Ursus

Zicko koristim koristim vec 20g akumulator od 97 Ah koji mu je vise nego dosta, naravno da pali kao ursus . Stavljen je u desnu kutiju gde ulazi na knap .
 
hvala puno telnett kod tebe je prevezan da radi na jedan jaci kod mene(sada sam tek kupio traktor) pa radi na dva,koja mu je cena za taj akumulator koji koristis-orijentaciono
 
kad budem isao kod njega sledeci put bice !

Vazi.Cekamo slike iz vise uglova.




potrbna mi je pomoc oko kupovine akumulatora za ursusa c 355,ne znam koje jacine treba da stavim i koji su se najbolje pokazali da napomenem da je radio na dva nije prevezivan da radi na jedan akumulator,hvala najlepse

Ne prepravljas nista.Samo u drugoj kutiji izolujes klemu da ne spoji do mase.
Svejedno u koju stranu ces da ubacis akumulator od 97 ili 100 ampera.
Ja sam ubacio u levu kutiju.
Pre toga su bila 2 po 55.Pa po 2 po 62.Pa 2 po 72.Uvek crkne jedan i zajebe i onaj drugi.I na kraju ubacio Tesla Brcko 100 ampera.Pali ko mina.A palio sam ga i sa jednim od 72 ampera blekhorsovim koji mi je na 539,dok nisam uzeo ovaj od 100.
 
Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjj...

Pa eto nam konačno posle dugo vremena i člana Šošara.
Dobro došao nazad. Dugo te nije bilo.
 
danas je definitivno pao pazar ursusa 355 jeste da sam malo vise cekao ali se isplatilo ako uspem stavljam slike nikako mi to ne ide
 
danas je definitivno pao pazar ursusa 355 jeste da sam malo vise cekao ali se isplatilo ako uspem stavljam slike nikako mi to ne ide
Najlakse ti je ici na http://www.dodaj.rs/ ,. 1.odaberi datoteku.2.dodaj.3.kopiraj kod za forum sa pregledom.:ppozdrav: znaci kod za forum poplavis +desna tipka misa i klikni kopiraj.Zatim ides na forum klikni odgovor i desnna tipka misa klikni zalijepi(paste).
 
@sosara hvala puno,juce sam radio kocnice sa burazerom ceo dan to je jedina investicija koja je potrebnsa dfa se uradi motor nije nikad otvaran,zamenio sam i lezajeve na dugoj poluosovini ako bih rekao da traktor nije vozen vise od 20 god retko ko bi mi poverovao ali zaista je tako imao sam sto rece moj brat i ujak vise srece nego pameti kad sam ga nasao u takvom stanju ali bivsi gazda ga ja mislim nikad nije oprao,dva litra famina sam isprskao po njemu ne bi li ga ikako odmastio i ocistio od naslaga prasine
 
Evo iskustava iz mog sela sa Ursusima.

Jednom komšiji na C360 redovno kvari mjenjač, em se brzine jako često pomiješaju, em mu se nekoliko puta desilo da iskoči iz brzine pod teretom, ne znam kako još nije poginuo.

Drugi komšija im C355 i majstor mu dolazi svakih 3-4 dana, motor mu pred izdisajem iako jako malo radi.

Treći komšija radio generalku na C355, neko mu loše uradio, sad traktor ima nekih 30 konja najviše, jedva vuče sam sebe, ne radi mu pola brzina, dimi kao lokomotiva i troši ulje kao lud.

Četvrti komšija nema problema sa motorom, ali ga isto zeza mjenjač, iskače iz brzine, umalo jesenas nije poginuo kada je vozio stočno djubre nizbrdo, spasio se tako što je uspio da se postrance zavali u kanal kraj puta.

Jedan lik je na C355 poginuo kada mu je iskočio iz brzine , vozio neka drva nizbrdo, mjenjač napravio sranje (a bila gadna nizbrdica), prevrne se (imao je kabinu) al je poginuo na licu mjesta, ispao iz kabine i samljela ga drva. Mislim da ima 4-5 godina kako se to desilo, nisam siguran.

Kod mene u selu ima još Ursusa (sve 355, samo jedan 360) i svi imaju probleme sa mjenjačem, jedan li je eto i poginuo. Jel ima neko sliku tog mjenjača, da vidim to čudo? Nikad nisam vidio nijedan otvoren, pa me zaista zanima šta su to uspjeli toliko zas*ati sa njim.
 
