Ursus

Treba mi informacija ako tko zna ursus 360 susjed spaja kompresor i zračne kočnice za kipericu na njemu.
Pa ga zanima jeli on ima kihavac za ispuštat zrak iz boce i kako izgleda?
 
Je to je složen kompresor to je susjed pola novog kupovao neko prije poskidao.
Al ajd radi puni pritisak pane dobro je .
Sad još mora kipericu zrak složiti.
 
Kod mene u selu ni na jednom Ursusu nema ispravnog sistema za vazdusne kocnice, cak ni na traktoru ne koce oba tocka, vladaju se time da je jedan tocak dovoljan da koci. ::lose::
 
A da nemože registrirat kipericu kod nas više ipak je EU tako da skidaju mu odmah tonažu ako nema kočnica.
Ne rade ni njemu baš veli da mu se jedan od ručne kočnice poluga otkopčala unutra.
 
turbo je prava stvar smanjuje se potrosnja i veca snaga, takav traktor bez turba nista nevredi
 
Dobar je turbo 100 ks.
Takav traktor i bez turba sigurno nesto vredi kod mene u selu ima jedan 904 bez turba i za svojih 70+ ks jako lepo radi.
 
Jel ugradjivao neko na 355/360 kratak glavni kocioni cilindar umesto onog dugog? Znaci da kocioni cilindar bude odvojen i za desnu i levu stranu i oba da budu kao onaj standardni levi.
 
Ja to i hocu. Da mu kocnice dobro rade. Cuo sam od ljudi da to tako odrade, ali nisam nigde zagledao kako je bas odradjeno, odnosno povezane cevcice. Jel ima nesto da se kupi za tu prepravku sem naravno cilindra ili kako to vec ide?
 
88616fb84868eea330fc5d5dae55dada.jpg

Evo kako sam ja odradio, dva kratka od ursusa i zetorov razdeljni sile koćenja i radi super, posle sam samo zaštitio sa limom odispod i odnapred u obliku L da ne hrda trava, šiblje, kukuruzovina.... po lajtunzima. Meni je isto onaj duži pojeo sve živce, mjenjao ih, drže malo i opet otkaže. Ovo je najsretnije rešenje ako ne koristiš bočnu kosu, ako je koristiš treba malo preraditi položaje cilindara, tj. spustiti ih niže.
 
Znaci ja sad mogu da kupim kraci od Ursusa i da jos kupim to cudo od Zetora i da resim problem. Mene vec dva puta za kratko vreme zajeba onaj dugacki kocioni cilindar, je.o ga konstruktor. Dobro je on zamisljen, ali u praksi se slabo pokazao. Mada bih ja sad najradije izbego sve te zajebancije i da imam samo dva kraca kociona cilindra i gotovo. Dodje mi da ugradim od Lade i da resim to za vjek i vjekova.
 
Iste, sve paše u šaraf, jedino treba cevčice prepigat da pašu na rasporednik. Kompletna prerada me izašla nekih 50€, znači cilindar kočioni, rasporednik, šuplji vijci m12x1 i bakrene podloške. E da zaboravio napisat da trebaš i malo onaj ozračnik da blindiraš onu boćnu rupicu na rasporedniku.
 
Ljudi, imam problem sa spojnickom osovinom, mijenjana je jednom jel je pukla u baliranju, poslije toga stano se cuje zujenje u kabini kada ukljucim kardan, bas onako melje sto bi se reklo, ne mozes slusati. Zamijenim ponovo osovinu i zubcanik koji pogoni osovina, medjutim opet se cuje isto krklanje.
Sta se tu moze uraditi meni se cini da kada se ukljuci kardan da je previse ulazi zub u zub, pa da se cuje taj zvuk. Posotji li tu nekako stelovanje ?
 
Nazad
Vrh