Teske drljace

Svaka cast. Jel to spada u poluteske? Klinovi 25x25 kako vidim.
 
Javi nam kako vuce tvoj traktor takvu drljacu....
 
Poslednja izmena:
Danas zvao da pitam za cene teskih drljaca, posto se mnogo dvoumim izmedju teske i rotodrljace. Jos uvek ne znam sta je bolje...
Cene su sledece:
Agrofour
Teska 4m, 3200e
Teska 4,5m 3500e
Tupanjac
Poluteska 5m 3000e
Teska 3,8m 3300e
Teska 4,4m 3500e
I jedan i drugi mi kazu da bi moj Deutz mogao vuci i 4,5m, ali sporije, a preporucuju mi od 4m. Cekam da prodam setvospremac, pa da odlucim.
 
24464205e562ec09ca39bd86f358170f.jpg


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Danas moj drug probao tesku drljacu od 5m sa Rusom 1025. Kaze ide, ali mu nije svejedno. Kaze sa 4,5m bi isao lepo.
Inace ovo je pravljena drljaca sa duplim rotorima i klinovima 30x30, izgleda jako.
 
Ne moze da bude mnogo. Za 100ks ide teska drljaca od 4m. Barem tako kazu proizvodjaci.
A ja sam licno bio kod coveka (kupio sam berac od njega) koji sa Rusom 1025.3 110ks, vuce Tupanjac 4,4m, tako radi vec 3 godine.
Ako bog da, za mog cu uzeti 4,5m Agrofour, kao sto je uzeo Paracina83, montiracu duple tockove, posto ih vec imam, to ce mu sigurno malo olaksati.
 
Niko od proizvodjaca ne preporucuje za 820 28 diska, ja kada sam pitao koliko treba za 28 diska, rekli su oko 100ks da bi radila posao. Ali moze da vuce 820 i 577 sto je istina.
Za drljace mi i Tupanjac i Agrofour kazu da je za moj traktor 4m, ali da mogu uzeti i 4,5m. A teska drljaca napravi dobar posao i sa 8km na sat.
 
Uzmi ti 4,5 m, ako oni kažu da može vuć onda zicer mora moć. Ovi što sa 100 ks vuku teške drljače 3,3 m i/ili 3,8 m očito nisu slušali proizvođače teških drljača kad su svoje kupovali.
 
Tupanjac mi je rekao da je za moj traktor idealno 3,8m, a Agrofour je rekao 4m. Lepo sam napisao. Ali su rekli da mogu ici i na pola metra vecu ali cu ici sporije.
Razlog tome je sto se sirim u proizvodnji. Mozda ce se desiti da cu za 2-3 godine ici na 120-130ha, oa cu kupiti veci traktor i sta onda? A ovako, ako ne mogu vuci, mogu skinuti jedan rotor, pa ce ici.
Jos su to sve samo planovi, nema nista dok ne prodam spremac, ako ga prodam.
 
2d56a1.jpg
.Evo ovu 3.3metra teska 1280kg dajc od 90 ks nemoze da vuce,to je i razlog prodaje covek otvoreno kaze,nije od oni kupi pa vadi oci sa njom,posteno sa njegove strane,tako da treba dobro razmisliti,a ne verovati proizvodjacima na slepo,vise verujujem iskustvima ljudi sa foruma neg proizvodjacima.
 
A joj. Pa oni su mi i rekli da uzmem manju. Nego sto ja hocu da uzmem vecu. Znam da moze da je vuce. Kazem covek u Pozarevcu vuce sa 110ks vec 3 godine 4,4m.
 
Manjeviću oni ti rekli 3,8m a ti ohćeš 4 ,drugi ti kaže 4 ti bi 4,4m veruj ništa ti u parceli ne znači tih 20-40 cm samo traktor mučiš.
U selu ima tih agrofourovih nekoliko pitaj ih kolike su i za koje traktore .Ta ti ne uvale preveliku.
1221 -4 m i neki klas 200+ks 5 ili 5,5 m
 
A joj. Pa oni su mi i rekli da uzmem manju. Nego sto ja hocu da uzmem vecu. Znam da moze da je vuce. Kazem covek u Pozarevcu vuce sa 110ks vec 3 godine 4,4m.
Godinama moj Torpedo 90, malo nasviran (112ks), sa 8 točkova, bez tegova nosi i vuče ozbiljnu drljač širine oko 5m sa duplim rotorima. Motor je ne oseti, jedino menjaču nije baš lako. Takođe i sevospremač isto oko 5m sa 60 S-opruga i duplim rotorima. Da napomenem da je kod nas uglavnom ravno
 
Nazad
Vrh