Ja do sada nisam imao nikakvih problema, a zivim u brdsko planinskom terenu,nije mi nikada iskocio iz brzineee a i nisam ga nikada rasklapaooo da mogu reci da se kvariooo!!!! Nisu uopste losi traktori samo treba znat radit sa njima!!:osmeh::osmeh::osmeh::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
@sosara hvala puno,juce sam radio kocnice sa burazerom ceo dan to je jedina investicija koja je potrebnsa dfa se uradi motor nije nikad otvaran,zamenio sam i lezajeve na dugoj poluosovini ako bih rekao da traktor nije vozen vise od 20 god retko ko bi mi poverovao ali zaista je tako imao sam sto rece moj brat i ujak vise srece nego pameti kad sam ga nasao u takvom stanju ali bivsi gazda ga ja mislim nikad nije oprao,dva litra famina sam isprskao po njemu ne bi li ga ikako odmastio i ocistio od naslaga prasine

Molim i drugi put.
Sreca je kad se naleti na takav traktor koji nije duze vremena radio,kome nije duša isterana.Pregledati osnovne stvari,ako treba srediti,kao sto si ti sredio kocnice i vozi.
Secam se jednog 355 koji je bio u susednom selu,kod nekog dede koji ga je ostavio u garazi i nije vozio sigurno desetak godina.Kokoske nasedale na njega bio sav utrcan.Kupe ga ljudi,operu,malo pretresu i vozi.Isao kao zmaj.Posle su ga istrgovali.


Zombi....Desava se da kod nekih Ursusa iskace iz brzine,obicno prve ili trece i to kad je u brzom hodu,najcesce nizbrdo kada teret ga pogura....Za to ima lek ne ide 1 ili 3 zavisno koja iskace vec onom koja ne iskace 2 brza ili 5 spora.
Ili rukom drzi menjac da ne iskoci ako bas hoce da vozi tom brzinom koja iskace.:osmeh:

Meni je prethodni vlasnik rekao da mu je iskocio par puta u dubokom oranju kad ide 1 brzom.Problem otkonjen orem 2 i 3.Ako treba sporije tu su 4 i 5 spora.

Menjac hoce da pomesa brzine ako je vozac brzoplet i hoce da bude dzek u saltanju.
Meni je zaglavio menjac 2-3 puta dok nisam naucio da ga sam odglavim.A to je jednostavno da jednostavnije ne moze biti.Kljuc 17,odvrnu se osiguraci viljuski i vrati se sve na svoje mesto,vozi dalje.

Svaki vozac treba da poznaje dobro svoj traktor i da se prema tome rukovodi kada vozi.

Ljudi su ginuli i sa drugih marki traktora zbog ovakvih stvari koje si opisao, a ne samo sa Ursusa.Trenutak nepaznje,losa procena,losa sreca i eto nesrecnog slucaja.
 
Poslednja izmena:
Ja do sada nisam imao nikakvih problema, a zivim u brdsko planinskom terenu,nije mi nikada iskocio iz brzineee a i nisam ga nikada rasklapaooo da mogu reci da se kvariooo!!!! Nisu uopste losi traktori samo treba znat radit sa njima!!:osmeh::osmeh::osmeh::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:

Naravno da ima mnogo do vozača, svi ovi traktori su kupljeni posle rata, polovni, matori i sa mnogo sati...ko zna šta je prije radjeno s njima. Inače znam sve te ljude i svi su sasvim OK vozači (ne neke siledžije i slično) al djaba, svi bukvalno nose glavu u torbi kada ih voze.

Stvarno, jel ima neko šemu tog mjenjača, zaista me zanima u čemu je to problem?
 
Pa to su sigurno stariji i losiji traktori moj je 91 ili 92god nzm tacno i kupljen je nov u Hrvatskoj!!!! Ja kada idem niz brso ne mislim uopste o iskaknju iz brzine jedimo pazim kuda idem da mi ne proklizi jer je to ipak traktor bez prrednje vuce a ja gi i ne silim nit tovarim neke ogromne terete a kada je opasno za njega idem sa duplakom ili zovnem rodjeke sa MF-om od 85 ks i nema nikako problemaa!!!!! I netreba traktor zapustati da se pocne kvariti a ne uklanjati te kvarove dok ne stane!!!
 
Nazad
Vrh