Ursus

Tesko je naci prave hid.cilindre skoro sve to radi mala privreda :ppozdrav:
 
ja sam vec nekoliko puta menjao dihtunge na glavi,vec ih mogu promenuti zmurecki :D
Post je spojen: [time]1266401534[/time]
_________________________________________________
moj ima super kocnice mozda pre 7-8godina menjao cilindre
 
Mogu da potvrdim da su mu kocnice extra , recimo traju 10tak godina ali posto su delovi slabijeg kvaliteta pomaze menjanje hid. ulja na svakih par godina jer UK1 skuplja vodu u sebe.

Nekako traktor sa dusom pa ga ne menjam a radi kod mene sve lake poslove a i teske ( oranje ) ali treba malo paziti onda da se ne preforsira ipak ima 50 ks . A potrosnja je ravna upaljacu . Recimo meni je potrosio na ukupno 70 km puta sa 2 tone tereta 14 litara dizela ali ga nisam forsirao , terao sam ga na 1500 obrtaja
 
Ta brzina koju trazis tije 5-ta sporohodna, po meni vise fali izmedju 2 i 3 ce jedna brzina

( kad ga vozis u 5toj sporohodnoj iskljuci kardan ili ga prebaci na tockove zna da razbije gumice u hidraulicnoj pumpi )
 
nikola indjija je napisao(la):
1 brzina spora a druga brza fali mu jedna izmedju
telnett je napisao(la):
Ta brzina koju trazis tije 5-ta sporohodna, po meni vise fali izmedju 2 i 3 ce jedna brzina

( kad ga vozis u 5toj sporohodnoj iskljuci kardan ili ga prebaci na tockove zna da razbije gumice u hidraulicnoj pumpi )
U 5 sporoj ako je kardan na motor neće pumpu sjeb...
Ako ti je 2 spora, kvači veći priključak i kompenziraš brzina za zahvat ::namigivanje::
Kod mene jedan ore s 3x12 plugom do 20cm dubine, a zimsko 2x12..
A par sela dalje od mene oru s 3x10 i ide ok 2-gom.
 
Nisam kazo da obavezno oce, u 5toj sporohodnoj zvizdi = prevelik obrtaj pumpe bez potrebe

Ako sigurnosni ventil zastopa eto gumica nasvestrane
 
meni cupka hidraulik i brzo pusta sta bi to moglo biti stavio sam novu pumpu i ventil
Post je spojen: [time]1266410791[/time]
_________________________________________________
kad nosim sejalicu i prskalicu oce bubrezi da mi ispadnu
 
Za cupkanje to je normalno , to svi ursusi rade, ( bar jos nisam cuo kako to da se otkloni ). Zna biti problem prilikom transporta teze masine pri punom gasu uf, pa onda mora manji gas

mozda bi bilo resenje da se obrtaj kardana smanji da pumpa ne tere toliko ulja kao u 5 toj ,

A za spustanje to i meni radi posle jedne popravke gore kod poluga , kad se skine sediste a ono ispod okrene. Tada je digao masinu i nije hteo da je spusti ni posle 2 dana. Kvar je bio da se neki stift razlabavio to su blokirali ali sada kad se gasi masina a poluga je na dignutom polako ga spusta .
Tako da zakljucujem da je resenje za spustanje kod tog stifta koji je vezan na neku polugu koja ulazi i izlazi iz neke kocke .
 
Samo zameniš gumice u crnoj kutiji i mandžetne na klipu i cupkanje će prestati . Kao privremeno rešnje cupkanja odnosno poskakivanja traktora se rešava prebacivanjem protoka ulja ka spoljnjoj hidrulici (mala ručica - koja reguliše brzinu reagovanja hidraulika) . Komplet gumica sa mandžetnama je negde oko 30-tak € . I problem rešen . Crnu kutiju nemoj kupovati jako su skupe oko 100€ , a dosta lošijeg kvaliteta od starih . :cao:
 
Kutija se nalazi na poklopcu hidraulika i crne je boje - brumirana . Tamo se nalaze ventili koje upravljaju ručice hidraulika.
 
telnett je napisao(la):
Za cupkanje to je normalno , to svi ursusi rade, ( bar jos nisam cuo kako to da se otkloni ). Zna biti problem prilikom transporta teze masine pri punom gasu uf, pa onda mora manji gas

mozda bi bilo resenje da se obrtaj kardana smanji da pumpa ne tere toliko ulja kao u 5 toj ,

A za spustanje to i meni radi posle jedne popravke gore kod poluga , kad se skine sediste a ono ispod okrene. Tada je digao masinu i nije hteo da je spusti ni posle 2 dana. Kvar je bio da se neki stift razlabavio to su blokirali ali sada kad se gasi masina a poluga je na dignutom polako ga spusta .
Tako da zakljucujem da je resenje za spustanje kod tog stifta koji je vezan na neku polugu koja ulazi i izlazi iz neke kocke .
nije normalno da cupka hidraulik, jako šteti pumpi i čitavom traktoru a rešenje je jednostavno :cao: :cao: u Čantaviru radi jedan majstor popravku hidraulika ja sam moju nosio kod njega i sad radi kao nova.
 
Samo ti zameni gumice , a do tad smanji protok ulja ka cilindru sa onom ručicom (negde na pola) . :cao:
 
Nikada nisam imao slučaj da "cupka" hidraulika.
Samo slučaj da "ne drži", znači otišle gumice, ili da kad se ugreje traktor hidraulika ne može da nosi oruđe, tada je sigurno crkla pumpa.
Kada je propala "cigla", odneli smo je na remont, ali nije bilo zadovoljavajućeg rezultata, pa je kupljena nova.
 
Nazad
Vrh