Ursus

Kolega Arkadije,ovo sto si ti napisao i opisao je naravno za cudjenje,desava se svasta ali prvi put vidim i cujem,ja imam ursusa c355 iz 78 god,i teram ga kao djavola(kao tudjeg)kada treba ne zalim ga ni malo,nikada nije motor otvaran i bos pumpa dirana,samo su glave menjane zbog ljutcke-moje greske,naravno,ulje se redovno menja i non stop kontrolise,ovde kod tebe je moguce da je ostao bez dovoljno ulja,da je uljna pumpa u nekom momentu zatajila tj,radilica i njeni elementi nisu dobijali dovoljno ili uopste ulja da ih podmazuje,radilica se pregrejala i doslo je do pucanja,samim tim pomenuo si i cev itd,sada ceo taj deo proveri i dobro operi,pogotovo radilicu,ulje sipaj kvalitetno,filter ulja nov,pozz
 
Kole, koliko sam ja svatio da je njemu dva puta pukla radilica tako da mislim da mu je trnovanje bloka i više nego potrebno jer očito da negdje nešt ne štima. Moguče i da je bila kakva greška u samom odljevu radilice jer ako si kupovao novu pitaj boga iz kakve repe danas to rade. Jesi prekontrolirao puknuće?

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 
Blok nije kupljen,tj to je njegov fabricki uz traktor kad je kupljen nov pre xx godina.Sta mislis pod kontrolom pukotine ?.
 
Pucanje radilice nije baš redak problem. Viđao i Ursus i Zetor sa tim problemima, naročito oni proizvedeni '80ih. Uzroci su bili svakakvi, konzole na bloku, loše naštelovano paljenje, loše količine goriva, labavi ventili, pumpa ulja, ma svašta... Jedino što smo naučili iz cele priče je ga kada do toga dođe, uraditi motor kompletno.
 
Diferencijal je ako se ne varam od onih starih mercedesa njuskasa, bar mi tako izgleda. Felne mislim da su 20". Uglavnom mi bilo zanimljivo jer takvu kombinaciju do sad nisam video.
 
Šta mislite o Ursus 914, 1987. godina? Dostupnost dijelova, pouzdanost, mane, dobre i loše strane? Razmišljam o opciji da zamijenim Zetor 7045 za Ursus 914. Kod mene bi samo radio duboko oranje (obrtač 2x14" i ravnjak 3x14" kojeg bih nabavio ako uzmem traktor) i gonio rotodrljaču 2.5m. Kakav je kod njih mjenjač, koliko sam upoznat on ima nekakav multipower, polovi brzine i kardan se isto uključuje tako nekako. Ima li neko da mi kaže nešto o takvom traktoru iz prve ruke?
 
Evo i moje makine...
Radna i paradna verzija :osmeh:

33n9e76.jpg


3f05u.jpg
 
Šta mislite o Ursus 914, 1987. godina? Dostupnost dijelova, pouzdanost, mane, dobre i loše strane? Razmišljam o opciji da zamijenim Zetor 7045 za Ursus 914. Kod mene bi samo radio duboko oranje (obrtač 2x14" i ravnjak 3x14" kojeg bih nabavio ako uzmem traktor) i gonio rotodrljaču 2.5m. Kakav je kod njih mjenjač, koliko sam upoznat on ima nekakav multipower, polovi brzine i kardan se isto uključuje tako nekako. Ima li neko da mi kaže nešto o takvom traktoru iz prve ruke?
I ja sam se malo raspitivao o tom traktoru, ljudi kazu da su ok, zahvalni, samo taj multipover izgleda da je boljka...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Išao sam da ga gledam ali sam se jako razočarao. Na njemu nisu gume koje su bile na slikama, ove su neupotrebljive i ispucale, starije od mene. Prednje staklo razbijeno, izlaz kardana lomljen i varen, pomoćni cilindar lomljen i varen, poluge zadnje lomljene i varene, Volan jako težak i neprecizan, trza i zapinje. Motor mu je jako dobar, mislim da je radjen skoro. Mjenjač isto djeluje dobar, lako se i precizno šalta, očigledno je i to sredjivano. Mogu misliti kakav je bio prije nego što je sređen za prodaju s obzirom na sve lomove i varove na njemu.
 
Jel može neko da mi uslika mehanizam gasa na c-360, valjda je isto i na 355. Mislim na one plocice gde se sastavlja ručni i nožni gas. Ona pločica što treba da bude fiksirana je polomljena i sad se sve vrti, pa se rucni gas vraća.
 
Nazad
Vrh