Ursus

Po meni nisu na isti pritisak podesene no ne mogu da kazem 100 posto . Moje kuburenje sa diznama sam zavrsio tako sto sam nasao pouzdanog dobavljaca dizni, koristim dizne sa 5 rupa , i kupovinom manometra / testera dizni posto je ranije bilo svasta od prevelikog pritiska do neravnomernog pritiska . Katalog kaze 160 bara ja ih stelujem na 140 iz razloga sto duze traju i pumpa nije toliko opterecena mozda gresim ali mi je na uvo i pod nogom naj bolje .

Inace centrifugalni regulator u pumpi sluzi da motor ima uvek isti broj obrtaja bez obzira na opterecenje . Recimo pritisnuo si gas za 1500 o/min i on se stara da je to toliko bez obzira isao putem ili orao . Ako ima lufta u njemu onda je prag detekcije reagovanja veliki pa zato neravnomerno radi , moze pomoc guce ulje sto kaze mico . Isto i ako jedan cilindar sagoreva " jace "( bilo iz kog razloga dizna manja kompredija duvanje glava ventili ) onda moze da njaka regulator pa da osciluje .
 
Ja sam mu ugradio Poljske dizne i imaju 5 rupa,konsultovao sam se sa bosistom i rekao mi je da su najpouzdanije Poljske i Italijanske dizne,a nastelovali smo ih da kazem isto sve...a prestelovacu ih i ja na 140 pa cu da vidim sta ce da se dogadja,a sta mislis da regliram i pregledam pumpu.
 
Ne mogu biti pametan . Verovatno ces morati ici "metodom uzaludnih pokusaja " redom . Cisto sam dao neke smernice da bi zakljucio kako to funkcionise nadam se da nisam jos vise zakomplikovao stvari . Ne zaboravi da su u isto vreme radjeni ventili cisto da proveris zazor jos jednom da nije neki naknadno useo u sediste pa je stalno otvoren .
 
To za ventile sam imao u vidu,da odradim proveru,a probacu i dizne,i provericu pumpu,i tako neke stvarcice.U svakom slucaju hvala kolega.
 
Neznam kakav je to bosh-ista kad štela dizne bez bosh-pumpe.Normalno je da tvoja polovna pvp nemože probijati kako treba dizne naštelane po katalogu.
Inače mali ursuz ima problema sa regulatorom pvp.
 
lisnik kaze da nije dovoljno nastelati diznu na propisanu vrednost,bez da se kontrolise Bosh pumpa,jer mogu biti elementi pumpe istroseni, tako da ne daju dovoljan pritisak za ubrizgavanje goriva.
 
Najbolje kad vec radis sve to, stavi i bos pumpu i dizne na probni sto. Ja kad sam to radio tako sam uradio, covek mi sve sredio, probao svaku diznu na masini. Kad sam sve to radio, osetno je bio bolji, prava zver. Jos jedna stvar. Pali ga pri punom gasu, da se cela pumpa aktivira( tako mi reko majstor, i ja tako radim.
 
Lisnik mozes malo poblize objasniti kakao se steluju dizne sa pumpom ?

Kolega @FL ti je najtačnije objasnio šta sam htio da kažem.Znači odneseš dizne i bosh-pumpu kod bosh-majstorra .On stavi bosh-pumpu na radni sto i pregleda moment palenja,moment ubrizgavanja na leru,puni gas itd. itd.Ako nevalja mjenje elemente i ostalo.Kad to riješi stavlja pvp opet na radni sto i u međuvremenu pregleda dizne na aparatu.PVP treba da se vrti na stroju bar pola sat i više.Štelanje kad se stave novi elemmenti traje bar pola sta i više.Dizne se malo brže naštelaju.Bar ovako radi moj bosh-majstor.Još nijednom nije pogrešio.Inače moj bosh-majstor je iz Prijedora BIH RS Borislav Tejić.Znači ja moram preći oko 100 km da dojdem do čovjeka kome vjerujem u toj branši.Nadam se da smo se sad razumjeli.
PS.Pravi bosh majstor neprima dizne da štela bez bosh-pumpe.TO je moje mišljenje.
Navešću primjer.Odneseš dizne na štelanje (polovne).Tip ih naštela na pritisak koji odgovara toj mašini.Tvoja polovna pvp taj pritisak nemoze postići zbog istrošenosti njenih elemenata.Znači nisi ništa riješio i imaš problem.Tačnije napravio si sebi još veći problem.
 
Ok jasno no kako sam gledao kod bosiste na stolu ne montira traktorske dizne nego ima vec na stolu dizne ( koje su deo stola ). Ugao paljenja ne moze nastelovati na stolu nego bi trebalo oznaciti kako je stajala prilikom skidanja . Naravno pre skidanja pumpe treba pregledati ono sto je cackano .
 
