Ursus

:sta: :sta: :sta: Ludo burazeru ludo! Traktor na TNG? Koliko trosi? I koje obrtaje ima? Verovatno moze da napravi 3000-4000 obrtaja u minuti?
 
Kaže vlasnik (ujedno i majstor) da i po sadašnjoj relativno niskoj cijeni plavog dizela ima računa voziti se na plin tj. jeftinije se vozi na plin nego na dizel. Neznam kolko točno troši. Nema obrtomjer, a kaže da se vrti na 2500-3000 o/min s tim da ga praktički može "odvrniti" kolko hoće. Što se tiče snage puno je jači nego standardni C-355 dizel i po snazi u radu bi rekli da ima oko 60-ak ks, no majstor kaže da to nije krajnja granica. ::namigivanje:: Traktor dok radi samo šapće, dima uopće nema, ulje se necrni ko kod dizela itd. Sve u svemu čisto za nepovjerovat da to funkcionira no tako je. Čovjek s njim radi već nekoliko godina.
 
Covece! Da mi je naci neku krshinu pa da malo experimentisemo....imam komplet uredjaj za TNG od z101 verovatno samo protocnik treba jaci i pici!
 
JD je pravio traktore na LPG (TNG) kad su imali krizu s gorivom 50-ih godina valjda...

Ovo nije nista novo u svijetu, ali kod nas bome je... Pogotovo ako traktor vec godinama radi i ako ima vise snage.

Becarino, da nisi mozda kojim slucajem snimio video kako radi taj traktor?
 
Bobo je napisao(la):
JD je pravio traktore na LPG (TNG) kad su imali krizu s gorivom 50-ih godina valjda...

Ovo nije nista novo u svijetu, ali kod nas bome je... Pogotovo ako traktor vec godinama radi i ako ima vise snage.

Becarino, da nisi mozda kojim slucajem snimio video kako radi taj traktor?

Ja video nemam. ::namigivanje::
 
Hmmm, tko ima, ako ti nemas?

Ubuduce na tim svojim "proputovanjima" snimi i koji video clip takvih "rucnih radova"...
 
TO te ja pitam... clip kako traktor radi...

Nekako sumnjam u isplativost ovog sistema, jer pitaj boga koliko taj plina potrosi u oranju, ne zelim si ni misliti...

Drzim se ja dizela u traktoru jos neko vrijeme...
 
Bobo je napisao(la):
TO te ja pitam... clip kako traktor radi...

Nekako sumnjam u isplativost ovog sistema, jer pitaj boga koliko taj plina potrosi u oranju, ne zelim si ni misliti...

Drzim se ja dizela u traktoru jos neko vrijeme...

Ajd malo bolje pročitaj moje predhodne postove. :cao:
 
pa njemu isplativiji tom tvom drugu,mozda ga koristi za transport gde mu bitna brzina pa ga u pola gasa tera brzo kao da obicnog tera pun gas,ne koristi svako traktor za oranje (mislim mozda mu je to laksi traktor) pa sa njim prska,sparata i tako to :cao:
 
@ Betyarina pusta
Daj vise tehnickih detalja!!!! Toliko si me zagrejao za temu da necu moci da spavam!
 
Nazad
Vrh