Teske drljace

Ja cu svoju tek da stelujem i namestam u subotu, moram da kupim spojnice za creva od hidraulike, da podesim sve kako treba. Lalo, dobro bi mi dosao savet kako podesiti valjke, gde si ti kupio creva i sl.
Sto se tice brzine voznje, negde sam citao da ne treba ici vise od 11 km, zato sto se ako je brze, zemlja previse usitni, sto takodje nije dobro, i naravno, ne preduboko.
 
Cini ti se, vredi drljaca svaki evric.

---------- Poruka napisana u 23:40 ---------- Prethodna poruka je at 23:30 ----------

sam0805u.jpg
 
Evo čime ja radim tako da vrlo dobro znam kolko mi nedostaju doži klinovi . Moram pustiti do dole pa onda kupi a traktor nejačak za ovu drljaču pa sto problema. Prodjem dva puta direkt po oranju i bude dobro ali pošto sam skinuo valjke ostaju redovi od klinova.Inače mi se svidja alatka (posudjena) I DOGODINE ću nastojati da kupim dubicu adekvatnu za ovaj taktor. Ovu mi komšija prodaje povoljno pa ću se malo raspitati o ceni i kvalitetu ovih sadašnjih klinova pa možda odseći ova dva krila i to bi bilo to...
280tp5e.jpg
2rxjrwl.jpg
Inače učinak je dobar veći nego sa RD koju sam iače tražio ali nisam ništa pazario.
 
Pazljivo sam procitao ovu temu i niste me ubedili da je teska drljaca bolja od setvospremaca.
Evo samo jedan razlog,cemu njena tezina ako se mora drzati na hidrauliku da bi radila setvenu dubinu.
A gusenje da ne pominjem,da je daska prakticno neupotrebljiva kad nije spustena do kraja?
Po meni setvospremac je univerzalniji prikljucak,a teske drljace su trenutna(prolazna) moda.
 
Pazljivo sam procitao ovu temu i niste me ubedili da je teska drljaca bolja od setvospremaca.
Evo samo jedan razlog,cemu njena tezina ako se mora drzati na hidrauliku da bi radila setvenu dubinu.
A gusenje da ne pominjem,da je daska prakticno neupotrebljiva kad nije spustena do kraja?
Po meni setvospremac je univerzalniji prikljucak,a teske drljace su trenutna(prolazna) moda.







Ja bi je opet i pored mana voleo imati
 
Teške drljače su prevashodno namenjene za jesenje zatvaranje brazde i rad na prolećnim oranjima samo što se kod nas sada koriste i u prolećnoj predsetvenoj pripremi zemljišta.
 
Poenta je ne vaditi zemljište sa dubine od 10 cm. na površinu zbog toga što ono nikad nije izmrzlo kao ovo na površini a iz zbog isušenja .Zašto ljudi sada rade sa ravnim oprugama???Tako je isto i sa frezom i Roto drljačom . Ove godine je situacija tako povoljna da može i sa običnom malom drljačom da se spremi a kamoli sa velikom .A nekih godina kada cele godine bude sneg pa ne izmrzne dovoljno pa poteraju korovi itd. onda biramo ono što treba :dali tanjorača freza ,spremač itd.Ja ne kažem da je ovo ili ono bolje od onoga jer ta rasprava na ovom forumu nikad nije završena .A i svako koristi ono čime raspolaže...
 
Na spremacu stelujes dubinu a kako se steluje dubina rada sa ovim ,,kopljima" duzine 30cm?
Prosvetlite me.
 
U sustini bi trebalo preko rotora tako da se cela drljaca osloni na rotore. Zemlju sa Ivicine fotke bi i bilo koji mali setvospremac sa jednim rotorom pripremio idealno a ne ova teska drljaca.

Meni su dobre te drljace ali nemam potrebu za njima jer sa pazario teski setvospremac.
 
na teskoj drljaci nemoze da se steluje dubina na rotore jer su na oprugama, nisu fiksni, tako da trpi hidraulika...ona je dobra u jednom prohodu da spremi pred setvu, a u 2 prohoda cista danguba i trosenje dizela ovog jeftinog... spremac u 2 prohoda spremi isto sto drljaca teska u 1 prohodu...ako se radi sa ova 2 orudja u 2 prohoda spremac je stedljiviji.

recimo lala radi sa 4,5m a ja radim sa 6m. on se kaje sto nije uzeo od 4m a ja sto sam skratio na 6m.
 
Zbog cega se kaje? Zar 4.5 m je rusu puno? Ja ako bi uzimao tešku drljacu sigurno ne bi bila uza od 5 m, jer sa setvospremacem od 47 ravnih koplja letim po njivi ako je ravno bez ikakvok velikog opterecenja. A ove godine i malo ozbiljniji (teži) setvospremac odradi dovoljno za setvu u jednom prohodu, bar kod nas, jedino cu ici drugi put zbog bacanja ureje predsetveno
 
Nazad
Vrh