Ursus

Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

nekad se zaprlja i sitka ispod ovog poklopca saraf u sredini
v7v983.jpg
[/i
 
Vlasnici ursusa, pomagajte! Nedize mi poluge a ni kiper ne radi! Sta moze biti? |Pumpa nije sigurno jer je izmerena i daje pritisak koji treba da ima, proveravao sam i sigurnosni ventil i on je ispravan! Bojim se da nije otisla "crna kutija"?
 
pa ako nije pumpa ili sigurnosni onda je do razvodnika ili ti ''crne kutije'',
btw. koji traktor, ako imaš onu polugu za prebacivanje plivajući-normal probaj ju malo ''namiještat''
 
Mićo, ako ti treba nešto od delova za Ursusa, ili Zekana, ima u Kisaču Norden tech, imam kod njih otvoren račun, pa možemo neku trampu uraditi. Sutra dobijaš slike špeditera.
 
ali nemoguce da neradi nista vidi dali ti je ukljucena pumpa, hoce neki štap da isključi ručicu ispod kabine
 
Ursus je 904, i dosad je radio bez problema, jutros sam ga upalio, doterao ga sa placa(10 kuca dalje) i kad sam ga posle pola sata upalio nije hteo da dize poluge a ni kasiku(koja je ukljucena na kiper izvod)
kloki je napisao(la):
ali nemoguce da neradi nista vidi dali ti je ukljucena pumpa, hoce neki štap da isključi ručicu ispod kabine
Eh da je to problem... to sam prvo pogledao, jer kod nas ima bisera od komsija, koji vole da zezaju komsije!
 
znaš kako nemoj da se zalećeš neverujem da je kocka jer ona retko skoro nikad ne crkne skroz
nego samo po neki ventil u njoj
ako pumpa radi ulje negde mora da ide i da pravi pritisak
ali ja mislim da tebi pumpa neradi iako je ispravna
tebi je sigurno crkao pogon pumpe a to je 10€
Post je spojen: [time]1253827421[/time]
_________________________________________________
evo ova osovinica pogoni pumpu i ima sitne zubiće koji se odrone i ona se vrti u prazno
ja sam je menjao radi reda kada sam nešto drugo radio imam i staru koja je ispravna
inače tada sam je platio oko 700 din u lokalnoj prodavnici u bavaništu.
traktor mora na pola.

30w1mqe.jpg
 
Pumpa je na traktoru merena sa manometrom, tako da pogon pumpe je sigurno dobar! Kad upalim traktor, na leru mi se pojavi pritisak na ulazu u "kocku" od 250 atmosfera!
 
Izgleda krenule 'idrulike , meni je najverovatnije osle gumice na hid pumpi, al to cemo videt kad dodje od mester Lacike pumpa.
 
mityoo je napisao(la):
Pumpa je na traktoru merena sa manometrom, tako da pogon pumpe je sigurno dobar! Kad upalim traktor, na leru mi se pojavi pritisak na ulazu u "kocku" od 250 atmosfera!

ako je tako onda si prso.
ako kupuješ nov regulator(kocku) obavezno ponesi staru jer postoji mnogo varijacija.

KROKUS EXPORT IMPORT
selo Golobok-Smederevska Palanka
026/381-228
026/381-120
 
Ako znaš da je razvodnik, ništa te nekošta da ga rastaviš makar ga upropastio, mislim da ima za kupit i set za reparaciju ako se da popravit..
Vjerovatno je nešto zaštekalo i drži stalno otvoren.
Rastavi pa vidi, puno je on para, a i rijetko odlazi osim ako ga špena neošteti ili ga :udri:.
 
Izgleda da nije regulator, jer cas radi cas ne.... imam neku ideju pa cu to jos ujutro da pogledam, a ako ni to ne pomogne onda :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:
 
Samo ti rasturi crnu kutiju , kupis lepo set za reparaciju . Tebi je verovatno otisao mali ventil "vaga" tj. to su dva ventila naslonjeni jedno na drugi . To nije puno para . Crnu kutiju ne kupuj nikako jer su losijeg kavaliteta nego stare , naravno sve dok moze da se raparira ! :cao:
 
Da je otisla "vaga" onda bi radila ili kipa ili hidraulik, a kod mene neradi nijedno ni drugo!
 
Nije sigurno jer se on izkezeci - zaglavi pa ostane otvoren . Probaj rastaviti . Ako promenis gumice nisi nista lose uradio ! :cao:
 
Nazad
Vrh