Ursus

To se cuje(bilo vec o tome reci) diferencijal jer su konusni i tanjirasti zupcanici sa kosim zubima umesto sa evolventnim kao kod Zetora(jeftinija izrada) Neznam dali bi pasali zupcanici od Zetora(oko 220eura su novi) jer ako pasu onda bi to bilo resenje...
 
Ovde ima svakvih varijanti da se sa Zeke stavi nesto na Ursusa,te prednja vuca,te motor od 70 KS,sad i diferencijal,zasto lepo ne kazes nam da predjemo svi na Zetore. :D :ppozdrav:
 
Verovatno zato sto ce te ovo izaci jeftinije i resio si problem.... Sta mislis da bi ja jos vozio 6911 iz 81 god. da imam novaca da kupim novi kao sandorov?
 
Hoces ti mene da navratis da pocnem polako da prepakujem.Prvo DV,pa onda motor od 70,pa ajde onda i dif. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1257551037[/time]
_________________________________________________
Nego,kad smo vec kod toga,motor od 70 od kog modela Zeke pasuje na Ursusa.Da bude orginal.
 
koliko znam svi modeli 69xx 70xx i 72xx jedina razlika je u filteru za ulje, obliku bosh pumpe(vidi samo onaj ko zna da prepozna) i dekne razvoda motora... Prednost je jos i to sto je na zetoru na dekni razvoda predvidjeno mesto za uljnu pumpu volana... Ostale razlike su tipa: Usisna grana je kod zetora aluminiumska dok je kod ursusa limena, izduvna grana i auspuh su vece propusne moci i robustnijeg izgleda, ima alternator umesto dinama i sl.
 
Hvala. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]Sat Nov 7 14:33:45 2009[/time]
_________________________________________________
I da te pitam jos nesto.
Koliko se orjentaciono krecu cene Zekinog motora?
I da li se mora menjati saobracajna zbog zandara?Ono kao kad se u autu menja motor.
Ili cutis i teras. ::namigivanje::
 
Zdravo svima!Evo i ja da se uključim u raspravu.Vlasnik sam URSUSA C 360 iz 84.godine.Kupio sam ga pre dve godine i izuzetno sam zadovoljan.Ima oko 5500 radnih sati i dalje vrlo dobro vuče i ne dimi.Sredio sam mu prednji trap i kočnice naravno!Obrađujem sa njim oko 10 hektara što moje što pod zakup.Kao i kod svih i kod mene bruje reduktori ali šta da se radi-takvi su.Prošle godine mi je i pucao jedan reduktor pa bih svima preporučio da bar jednom godišnje provere matice na poluosovini reduktora.Pojeo se navoj i zupčanik je polomio poklopac kućišta.Kupio sam novu poluosovinu ali i stara je mogla da se obradi i da se nareže manji navoj kod nekog metalostrugara,naravno potrebno je napraviti i novu maticu.
Što se tiče kabine ona je bila na njemu ali je potpuno identična sa kabinom od 542.Menjao sam neka stakla pa je staklorezac pravio po šablonima od iste.
Jeste da bruji ali je najbolji!Jedina zamerka kod mene je brzina.Za transport je malo sporiji inače je sve ok!
md35g8.jpg

blw0i.jpg
 
Šošara je napisao(la):
Hvala. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1257600825[/time]
_________________________________________________
I da te pitam jos nesto.
Koliko se orjentaciono krecu cene Zekinog motora?
I da li se mora menjati saobracajna zbog zandara?Ono kao kad se u autu menja motor.
Ili cutis i teras. ::namigivanje::
Za cene neznam a i tesko je naci...Verovatno je u pitanju kvalitet pa ih nesto i nema rastavljenih kao imt-a i ruseva...
A za ovo drugo, ako oces da je sve po PS onda treba da menjas knjizicu, ali jednostavnije je da ga vozis sa Zetorovom knjizicom! Ako te neko pita samo kazes da si te nalepnice(na kojima pise ursus) sam zalepio i da pogledaju brojeve ako neveruju! A zandari se bas razumu u traktore....
 
