Ursus

Mityo ti si ursusa preradio ili zetora ? na ursusu je fi 95 klipa
 
mirmag je napisao(la):
@Sosara,od kog traktora je kabina na njemu?Imam istog takvog bez kabine,pa planiram nesto nabaciti!

Kupio sam ga sa ovom kabinom(a i prethodni vlasnik ga je novog uzeo sa kabinom),a kao sto je Becarina odgovorio to su kabine Mehanika Orasje koje su radjene za Ursuse.Medjutim ja sam vidjao i Rakovice 65 istog godista kao moj Ursus('85.-'86.) sa ovakvim kabinama,kao i IMT542/9.
Mada su ljudi budzili kabinu i od 539 na Ursusa ne skidajuci mu originalna krila.Ali to je budzenje.Ova na mom se zasrafi na 4 srafa i to je to.
Pozdrav :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1257344981[/time]
_________________________________________________
Bećarina pusta je napisao(la):
Jedan Ursus sa Zetorovim srcem od 70 ks.

branko je napisao(la):
E to odavno ciljam da uradim sa svojim Ursusom, ali nikako da naletim na neki povoljan motor, čak i loš, pa da ga sredim.

+ prednja vuca. ::namigivanje:: :D :ppozdrav:

Nemojte mi davati mnogo ideja da nabudzim ovako fini traktor.Ili da kupim jos jedan pa da se "igram" sa njim. ::namigivanje::
 
Nemoraš skidat orginalne blatobrane, ima kabina koje idu i na njih. Evo primjer na mom, nikakvo budženje, u biti orašje je pravilo kabine na isti kalup, a ovakve čini mi se pašu i na torpeda


Par šarafa i dole je, jer mi smeta za utovarivač, i onda kad dolazi jesen opet ide na traktor
 
Tako je, i ova je skinuta s 355 i malo sređena. Kupljena sa svim staklima i u dobrom stanju za 200e, al kad već traktor nije otrcan uzmem boje i doteram ju...

@bećarina: kakva mu je to prednja glavčina i felga s 4 vijka? Djeluje mi nekako slabašno, ja sam lomio ove orginal felge a ta mi djeluje slabija.
 
petarHR je napisao(la):
Nemoraš skidat orginalne blatobrane, ima kabina koje idu i na njih. Evo primjer na mom, nikakvo budženje, u biti orašje je pravilo kabine na isti kalup, a ovakve čini mi se pašu i na torpeda

Mislio sam da ne skida originalne traktorske blatobrane.Vec da skine sa kabine.A evo i zasto.Covek iz susednog sela je uzeo kabinu od svercera i kaze da je ona od 539 i da su skinuli njena krila.A kabina je ista kao tvoja.E sad sta je on stvarno uradio pitanje je jer sam kabinu video vec namontiranu na traktor.A kupio ju je pre par godina.
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1257349240[/time]
_________________________________________________
@ petar
Evo dok becarina ne da precizniji odgovor.Mogu ja da ponudim jedan ::namigivanje::
Takve glavcine sa 4 srafa i felne,gume 19 coli su imali modeli 350 i prvi 355.Ima to u katalogu rezervnih delova.I meni je to bilo malo cudno kada sam video,ali tako je fabrika radila te modele.Posle su uradili ove sa 6 srafova i felne,gume 16 coli.
 
@petar: Šošara ti je odgovorio. U mom ataru imaj po jedan 350 i 355 sa takvim felgama.

Slovenci stavljaju dosta prednje vuče na C-360. Ima lijepih rješenja.

Fino sređeni C-360 (362) sa prednjim trapom sa oprugama. Vjerujem da je i ajnšalg poboljšan sa ovim trapom. Inače izgleda lijepo ukomponirano

 
Meni su u prodavnici objasnjavali da je ovaj gornji za turbo,a onaj donji za motor bez turba, E sad onaj srednji sad vidim prvi put :sta: :sta: :sta:
 
imam jedno pitanje za upucene:imam ursus c-355 sa jako puno radnih sati.u petoj brzini vristi nepodnosljivo.pa me interesuje sta se to cuje menjac ili bocni reduktori,i dali se moze nekako bar smanjiti taj zvuk.
 
mirmag je napisao(la):
Ova sa sosarinog traktora mi lici na kabinu od 542,560!Koju bih kabinu mogao najlakse napakovati na njega?

Tu kabinu su pravili slovenci i to je baš pravljeno za Ursus !
 
Uji svaki Ursus.U stvari uje bocni reduktori.
Jesi li mu gledao ima li ulja u bocnim reduktorima?


PS ima resenje i za ujanje.Stavis radio i jake zvucnike.Odvrnes do daske i nista necujes jedno 2-3 dana od kad izadjes iz traktora.Proverena metoda. :cao: :haha:
 
ma im ulja redovno proveravam.ali su se vljda mnogo istrosili zupcanici pa se cuje vise nego kod drugih.dobra fora za zvucnike i ovako me boli glava neki put od njega.
 
Imam istog Ursusa kao i ti, maki, i koristim ga samo za lake radove.
Kada sedam u njega obavezno stavljam antifone - i onda je rad sa Ursusom milina.
 
Nije fora nego sam stavio radio.I resio problem ujanja raduktora. :D

A i kakav je to Ursus koji ne uji.On kad zauji bezi mu s puta. :D
 
A ako si udaljen vise od kilometra onda ovo :

Traktor-11.jpg


:eek:bavezno da ugradis.
 
Nazad
Vrh