Ursus

Jeste Sosara, bas ta varijanta. Kad sam kupio traktor kuka je bila skinuta jer je covek kosio sa njim, a ona dva nosaca i klin nije imao pa mi je dao samo kuku. Tako da sam to napravio kao sto je na slikama i sad imam funkcionalnu kuku. Sad neki dan treba da je isprobam u sumi.
 
Jel kuka orignalna ili je od drugog traktora? Ako imas sliku celog mehanizma postavi voleo bih da vidim kako si sve to upakovao.
 
Pa ona konstrukcija sto ucvrscava kuku i ide ispod menjaca je original koliko mi se cini, a sama kuka je izgleda od nekog drugog traktora. U principu nema tu nikakvog mehanizma, nisam je napravio da bude automatska jer trenutno nemam bas sve sto mi treba od materijala. Evo jedna slika na kojoj se vidi i sama kuka.
Bice narednih dana bolje slike kad ga uslikam u sumi.
 
Evo našao sam sliku na ovaj šraf sam mislio crvene boje,i kad se odvrne izgleda kao obični čep

2afcwer.jpg

Pitao sam jednog iskusnog majstora. Kaze da je ovaj sraf za luftiranje - kad se stvaraju pare od "lomlenja" ulja :sta:
 
Hvala kolega,patent je dobar,samo napravi da se automatski zakacuje kuka i sve je u fulu.:osmeh:
Meda je u pravom ambijentu, sasvim prirodno.:ppozdrav:
 
Ne znam ni koja je cena - mislim da ih i nema (nece biti skoro) na nasem trzistu. Uglavnom Perkins motori (samo ova grdosija nosi Deutz od 4 cil. i 150 ks :sta:). Interesantno da koriste staru nomenklaturu (samo su "skinuli" to "c-" s pocetka).

 
Jel može neko ko ima Ursus 335 ,da mi kaže čemu služi onaj crveni šaraf, koji se nalazi na poklopcu hidraulike sa leve strane.Nemam sliku da pokažem,znači kao što se ručice za hidrauliku nalaze sa jedne strane taj šaraf se nalazi sa druge strane.

Pitao sam jednog iskusnog majstora. Kaze da je ovaj sraf za luftiranje - kad se stvaraju pare od "lomlenja" ulja :sta:
Običan čep na koji možeš po želji spojiti povrat ulja.
Evo kako to izgleda sa druge strane.

 
pozdrav drugari. imam problem s kvacilom, ursus c-355. pedala kvacila je prilicno tvrda, tesko ide. pipci su nastelovani. dok odvaja vucnu lamelu, ide tesko, ali ne toliko. kada dodje lamela hidraulike, e tu nastaju problemi. :) da li je neko imao slicna iskustva i kako je to resio? unapred zahvalan
 
Mandžetne hidrauličnog klipa na c335 kako se okreću po pravilu,kad sam rastavio gornja je bila okrenuta sa kanalom na gore a donja na dole.Dali treba tako da bude namešteno.Trebali na nešta obratiti poseno pažnju pri montaži hidrauličnog poklopca
 
pozdrav drugari. imam problem s kvacilom, ursus c-355. pedala kvacila je prilicno tvrda, tesko ide. pipci su nastelovani. dok odvaja vucnu lamelu, ide tesko, ali ne toliko. kada dodje lamela hidraulike, e tu nastaju problemi. :) da li je neko imao slicna iskustva i kako je to resio? unapred zahvalan
Meni se cini da nije dobro nastelovano,(lici mi na moj problem kod c-360),pokusaj kod drugog majstora da ti nasteluje ili u najgorem slucaju da ga ponovo odvoji(mislim,nemoj kod onog gde je on zamenio lamele)
 
Nazad
Vrh