Ursus

pa bemliga, do sada na ovom forumu nisam ni jadnu pp poslao,kako to..
 
Nisam ni ja nikome slao pp poruke niti je meni neko. Sad napokon ušao u kuću, sve do sada pravio kočnice na duplaku ustvari samo desnu ali morao sam odvojiti cijev i sa lijeve dabi mogao skinuti desni cilindar, znači desni cilindar sam morao presjeći na pola da bih ga mogao odvrtati na cijevi pošto se ustvari nije mogao onaj na cijevi odvrnuti šeraf na desnom cilindru. Morao sam ga promeniti zato što je kočnica propustila i nije se moglo kočiti ali došao sam joj na kraj i napravio i sad koči kao prije.Nekoliko puta ozračio i gotovo.
 
Neki dan mi se Duplak pregrijao i falilo mu vode i pukne stublina pa je pomješao vodu i ulje. Onda sam kupio sve 4 nova sklopa i riješio problem. Znači nije imao snage,dimio kao lokomotiva, nije imao oštrine na gasu ali sad je kao nov (motor) a morale su i glave ići na ravnanje (obradu).
Evo neke nove slike


 
Borislave,koliko sam ja uporan toliko nece pp(pretpostavljam)a sanduce prazno tj,jedna poruka,neznam sta ciniti...
 
pojma nemam,ovo cudo nemogu da provalim nikako,ne stidimse da kazem,verovatno sam ja glup za ovo pp,bemliga,na onom drugom forumu to odradim zmureci a ovo ovde nesto mi mnogo tesko..
 
Prije neki dan sam se opet uvjerio kakva je sila c360 4x4 naspram c360 (solca). Jedan dan smo sa solcom vukli drva sa šumskom prikolicom po 2.5-3 metra.Prvo smo tovarili 3 metra (cerovine) i krenuli a sve uzbrdo i pjeskovito i mekano, znači išli smo nekih 200 metara uzbrdo i solac više nije mogao zato što se ukopavao a išao je ušperan drugom brzinom, pa smo onda morali istovariti pola metra-metar drva pa je onda nekako jedva išao. Drugi dan smo sa duplakom tim istim putem vozili po 4.5 metra isto cerovine, a on ide kao da nema ništa za njim, jest da je pomalo šlajfao ali kod njega nema stajanja nigdje.
 
Prednja vuca pomaze samo ako nije preveliki uspon, da tockovi imaju nesto opterecenja na sebi. Na velikom usponu nepomaze bas nimalo.
Za veliki uspon jedino pogon na prikolici sigurno resava.
 
Prednja vuca pomaze samo ako nije preveliki uspon, da tockovi imaju nesto opterecenja na sebi. Na velikom usponu nepomaze bas nimalo.
Za veliki uspon jedino pogon na prikolici sigurno resava.

Ja mislim da i prednja vuča pomaže i to dosta kad se optereti prednji kraj tj.kad se stave tegovi i ako su dobre gume. Ali jest i prikolica kardanka prava stvar, pa me sad zanima ako je neko pravio za c360 kardanku da mi kaže od čega bi najbolje išao difrencijal i koje gume idu onda na prikolicu? Hvala
 
Jel ima neko ursus c335.Kako dr pokazao.Snaga kardan itd?

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Borislave, zaboravio si jednu dosta bitnu razliku u toj situaciji. Ako se ne varam duplak ti ima oko 50 mm sire gume pozadi, a to mu ukupno dodje oko 100 mm. To nije zanemarivo na rastresitim podlogama.
Sto se tice kardanke, ja sam hteo da pravim za mog, ali mi vitlo pravi zajebanciju za kacenje kardana pa sam odustao. Ja sam planirao da uzmem dif od tamica jer se ovde lako nalaze i nisu skupi. Planirao sam da idem na gume 7.5 - 20 zbog klirensa i nosivosti pa posle da uskladjujem uz pomoc zupcanika ili lanca i lancanika.
 
Pa jest Aco i do guma što su šire ali znači dosta i prednja vuča, tačno se vidi kako prednji točkovi kopaju po malo i ode,nema stajanja. Snimao sam kad smo vozili drva sa solcom i kad je stao i nije mogao dalje, ali ne mogu nikako da napravim onaj YouTube kanal da mogu postaviti snimke, nešto neće preko telefona. A što se tiče prikolice, znači može od tamića dif i gume otprilike kao kod mene na duplaku ili još manje. Nisam te razumio kako si mislio da je uskladiš pomoću lanca i lančanika?
 
Najbolja dimenzija gume za prikolicu je 9.00-16. Ja te gume koristim preko 20 god i bolje su od 7.5-20 sigurno jer vise nose a nize su 5cm po precniku.
Ja sam moje nabavio od Dzemsa i napravio srca na njegove felge sa prstenom.
 
Posalji meni snimak pa cu da objavim na moj yt kanal.
Mislio sam da dodje kardan od traktora preko rude do pocetka tovarnog prostora i tu lancanik. Onda kardan od difa ispod tovarnog prostora do rude i onog prvog lancanika. Tu da budu jedan do drugog i da se upare i to je to. Naravno da se pre toga izracuna prenos koji bi odgovarao. Tako sam ja nesto razmisljao jer bez lanca i lancanika bi se mozda uklopile neke manje gume, a to mi ne odgovara jer je onda mali klirens i manja nosivost, a Ursula mi ima visok klirens i moze dosta da potegne.
 
Nazad
Vrh