Pa sta je onda tesko nalepiti nalepnice na kojima pise Zetor. :cool: :ppozdrav:
Ko da oni znaju da citaju. :haha:
Post je spojen: [time]1257635046[/time]
_________________________________________________
sale1706 je napisao(la):
Zdravo svima!Evo i ja da se uključim u raspravu.Vlasnik sam URSUSA C 360 iz 84.

Welcome to the Club. :ppozdrav:

Dobro ti nama dosao na ovu temu o najboljim traktroima(naravno uz Zeku). :ppozdrav:
 
~Kiki~ je napisao(la):
mirmag je napisao(la):
Ova sa sosarinog traktora mi lici na kabinu od 542,560!Koju bih kabinu mogao najlakse napakovati na njega?

Tu kabinu su pravili slovenci i to je baš pravljeno za Ursus !

Varaš se Kiki, ta kabina je proizvod Mehanike Orašje. Pogledaj na kabinama desni kut plavih naljepnica koje stoje na vrhu vozačke šajbe. Tamo piše štampanim slovima MEHANIKA. ::namigivanje::



 
Meni izlazi da je neka greska.Al nije ni bitno.Mozda kasnije ucita.
Post je spojen: [time]Sun Nov 8 18:46:04 2009[/time]
_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
Radilice su iste kao i blok motora sto se tice oblika odlivka, glavna razlika je sto su lezista hizli manja pa treba nositi blok na borverk da se prilagodi za vece hizle! Ustvari ovom doradom se dobije blok od Zetora! A ja sam preradio na malo jednostavniji nacin... Hizle od fi 100 sam odneo kod strugara i ostrugao mi je na 102 i samo karike sam kupio a klipove sam imao dobre polovne, i kad sam sklopio radio je ko doxa. A kod mene je radio 3 godine dok nije prodat bez problema sa motorom...

Ako sam ovo dobro shvatio(posto nisam mehanicar ali caprkam pomalo ::namigivanje:spavam: samo treba da se:
1) prosire cilindri
ili
2) prosire hilzne
i ubace klipovi od Zeke.I ima se Zekin motor. :D
Ovo zvuci jednostavnije nego naci Zekin motor i srediti ga(ako treba).
 
Ako je hizla fi 95(nisam siguran koliko je kod ursusa) onda nemozes da busis hizlu vec mora blok nositi na borverk da izbuse lezista hizli na meru za hizlu fi 100
 
Nije ni problem izbušiti ležište za hilzne nego je problem da neki blokovi ne mogu da izdrže (puno su slabiji od 70-ke) , jer i kod zeka ima različitih da kažem odlivaka blokova .
 
mityoo je napisao(la):
Ako je hizla fi 95(nisam siguran koliko je kod ursusa) onda nemozes da busis hizlu vec mora blok nositi na borverk da izbuse lezista hizli na meru za hizlu fi 100
Ima da ti se greje,jer nema dovoljno protoka vode oko stubline
 
Ima jer je isti protok kao kod zetoras...
tibor je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Ako je hizla fi 95(nisam siguran koliko je kod ursusa) onda nemozes da busis hizlu vec mora blok nositi na borverk da izbuse lezista hizli na meru za hizlu fi 100
Ima da ti se greje,jer nema dovoljno protoka vode oko stubline
Ima jer je isti protok kao kod zetora...
 
mityoo je napisao(la):
Ako je hizla fi 95(nisam siguran koliko je kod ursusa) onda nemozes da busis hizlu vec mora blok nositi na borverk da izbuse lezista hizli na meru za hizlu fi 100

Precnik klipa je 95.
Jos jednom hvala na objasnjenju. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1257875491[/time]
_________________________________________________
29xtf1t.jpg

Post je spojen: [time]1257875628[/time]
_________________________________________________
frynl.jpg
 
Da sam juce umro nebih znao da postoji ovakav ursuz sa prednjom vucom.
 
Nazad
Vrh