Ursus

Sad cujem da tvoj bas primetno cuka i ima cudan rad. Kod mene je to jedva primetno. Ja verujem da je do dizni ako si vec samo njih skidao. Sta je tacno u pitanju i na sta da obratis paznju to stvarno ne znam.
 
Probacu sutra sve poskidati da vidim mozda mi nije koja dizna nasjela fino sa podloskom. ili su to bas dizne take pa lupkaju
 
Gde moze da bude problem.naime ursus 360 poceo da pusta ulje u mlaznicama kad je na nekoj strani. pusta ulje tamo gde je stanglica od rucne i kvacila....pomoc
 
Poskido sam Dizne, na jednu mi je pustalo kompresiju bas dobro a na ove tri takodje dosta su crne bile tj mokre od nafte. Sad sam narucio druge podloske posto ovde kod mene su samo ove bile, malo deblje i verovatno nisu dobro uklapale.
Za ventile neznam, nisam otvaro kape, a i nemam mjernih listica da izmjerim ali sam Razmisljao da uzmem pa da vidim.Na koju mjeru se steluju 0.2-0.3?
 
Kako su se pokazali Ursus 914? Primijetio sam jedan na oglasima, bas fino izgleda pa se razmišljam da ga pogledam, dobro bi mi došao da zamijeni Zetor 7045 sa plugom i rotodrljačom (moram da nabavim veći plug svakako).
 
Imao sam kvar kod ursusa c360 mešao vodu i ulje.
Čep na glavi sa donje strane istruleo pa propušta vodu.
 
I ja zamalo da napravim havariju sa mojim Ursulom. Malo vise sam ga terao po sumi po nikakvim putevima u zadnje vreme. Primetio sam da je zamastio na spoju menjaca i difa i onda posle par dana primetim da su mu svi srafovi labavi. Neke sam mogao rukom da pritezem koliko su bili labavi. Dobro se nije jadan odvojio na dva dela.
 
Drugar koji je bosista je pre neku godinu ugradio turbinu na svoj imt 580 dw. Sa njim radi oko 30-35 ha zemlje. Morao je da podesava i nesto oko pvp. Kad ga malo teraju po gasu hteo je da usija izduvnu granu i par puta mu izgori dihtung na glavu. Posle treceg dihtunga je skinuo turbinu.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko na koliko stepeni otvara fabricki termostat na c-355?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Juce u planinu mi izgleda izgoreo dihtung na neku glavu. Poceo da duva na poklopcu gde sipam ulje i pojavljuje mehurice u hladnjaku. Nije terana sila niti optercivan i pregrevan traktor. Pre dve godine radjene glave i od kad majstor sklopio nije ih pritezao. Sta mislite, da nije to uzrok?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Moguće, jer se preporuća, nakon nekih 50rh opet prekontrolirati i dotegnuti glave, mada i ova današnja kvaliteta dijelova nije za drugo nego guzicu sa njima obrisat.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh