Teske drljace

DusanA

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
3.735
Lokacija
Crepaja - Banat
Evo teme koja mene zanima. U Almexu su mi rekli da su njihove teske drljace 1200e po metru + pdv
 
otprilike da je ta cena e sad zavisi i od proizvodjaca , ja mislim da nijedan proizvodajc teskih drljaca nepravi zahvate manje od 3 m tako da samo traktori preko 100 ks mogu da traze nesto u ovoj temi :))))
 
Te Sosiceve drljace radi Satex, i kod njih su sigurno povoljnije, a nama bi druze Dusane odgovarala jedna od 4.5 metara.
 
Ti rodjace znas da ja postujem tvoje misljenje, mislio sam 4m, ali ako kazes 4.5m, jos bolje. U Alemex-u kazu, da taj sto ih radi, sve sto napravi proda preko njih, a kapacitet mu je 2-3 mesecno.
I jos kazu da jesu malo skuplje od dugih, ali su daleko bolje od ostalih !?
 
Užurbano tražim tešku drljaču oko 4.5m .Imam MF 145ks navodno bi mogo veću al nebi ja da bude knap.Druga stvar,čini mi se da su te od 4.4m dosta uže u transportu od 5 metarskih i većih.
Izbor je sužen na Tupanjac i Hrvatska pecka.Šta misite?
 
Satexove drljače su stvarno kvalitetne,a video sam i dosta dobre u Vojci kod Pazove.
 
Ovo je drljaca sto pravi Agro S Promet iz Voke,to je kopija Bosanke Dubice.Prave od 4,5,6 i 7m.
09052011156.jpg

09052011158.jpg

09052011161.jpg
 
E na te sam i ja mislio.Po meni veoma dobre drljače.Gledao sam ih kad sam bio da gledam i setvospremače kod njih.
 
Gledao sam sad u Bečeju na jesenjem polj.sajmu tešku drljaču koju proizvodi tupanjac.
Stvarno su je dobro odradili. 4,4 m 3200 eura , težina čini mi se 1600 kg.
 
Ako su kvalitene kao i setvospremači bolje ih je zaobici a Gazda i Gazdarica što lažu to ne treba ni spominjati
 
Evo gledam prospekt od Satex-a, lepa je teska drljaca, ali i onaj germinator dobro izgleda, sta je tu bolje ?
 
Nazad
Vrh