab1l5e.jpg


---------- Poruka napisana u 21:22 ---------- Prethodna poruka je at 21:19 ----------

n5oosz.jpg
 
Nazad
Vrh