Ursus

Ko nema potrebe za jacim mali je odlican e veliki ako je razdrndan tu nema kraja ulaganju,a zetora za 3500 imas iha da biras.
i zetor i ursus jesu slicni al se nemogu da se porede u kvalitetu.
Ovaj sad kuka sto neuze zetora,krv mu popi urdzo. Al zuri covek pa uze dresa.
 
Ja kad sam kupovao nije mi se zurilo i vise od godinu dana je trajala ta moja kupovina i tako ga kupim. Mozda sam ja za to vreme mogo da kupim i nesto bolje, ni sam ne znam. Narocito jer mi cena nije bila toliko bitna pa sam recimo mogo da kupim tad i neki zetor ili nesto drugo. Nego nekako dodjem do toga da za te moje potrebe odgovara, a jos nije ni skup pa mi i ostanu pare i tako. Realno ima neke mane i manice, ali nije bas toliko los. Taj ako se kvari na par dana onda je dobro izakan, a i taj sto radi sa njim nema osecaj.
 
da se nadovezem i ja na sve ovo,ali i neznam sta reci kada je i sve donekle laicki receno,medjutim,koliko ludaka ima koji voze traktore ili kola nebitno,takvima netreba dati ni budak,a sa budakom bi ga ja pravo u celo,cast izuzecima,i oprostite,ali moj mozak nemoze to da shvati, da,covek polomi poluosoviniu,da ostavi masinu bez ulja i vode???pa to je strasno,moj drugar je na ursusu 360 polomio obe zadnje poluosovine,moj komsija na 558 nije menjao filtere pa ni on sam nezna koliko dugo,ode pumpa,odose dizne,posle godinu dve zakucao motor,sto,ostao bez ulja a i samo ulje nije menjao 3-4 god,a nije ga gasio,e posle kuku lele,drugi bliznji komsija ima zetora,pre neku god,me pozvao da mu proverim-ispregledam traktor,ja se prvo uhvatih za merac,kad ono ulje ispod min a crno ka sam djavo i smrdi,krenuo sam da mu odvijem rotacioni filter,jedva ziv sam ga odvio,kad ono u njega kao da ste ga malterisali,pitam ja njega, kada si menjao ulje,kaze otprilike pre 10god,kad se nisam prevrnuo na ledja,doduse,on samo sa njim poore 2h godisnje i dotera iz svoje sume 10m drva,ostalo radi sa 533,kada sam skinuo cepove-zavrtnje iz cizama,poce da izlazi katran,i to iz obe cizme celih oko 800gr,ulje u menjacu,jedva dotacinje sipku,pa ljudi moji dalije ovo za navedeni budak po sred cela,nekima i netreba dati ni gradjevinska kolica a kamoli nesto drugo.Tako da,ovo sto imamo-te cuvajte,ako imate novca vi kupite nesto novije,a i to novije trazi jos bolje odrzavanje a samim tim i skuplje,onda se nece ni cuti lezaj,ni da bruji,da izbaca iz 2,3,nece vam blokirati-propadati kocnice itd,pa onda ljudi,pitam ja vas,zasto kod mene ne bruji,zasto ne izbaca sada iz brzine druge,zasto ne trese,zasto mi je druga vucna lamela a jos uvek prva hidraulicna od 78 god,??itd.itd.hocu reci,da se svaka masina mora odrzavati,i sve moze da se sredi za male pare.
 
Nemam šta da dodam kad je već sve rečeno o Ursusu nego da kažem da ako se traktor ne održava i ne provjerava naravno da će se svakih 5-10 dana nešto pokvariti. A za Ursuse c360 mogu reći da su odlični a onaj ko govori da ne valjaju taj nije ni radio sa njim. Znači on će uraditi svaki posao kao i svaki drugi traktor, i kakve veze ima što je on slabije kvalitete (neko je napisao) od zetora kad i ursus sve radi što i zetor i čitao sam negdje da ljudi kažu da ursusi hoće da puknu na zvonu kad se sa njim radi u šumi. A zašto na mom Ursusu već 10 godina se nije ništa pokvarilo a šta se sve sa njim radi u šumi, znači jedino je jednom promjenjena vučna lamela i naravno kočnice i 3 para zadnjih guma.
 
meni se cini a i fakticko stanje da ursuz - zetor i svi drugi traktori koji imaju veci izbor brzina su bolji i pogodniji za oranje narocito u teškoj zemlji -smonici kakvu ja imam sa ovim sam zadovoljan ali me te neke sitnice nerviraju i mrzim sklepaj pa vozi dok traje ajde da se skrpi da se završi posao ako nije veliki kvar koji ce još više oštetiti mašinu .
 
Zeza li koga blokada na 360? kod mog se tesko ukljucuje i kad se nagazi ono udara odozdo po nozi.Jel radio neko skoro oko toga?Sta je najpametnije drugi zupcanici ili stari na glodalicu?
 
mene zeza i to opasno,vec duze vreme,pa nikako da se resim da to sredim,prosto nemam vremena,da kazem da,lakse ukopca ali nemoze da zadrzi pa izbaci,podigne mi nogu-iskopca i nema vajde,zna ponekad pod veliko(valjda)opterecenje i da zakrci,ma kakvo crno glodalo,pa nije 100 dukata Dzogi,kupi novo i rasturaj to promeni i da vidis kako posle hvata..
 
Mislim da tu nisu zupcanici problem vec taj deo koji ukljucuje. Nisam rasturao, ali sam gledao to i nije bilo zupcanika pa sam tako razumeo.
To mi je pokazivao covek od kog sam kupio traktor jer je on odradio. Radila je posle odlicno i ja vuko neki trupac i jedan tocak mi naidje na mokru stenu i proslajfuje i tu se zeznem pa mu povucem rucni gas i nagazim blokadu. Samo se cu " tak ". Puce nesto i sad radi, ali trazi jaci stisak.
 
Namestena blokada,2 kljuca 13 i one polugice raspustene,sigurnosna matica dotegnuta i to je to,funkcionise.
 
Sad je kompresor na redu...sve zivo je provereno,ocisceno ali jednostavno ne moze naduvati dovoljno vazduha da bi rislangovao..
Tako da prvo slobodno vreme koje uhvatim,to je posao.Jel radio skoro ko oko toga?
 
Sta si sve radio oko kompresora? Kod mene rislanguje na 6 bari bez problema.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Sad je kompresor na redu...sve zivo je provereno,ocisceno ali jednostavno ne moze naduvati dovoljno vazduha da bi rislangovao..
Tako da prvo slobodno vreme koje uhvatim,to je posao.Jel radio skoro ko oko toga?
Izgleda da i ti imas problem kao i ja. Meni je ventil u kvaru i vazduh uopste ne ide u bocu vec pocne da se vraca u stublinu. A kvar je taj da je iz ventila ispala jedna osovinica koja kada zavrnemo cep prebaci vazduh ka boci.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh