Ursus

Ja sam jedva prodao mog vladimirca,nece niko to da kupi,sad sam uzeo ursusa 355 i mogi da kazem da sa vladimircem ne moze da se poredi,ursus je traktor u odnosu na vladimirca.
 
Evo jednog odlicnog c355 koji ce uskoro biti na prodaju ako se nadje neki dobar zetor 7011 ima 3 nove gume, zadnja leva dobra.
32edc2df77ed241b67ae773338d1793c.jpg
2a1bfd0f88d680db1eba61dae0455f6f.jpg
f8598e2a7c3730019d71ff0c2aae9025.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zna li neko originalnu velicinu remena alternatora i vodene pumpe?Jel to velicina 17x1120?kod mene je 17x1150.
 
Pa dobro. Ne zna covek verovatno za forum pa da dodje ovde da ga mi hvalimo. Verujem da kod njega niko nije napravio duplaka pa je sad srecan ko malo dete.:osmeh:
 
Izgleda da ima. Pogledaj ispod altenatora pumpu. Vjerovatno je stavo glavu volana sa mercedesa, otud i volan.
 
Hm, zaista ima pumpu. Ali spona koja ide iz kucista volana ide direktno na prednji most kao i pre sto je bila. Negde bi trebao onda imati klip a on se ne vidi..
 
I fali mu vazdusna instalacija.
Ovaj je od mene 20-ak km. Mogao bi da se cujem sa njim pa ako nema nista protiv da idem da pogledam traktor. Mozda kaze od cega je prednji most, koliko ga sve kostalo itd...

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Prednji most na gore pomenutom c 360 je od kamiona Dodge WC,a sve u vezi ove problematike 4x4 na ursusima kao i šire mozete pogledati na fejsbuk profilu pod istim imenom profila sa koga i ovde pisem "Miodrag Burmaz"

- - - - - - - - - -

Verujem da ima dosta ljudi koji bi voleli da pogledaju kako to u praksi izgleda...
 
Gledao sam ja na tvom profilu to sto radis. Ima stvarno dobrih radova. Nisam hteo da postavljam pitanja jer vidim ljudi stalno nesto zapitkuju. Mene interesuje, posto vidim da ugradjujes razne kombinacije, jel ti radis po narudzbini izvode, odnosno reduktore za prednju vucu? Recimo ja hocu nesto da zbudzim sa malo specificnom dimenzijom guma pa me zanima kako bi to moglo da se usaglasi. Nisam nista jos odlucio sigurno, ali nesto mozgujem.
 
Da,uglavnom trudim se da sto vise kombinacija radim,sve je stvar usaglasavanja kao sto kazes reduktora ali jos veci akcenat na srcu difencijala(konusno/tanjirastom paru) a onda sve to ispeglaju felne a fino podesavanje u procentima profil gume.
 
Jednom poznaniku u okolini se to desilo na 360 tki , tj nikada nije bilo ok i pucao je vise puta dok su ga sklapali menjaci delova, dok jedan pravi majstor nije otkrio da je ili klip ili klipnjca hidraulika fabricki duze nego sto treba i kada se digne skroz rucica samo krc . Skratio je klip na strugu na meru i resio problem za vek vekova .
 
Jel pucao nekom poklopac hidraulika?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Meni je pukao.Kada sedim sa leve strane.Pukao mi je zato što ima ispod sedista dva šrafa koja su bila labava nemogu sada da se setim sta stezu.Vela ta ploca je žvakala dok nije pukla.To se naravno desilo zbog sejalice od 800kg i prskalive 660l
 
Isto i kod mene na levoj strani. Napravio liniju.
Stavio bi 2 cilindra spolja i spojio bi na kipu da malo pojacam hidrauliku

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Iskreni ne bih tu nista pojacavao jer ako ne moze dic ne moze ni nositi ako pumpa valja i cilindar on nosi 1000 kg sigurno . Ako pojacas ramene poluge ce verovatno popustiti .
 
Nazad
Vrh