Ursus

Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Nisam siguran dali je u kucistu diferencijala 335 i 355 sve isto ali kod 355 imas oddole poklopac koji na sebi nosi pumpu (okruglog oblika) Na njemu je glavni sigurnosni ventil na vodu koji ulje vodi iz pumpe, a drugi sigurnosni ventil je odgore kad skines poklopac diferencijala sa sve polugama hidraulika i upravljackom sekcijom hidraul. sistema, u tom poklopcu je smesten cilindar koji podize poluge i na vodu koji njemu dovodi ulje od komandne jedinice( crna kutija, cigla) se nalazi sigurnosni ventil...
sgn7rm.jpg


1gmbrd.jpg


Ovo su slike od zetora ali je sve veoma slicno...
Na prvoj slici je ventil pod brojem 17, a na drugoj slici se vidi drugi ventil o kojem sam pricao on je pozicija 18
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Jeste mityoo , ali mu je lakeše da vidi koliki je pritisak i odmah će znati da li je pumpa u pitanju . :cao:
Mada kad već skidaš poklopac prepakuj crnu kutiju (postoji komplet O-ringova) cena je oko 22€ sa komplet diftunzima i mandžetnama . Ventil možeš proveriti laički ako kuglicu ne možeš gurnuti šrafcigerom onda je opruga najverovatnije OK (mada može da bude i ležište , ali ređe).
A ono za 5. stepen nikad čuo kod mene to nema , a i u uputustvu nisam našao tako nešto (mada mi i ta opcija zvuči totalno nelogično , uz to i čemu služi) . :sta:
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

355 i 360 imaju pogon pumpe i preko mjenjača,
4 položaja:
1. pumpa i kardan uključeni
2. neutralni
3. kardan preko mjenjača (u 5-toj na punom gasu malo više od 1200 okr/min kardana)
4. pumpa preko mjenjača, ali u 5 nije preporučljivo jer ju prebrzo vrti, i zbog toga testiraju dali je zbog pumpe, jer u 5-toj i razjebana hoće dići..

Služi tome da možeš dizat hidraulik bez vrtnje kardana, jer kod nekih strojeva u krajnjim položajima lomi križ kardana... 355 i 360 nemaju opciju da radi pumpa direkt na motor a da kardan neradi (osim preko mjenjača), kapiraš?

Za 335 koliko znam ima odvojene ručice za uključivaje pumpe i kardana...
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Prilično glupa kombinacija , kod Zetora pumpa radi nezavisno od kardana . :sta:
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Da... to su kod ursusa malo nepotrebno zakomplikovali... Zamisli kombinaciju da nosis neku tezu masinu(npr sejalicu sestorednu ili slicno) a hidraulika pusta... Moras svo vreme da drzis ukljucen kardan.... Ili sa rasturivacem punim vestaka....
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

da, u tom slučaju najlakše skinut kardan i nosit ga u kabini...
Ja nemam problema s popuštanjem hidraulika pa... A i mandžeta za klip, kao ni set za reparaciju razvodnika nije skup pa..
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Ma ja sam vozio ortakov pre nego sto smo ga popravili, muka ziva... Pogotovo kod rasturanja vestaka! Dok napunis rasturivac on spusti pa ga vuci po zemlji do dela njive gde treba da ga ukljucis,,,
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Mićo, nije tako.
Nego lepo ručicu za spori/brzi hod ubaciš na sredinu, da nema nikakvog hoda, zatim menjač u treću, podigneš oruđe, vratiš ubrzi hod i teraj. Oruđe neće padati, jer je i hidro pumpa celo vreme uključena.
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

A komanda kardana i pumpe u koji polozaj?
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Na c-355/360, je komanda za uvek uključeni kardan skroz dole. Da bi ovo što sam ti opisao radilo tako, ta ručica za uključivanje kardana treba da bude skroz gore, dakle stalno isključeni kardan.
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Da imam ursusa 355/360, ne bi ni jedan dan prosao ja bi mu ugradio drugu uljnu pumpu koja bi isla preko remena vodne pumpe i nju spojio na hidraulik, a ovu iznutra izvadio ili ju jednostavno ne bih koristio. Ako se dovoljno nisko namontira, ne bi trebalo biti problema s dovodom ulja a traktor bi se na ovaj nacin poboljsao BAR 50 puta...
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Mislim da mu je to jako nezgodna mana ako si ljen (i ako nisi ponekad dopizdi) mrdanje po ručicama...

