Ursus

Trebao je obavezno da istrnuje blok ako je pregrevan tj. leziste radilice da bude u osi. Delovi su nekvalitetni pa i tu problemi ali pregrevanje je glavno do zapusenog hladnjaka i ako nema termostat. Ako 4 sklop otkazuje od pregrevanja to je zbog nedostatka termostata a kod 355-360 je veliki uzrok problema upravo to i hladnjak

Pa majstori trljaju ruke 3 puta je već nosio mu radilicu.
A neka nosi i dalje neko ju tu lud ili on ili majstor.
 
Ja mog Ursulu danas pocastio novim zadnjim gumama. Stavio sam Cultor. Te sam naso ovde kod mene pa najvise zbog toga. Videcemo kako ce da se pokazu, ali sam siguran da ce bolje da izlazi nego sa starim.

Mislim da su dobre te gume. Za sad best buy sto se tice odnosa cena-kvalitet.

- - - - - - - - - -

Pa majstori trljaju ruke 3 puta je već nosio mu radilicu.
A neka nosi i dalje neko ju tu lud ili on ili majstor.

"Majstor" sigurno nije :osmeh:
 
Juce sam otiso u sumu da spremam drva i da isprobam nove gume, a prethodnog dana padala kisa pa je bilo i mokro. Racunam nove gume to ima da cupa da poleti verni mi Ursula. Medjutim podjem prazan kuci, samo sa sumskom prikolicom i zaglavim se prazan. Naiso tocak na usponu na jedan kamen i proklizava pa sam morao da pokusavam vise puta dok nisam izaso. Sa onim starim gumama se prazan nikad nisam zaglavio.
Jos nesto sam danas primetio kod ovih Cultor guma. Danas kad sam na prikolicu natovario oko 2,5 t gume su mi na traktoru delovale nekako mekano, a pumpane na 1 bar. Doduse imam iza zadnje osovine traktora jos oko 200kg tereta, ali nije to neka tezina. Pa me sad zanima na koliko se uopste pumpaju gume na 355/360 za rad u polju i sumi?
 
Na jednom su Barumove i one su naduvane na 1 bar.A na drugom Cultor(kulturne gume) one su cini mi se na 1.2,mozda malo jace.Na ferdzi Ruma guma na 1.
Probao sam Barumove da naduvam na 1.5 i osecaj je da traktor plese po klizavom... ispustim na 1 ide kao tenk.
Cim su gume naduvanije ne hvata celim kramponom,spoljni deo krampona ne prijanja za podlogu.Kad legne na ceo krampon kao da ima gusenice a ne gume.
 
Pa ove moje napumpane na 1 bar kad je prazan traktor imam utisak da ne gazi ceo krampon, odnosno guma celom sirinom. Kad natovarim onda mi pa deluju mekano. Ne smeta to meni sto one deluju mekano, ali se plasim da ne upropastim nove gume. One stare sam pumpao na 0,8 bar i dobro je iso sa njima, ali mi nije bilo ni bitno kako ce to da se odrazi na njih. Pokusacu mozda sad sa 1,2 bar bas da vidim kako ce da se ponasa.
 
Jedno pitanje za vlasnike ursusa naime moj tast ima c360 ne znam koje godiste tacno kupio ga je novog i ima dva problema traktor prvi put jako tesko pali i u radu kada se malo vise napne dize temperaturu samo da kazem traktor ima svega 2000 sati motor ne duva ne trosi ulje skinut termostat posle pranja hladnjaka situacija je malo bolja ali opet se greje da li je to neki cest problem kod ovog modela da napomenem da su dizne i pumpa kontrolisane prosle godine i da majstor kaze da sve radi perfektno problem sa paljenjemni dalje postoji sta ciniti?
 
Promenite ventilator,ubacite plasticni od IMT-a ,ima malo prepravki na ventilatoru,treba malo rupe da se napasuju(okrugla turpija resava stvar),da se onaj obruc oko centralne rupe malo osmirgla brusilicom da lepo nalegne na remenicu,i da se skrate pera za jedno 1.5 cm.Tad vuce vazduh ko lud.Ugradite mu sat temperature od IMT-a,moze i Indijski sa pijaca,zavrsavace posao,samo treba da se malo prelozi ukoliko ne pase korak loze.Hladnjak je najbolje izduvati kompresorom svremena na vreme,na crevo za duvanje guma se stavi vrh od olovke i caskom se sva prasina i krs izduva.Ako je hladnjak sa gustim sacem hoce brzo da se zaprlja prostor izmedju saca.Moze biti da se i unutar hladnjaka zapusile celije.Ako cete menjati hladnjak gledajte da nadjete sa sirim sacem.
Kako tesko pali?Proverite cetkice na alnaseru,one mogu biti jedan od uzroka.
 
Ma sve je to meni jasno ovo za ventilator nisam razmisljao ali dobra ideja sto se hladnjaka tice primetio sam da je dosta sitno sace skidao sam ga pre par meseci i detaljno oprao i u nutra sa sodom i spolja tako da je to eliminisano ali posle toga sa rotacionom kosom se bas grejao a sto se tice alnasera vergla kao lud akumulatori 2x100ah ali kod prvog jutarnjeg paljenja beli dim i dugo verglanje. Ovo mi ne bi smetalo ali sam video da neki mnogo stariji c355 pale ekstemno lako i kad je hladno za neverovati dok ovaj to nebi nikad upalio na hladno. Da li postoji mogucnost da neki ventil propusta kompresiju?
 