PVP obično ima razreze na kojima se podešava palenje.To ovisi o dosta faktora.NPR istrošenosti zuba na zupčanicima razvoda.Ako ima lanac ovisi o otegnitosti lanca.itd. itd.Uglavnom kad je PVP dobra i dizne postavi je na sred razreza i nesekiraj se.
Što se tiče PVP na stroju ona nestvara pritisak.Štela se moment ubruzgavanja i količina goriva koje ubrizgava.Ako je element PVP dobar on napravi pritisak koji zahtjeva dizna.To ti je slično kod prskalica.Promjer otvora na dizni govori koliko će tečnosti potrošiti .Najbitnije je da PVP može stvoriti pritisak u određenom momentu koji zahtjeva naštelana dizna.
 
Sve kolege su u pravu, svako iz svog ugla, i to sto posto. Ali da li da se @ILKE izlaže naknadnim troškovima, kad već njegov 355 i sa pritiskom od 160 bara, "pali na ključ" ? Znači da pumpa, iako dosta stara, pobedi pritisak od 160 bara na stotinak obrtaja motora, ili ne znam koliko, i motor startuje. Bilo bi za intervenciju ako bi traktor trebalo povući drugom mašinom da "upali" , a ovako, mislim da za sada nema potrebe. A ne znam koliko vremena i u kom poslu mu treba "gas do daske". Ili možda grešim...
Da li da pokuša sa malo ranijim ubrizgavanjem, da anulira istrošenost elemenata pumpe?
 
Poslednja izmena:
Sve kolege su u pravu, svako iz svog ugla, i to sto posto. Ali da li da se @ILKE izlaže naknadnim troškovima, kad već njegov 355 i sa pritiskom od 160 bara, "pali na ključ" ? Znači da pumpa, iako dosta stara, pobedi pritisak od 160 bara na stotinak obrtaja motora, ili ne znam koliko, i motor startuje. Bilo bi za intervenciju ako bi traktor trebalo povući drugom mašinom da "upali" , a ovako, mislim da za sada nema potrebe. A ne znam koliko vremena i u kom poslu mu treba "gas do daske". Ili možda grešim...

Tačno je to kolega milovan64 elementi njegove PVP su ok al sa regulatorom nešto neštima.Govorim iz svog ugla gledanja.U BIH je lako naći elemente pvp za taj traktor al regulator je ko zlato.Iz iskustva znam da imaju problema sa regulatorom.Znači odnese PVP na stroj i provjeri jer kako ja razmišljam to je najjeftinije.Kad se regulator raspe kasno je.
 
@Milovan64:ppozdrav: Ovaj forum mi se i sviđa zato što jedni druge razumiju i uvažavaju svako mišljenje.Inače u većini tema svi počnemo o nekom kvaru i završimo pričom o ženama ili nečem drugom.Uglavnom to nije toliko bitno kao što je bitno da se ljudi povezuju kroz život.Mislim da je to najbolji dio foruma.Stvaranje prijateljstava i razmjenjivanje mišljenja i iskustva.:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
E ljudi pitao me kum da ovde pitam sta je sa traktora kada drhti pri kretanju? Da li je to nesto do lamele i korpe ili je dobio lufta u zadnjem trapu konusasto tanjirastom ili nekom drugom zupcaniiku a traktor je URSUS C - 360 1989 godina!
 
PVP obično ima razreze na kojima se podešava palenje.To ovisi o dosta faktora.NPR istrošenosti zuba na zupčanicima razvoda.Ako ima lanac ovisi o otegnitosti lanca.itd. itd.Uglavnom kad je PVP dobra i dizne postavi je na sred razreza i nesekiraj se.
Što se tiče PVP na stroju ona nestvara pritisak.Štela se moment ubruzgavanja i količina goriva koje ubrizgava.Ako je element PVP dobar on napravi pritisak koji zahtjeva dizna.To ti je slično kod prskalica.Promjer otvora na dizni govori koliko će tečnosti potrošiti .Najbitnije je da PVP može stvoriti pritisak u određenom momentu koji zahtjeva naštelana dizna.
Druze @Lisnik po mom misljenju je PVP je sasvim u redu,jer cim on pali kako treba,prima gas,i ima smiren rad na svim brojevima obrtaja sem na punom gasu...i interesuje me zbog cega strada centrifugalni regulator,i kako je moguce da je do sada radio sasvim normalno i od postavljanja novih dizni javljaju se promene, a pumpa stvara pritisak.A u svakom slucaju se slazem sa svima da bi trebalo proveriti PVP.
 
Nazad
Vrh