Teško da bi preko jednog remena koji ide i preko vodne pumpe (pa nesmiješ prešpanat) napravio to kako treba...

Na malom 335 je to bolje riješeno, jedna ručica za pumpu, jedna za kardan. Uvjek kad ti pumpa netreba možeš ju isključit što je ok..
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

petarHR je napisao(la):
Mislim da mu je to jako nezgodna mana ako si ljen (i ako nisi ponekad dopizdi) mrdanje po ručicama...

Teško da bi preko jednog remena koji ide i preko vodne pumpe (pa nesmiješ prešpanat) napravio to kako treba...

Na malom 335 je to bolje riješeno, jedna ručica za pumpu, jedna za kardan. Uvjek kad ti pumpa netreba možeš ju isključit što je ok..

Ako neće tako, oće ovako. ::namigivanje::

 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Vidi, vidi, dekli je kao orginal, gdje se to može nabavit? Možda s nekog zeke?
Bubnut mu vanjski cilndar na hidrauliku, stavit razvodnik s više komandi i skoro bi se mogo zvat traktor...
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

petarHR je napisao(la):
Vidi, vidi, dekli je kao orginal, gdje se to može nabavit? Možda s nekog zeke?

Eeee... svaka dobra informacija zlata vrijedi. ::namigivanje::

Sad zovem trgovca koji kod nas prodaje dijelove samo za Zetora i Ursusa i pitam ga za taj dekl sa pumpom kad on kaže: Prvi put čujem za to. :sta: Reko jel paše taj dekl sa pumpom sa kojeg Zetora, kaže baja: Nemam pojma. :sta: E **greška ti trgovce i sve. :udri:

Predpostavljam da paše sa nekog zekana. Na toj slici koju sam stavio lik je napravio hidraulični volan na tom Ursusu jako dobro. Jedan od boljih koje sam vidio. Oni sa pumpama na remenje nisu mi nešto posebno. Ima jedan koji je spojio pumpu na radilicu i stavio ju ispod filtera zraka. Samo nemogu nać tu sliku nigdje.

Ošli smo malo u OFF, al štaš. Ako moderator hoće nek to sve stera u temu Ursus. :cao:
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Ne mora ici remen na vodnu pumpu, moze i direkt s radilice...

Ovo sto je becarina postavio je bolje rjesenje, samo sto taj traktor ima utovarivac i hidraulik volan pa sumnjam da je ta pumpa spojena ne hidraulik, vec bas za volan, a mozda i za utovarivac, al mi se za to cini slabusna...
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Bobo, vidi koliki rezervar, sigurno nije samo za volan, a po čemu zaključuješ da je pumpa ''slabušna''.
Klasična puma, jel si vidio kad na starim mali dajčevima 4006, ko 2 kutije cigara.
Nemoj da te vara izgled...

Ni na utovarivaču mi nije veća a čuda radi, prije nešto polomi nego da nemože ''napumpat'', a utovarivač je stvarno glomazan, tovarili smo s njim i one betonske stupove što drže drvene bandere...
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Cini mi se slabusna za ista drugo, jer ne izgleda robusna... protoka moze imati koliko hoces, al ne znam bas da tjera utovarivac...

Znam kako izgledaju uljne pumpe na traktorima i nisu puno vece od ove na slici, al ne znam, nekako mi se ovo cini slabusno da ima dovoljnu snagu i protok...

ne znam, imam neki osjecaj.
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

To je majstor verovatno skinuo deknu pa preradio da moze na nju namontirati pumpu, a vrovatno bi pasala i od zetora posto je to sve na isti kalup! Cak i zetor 4718 ima istu deknu kao ursus 355
 
Nazad
Vrh