Ja na mom ursusu isti ili barem sličan problem sam imao a počeo da baca i ulje na ausph.
Skinute glave motora, ventili očajni naročito izduvni.
Izvadjeni klipovi dve karike pukle na klipovima.
Jedna hilzna napukla odma iznad gumica hilzne.
Sicevi glava su rajbovani i šlajfovani sa novim ventilima i vodjicama.
Stavljena nove karike,zamenjena napukla hilzna i novi ležajevi konplet na radilici mada možda nije trebalo.
Hladnjak opran,razmišljam da mu stavim termostat.
Sve ovo je po mom mišljenju posledica pregrevanja a i lošeg materijala koji su se ugradjivali u relativno novije ursuse.
 
Poslednja izmena:
Sve očistit i obavezno vratit termostat jer bez njega se pregrijava 4 cilindar, a tamo ti je i sonda za temperaturu ugrađena. Stavi ventilator od zetora, onaj plastični, paše u šaraf i dođe nekih 15 €.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
https://www.trgo-agencija.hr/ventilator-pumpe-veliki-zetor-pvc.aspx
Takav sam ja ubacio umjesto onog lonca za kuhat pasulja i odma preporod, em je manje opterečenje na radilicu, em ima veći protok zraka, još ubaciš termostat, antifriz i nema da temperatura mrda van granica zelenog. Antifriz ti preporućam iz razloga što ima veću temp. vrelišta od vode i ujedno izbjegavaš nastanak kamenca i korozije u ionako premalenim vodnim kanalima i kileru.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Ursus pali na pogled kljuca nesto tu ne stima zesce . Za grejanje da nije turbina na vodenoj pumpi proklizala . Od grejanja hoce brzo da upropasti motor iako ima malo sati . Ne bi bilo lose pregladati paljenje tj dali su zupcanici dobro uzubljeni . Pre svega mozes da vidis dali bos pumpa radi kako valja tako sto ces skinuti mali poklopac sa strane bos pumpe odmah iza drukalice kojeg drze tri srafa . Nakon toga ces videti iznd opruga cetiri srafica koji su vezani u jedno i setaju napred nazad . Dok neko vergla ti pritisni jedna od ta cetiri prema napred prstom pa ces videt . Da ne upasujes ventilator imas od zetora limeni sa plasticim perima . Ako su majstori kod tebe ko ovde ne mozes im puno verovati jer trvde pazar i boli ga uvo vade se na lose delove a nisu majstori nego menjaci delova , cast izuzecima .
 
Ma sve je to meni jasno ovo za ventilator nisam razmisljao ali dobra ideja sto se hladnjaka tice primetio sam da je dosta sitno sace skidao sam ga pre par meseci i detaljno oprao i u nutra sa sodom i spolja tako da je to eliminisano ali posle toga sa rotacionom kosom se bas grejao a sto se tice alnasera vergla kao lud akumulatori 2x100ah ali kod prvog jutarnjeg paljenja beli dim i dugo verglanje. Ovo mi ne bi smetalo ali sam video da neki mnogo stariji c355 pale ekstemno lako i kad je hladno za neverovati dok ovaj to nebi nikad upalio na hladno. Da li postoji mogucnost da neki ventil propusta kompresiju?
Ti moras da nastelujes fazu paljenja,prekontrolises bos pumpu,ceo sistem goriva...A mozda je i neka stublina pukla to kod njih hoce.
 
Zetorov ventilator kosta 15-20 evra a plasticni 100-200 dinara.Za tu razliku valja se "pomuciti da se malo napasuje. A isto vrsi posao.
 
Pozdrav svim ljudima dobre volje :osmeh:
Naime imam Ursus C360 kojem sam pre tri dana prepakovao sve 4 dizne, tj odneo sam coveku da prepakuje, dve dizne nisu dobro spricale dve su bile ok, sto je dovodilo do toga kad je na temperatiri visoj od 65C da izvinete pocne da prducka. Dizne sam vratio na svoje mjesto stavio sam sve cetiri nove podloske, okalio. E sad ima mali problemcic, cujese neko lupkanje, dali je dizna ili bos pumpa stvarno nemogu da odredim odakle dolazi taj zvuk kao neko tupo kuckanje Tuk Tunk, Tuk Tunk, Tuk Tunk, Dali je to normalno za nove dizne? Evo ima i video https://youtu.be/p6mzelP0iAU (U snimku kad sam odmaknet od traktora moze se primjetiti to kuckanje lupanje) Takodje kad sam stavljao dizne, 3 dizne mi bas nisu dobro sjele samo jedan je sjela do kraja i fino je sjela, dali bi mogao biti problem do toga?
I sto sam jos primjetio ne radimi bas kako treba kad je u leru, dosta se trese traktor i kako bi reko ne radi bas ravnomjerno kao prije sto je radio.
Da li sam nesto propustio u ovom procesu?
 
Video ti je privatan. Podesi ga tamo da bude za publiku. Verovatno ti je do dizne taj zvuk tuk-tunk. Tako i moj ima slican zvuk, ali mi jedna dizna malo piski. Medjutim mirno radi i nista ne trese.
 
Nazad
Vrh