Ursus

Pa reko mu je drug to da se srafi na cilindre i da mi treba za Ursus, ali ovaj prodavac kaze da ima vise tipova. Zna ovaj drug sve to i sigurno mu je lepo objasnio, ali ako ima vise tipova ko bi znao sta je i kako je.
Tacno cu da kupim pomocni od Lade i da ugradim i resim problem. Inace jedan Ladin za kvacilo kosta 1200 RSD, skoro pa dzabe.
 
Nije morao tražit za ursus nego baš za zetor jer ursus nije to imao u originalu,a kratki mogu ostati od ursusa, paše jedno na drugo. Koliko je meni poznato, te starije serije su imale samo dvije verzije: zajedno sa cilindrima
b2de37257afaeea08e96a5902264ae99.jpg

i posebno na bloku
409156d13b56918595221a4be9c832d2.jpg

c2db5fd8f4a3709e853c801a6fa06435.jpg
 
Nije mi jasno par stvari oko ovih kocionih cilindara. Zasto ste cilindar za izjednacavanje montirali naopako (mozda da bi lakse slomio cevi), i zasto niste montirali automat za stop svetlo? Slikacu vam sutra kako to izgleda u originalu.
 
Nije morao tražit za ursus nego baš za zetor jer ursus nije to imao u originalu,a kratki mogu ostati od ursusa, paše jedno na drugo. Koliko je meni poznato, te starije serije su imale samo dvije verzije: zajedno sa cilindrima
Nisi me shvatio kolega. Ja sam reko drugu posto je iso za Nis, a tamo ima jedna radnja za Zetor/Ursus, da trazi za Zetor razdelnik sto se montira na glavne kocione cilindre. A da bi mu lakse objasnio(prodavcu) da mu napomene da hocu da ga ugradim na Ursus. U toj radnji imaju i delove za Ursus pa racunam da ce prodavac da skapira o cemu se radi, ali izgleda da on ne zna za tu foru. Mada, ne mogu da tvrdim, mozda i ovaj drug nije umeo da mu objasni.

Kod ovog kolege sto tvrdi da njegov C-355 ima fabricki taj sistem isto su cevi izvucene sa doljnje strane razdelnika, ali ima i automat za stop svetla koji je ugradjen na levi kocioni cilindar jer je njemu tu ostavljen supalj sraf, a ne kao na gornjoj slici klasican sraf.
Meni je uglavnom sad sve jasno oko toga, ali dzabe kad ne moze covek da se sporazume sa ljudima. U cetvrtak idem za Nis pa cu da pokusam da objasnim tom prodavcu sta mi treba. Ako ne, uzimam od Lade.
 
Nije mi jasno par stvari oko ovih kocionih cilindara. Zasto ste cilindar za izjednacavanje montirali naopako (mozda da bi lakse slomio cevi), i zasto niste montirali automat za stop svetlo? Slikacu vam sutra kako to izgleda u originalu.
Ovo sam ja radio sebi na ursusu i nije bilo moguće okrenut prema gore bez prerade položaja cilindra jer zetor ima malo niže i ravno postavljene, a ursus pod kosinom i nemože se namontirati, creva su zaštićena sa limom naknadno, to sam slikao dok je bilo urađeno, a štop šalter imam od prije složen fercov jer ovaj ursusov sam svako malo žice u žbunju potrgao.

Nisi me shvatio kolega. Ja sam reko drugu posto je iso za Nis, a tamo ima jedna radnja za Zetor/Ursus, da trazi za Zetor razdelnik sto se montira na glavne kocione cilindre. A da bi mu lakse objasnio(prodavcu) da mu napomene da hocu da ga ugradim na Ursus. U toj radnji imaju i delove za Ursus pa racunam da ce prodavac da skapira o cemu se radi, ali izgleda da on ne zna za tu foru. Mada, ne mogu da tvrdim, mozda i ovaj drug nije umeo da mu objasni.

Kod ovog kolege sto tvrdi da njegov C-355 ima fabricki taj sistem isto su cevi izvucene sa doljnje strane razdelnika, ali ima i automat za stop svetla koji je ugradjen na levi kocioni cilindar jer je njemu tu ostavljen supalj sraf, a ne kao na gornjoj slici klasican sraf.
Meni je uglavnom sad sve jasno oko toga, ali dzabe kad ne moze covek da se sporazume sa ljudima. U cetvrtak idem za Nis pa cu da pokusam da objasnim tom prodavcu sta mi treba. Ako ne, uzimam od Lade.

Sretno sa kupovinom djelova i šuplji šarafi su ti finog navoja za zetor m12x1, nisu klasićni 1,25, nemoj da te uvjeri drugačije jer ćeš si zeznut cilindre.
 
Dali neko zna od kojeg traktora pasu zadnje felne i gume za ursusa 902 trenutno imam 18.4-34 a hocu da stavim neke da mogu da udjem u vrstu
 
Ima covek u Temerinu uske za Zetora. Verovatno se podudaraju na Ursusa. Ako ti nesto znaci, mogu ti poslati broj.
 
@goran1991...pripremi dobru gomilu novaca,ja sam preko zime tragao za uske tockove za C360.....nista ispod 700-800 evra....ja sam uspeo da izkombinujem neku drugu varijaciju jer mi je to bilo previse puno.Imam i ja neki broj od nekog iz Backo Petrovog Sela,covek uvozi uske tockove u velikim kolicinama iz inostranstva.Isto sam dobijao takve informacije da verovatno pase od Zetora,ali nisam proverio u praksi.
 
Na koji fazon se skida deklo kardanskog vretena na 360?Odrvnem 4 srafa koja ga drze ali ne silazi,malo kucnem cekicem nista.Treba da se menja semering.
 
Ja sam semering sam menjao na 355. Razviju se ta 4 srafa i iscupas dekli. Mora da izadje, jer ga nista drugo ne drzi sem ta 4 srafa

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh