Teske drljace

Razumem. Mislio sam da fendt ide u penziju ili oglase.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ta friska oranja moraju biti malo suvlja, da zabele lepo, inace ces morati skidati rotore.
 
Znam...
Muticu gde da ga prodajem kad sam ga komplet uradio,a i treba mi dva u slicnoj snazi...
Evo slika...
1owvms.jpg

2uohunn.jpg

11jn95d.jpg
 
Moze li poluteska drljaca da zameni setvospremac u prolecnoj pripremi a u jesenjoj ?? Trenutni spremac koji imam za 577 je 2,7m I bas je mali za DF-a. A mozda cu da mogu da isfinansiram jednu masinu do proleca pa sam u dilemi da li uzeti spremac ili polutesku drljacu.
 
Ja sam prodao ovih dana setvospremac Agromerkurov od 3.2 m, uzeo ga sa ravnim oprugama srednje duzine pre 3 god. i nesto mi se nije svidjala obrada zemljista!
Za prolece planiram polutesku drljacu od 3.5 m Agrofour Futog!
 
po meni je bolja drljača, ali treba i snage
Moze li poluteska drljaca da zameni setvospremac u prolecnoj pripremi a u jesenjoj ?? Trenutni spremac koji imam za 577 je 2,7m I bas je mali za DF-a. A mozda cu da mogu da isfinansiram jednu masinu do proleca pa sam u dilemi da li uzeti spremac ili polutesku drljacu.
 
Pa nisam imao prilike da probam polutesku ili tesku drljacu, video sam kod jednog kolege ovde u okolini neku uvoznu ne znam koja je marka. Vise mi se svidja kako ona odradi posao na lepo izmrzlom oranju nego spremac. Za spremac mora dosta suvlje da bude bar na mom zemljistu. Ove godine sam imao lepse nicanje gde je isla kombinacija spremac pa laka drljaca ili oba puta laka drljaca. Gde sam isao dva puta spremacem bilo je dosta grudvi I neravnomernog nicanja. E sad opet ima tu mnogo faktora mada bi najbolje bilo kad bi mogle obe masine da se kupe pa po potrebi da se koriste :osmeh:
 
A zamisli tek kad bi ih obe imao i obe koristio na istoj parceli ?!

Pa prvo plug, pa tanjirača, pa freza, pa spremač, pa drljača, ihaaa...



U mom kraju stara škola je radila, a preživeli još uvek rade sa drljačom.

"Domaćini" rade spremačem.

"Gazde" vidim šibaju sa težim drljačama i mora se priznati da im njive izgledaju fantastično. I lepše i bolje od "domaćinskih".

Ja sam zadovaljan i malom drljačicom sa rotorima. Mada bi valjalo, a daće Bog da bude, imati neku srednje kategorije.
 
Е јбг, ај сад сви да мењамо спремаче за дрљаче. Све то зависи од зељме, где је лака нема потребе за том гвожђуријом...Да је тако онда не би они паметни немци радили компакторе разних верзија, већ би се сви дали у дрљаче....

Код мене има један газдурина у крају и прошле године је пазарио три лемкенк компакотра од по 6м...ваљда човек не зна шта ваља....
 
Kad sam ga kupio hteo sam da bude sa ravnim a ne sa S oprugama! Problem je samo u tome sto su ove bile krace, od onih srednjih i nisam bio zadovoljan radom!
Da zamenim sve opruge, a bilo ih je 32 kom. nisam hteo pa u medjuvremenu doneli smo odluku da ga prodamo i kupimo polutesku drljacu! Koristio sam ga 3 god. i gubio 300 e !!!
 
Ja sam prodao tesku tupanjac 4.4m i kupujem spremac od 5.3m,najbolje je da covek moze da ima i jedno i drugo. Kod mene u ataru ima svasta,od peska do najgoreg rita. Drljaca je dobra,ali kad je idealno suvo,a za drugi prohod je zakon,jer manje vlage vadi i oni teski rotori drobe sve pred sobom. Ali za prvi prohod prednost dajem spremacu,mnogo ranije moze da se udje u njivu i drljaca hoce da gusi,ako nije idealno suvo. I jos jedna bitna stvar je da za spremac istog zahvata kao drljaca,treba manje konja.
 
Evo ih danas u akciji razbijanja vagasa posle prizmiranja repe,sto telehender od preko 100ks nije mogao da uradi one su razbile u jednom prohodu bez spustanja rama na krila,kasnije su jos prosli ali nisam bio na njivi.





 
Nazad
Vrh