Ursus

Da sada vidim ide crevo spolja a ne iznutra i kruto ko sto sam pretpostavljao .

Filtar se montira na jedan od onih limenig poklopaca jel a crevu nece bit nista jer je iza onih poprecnih sina koje nose kutije akumulatora , a verovatno je izvodljivo i staviti metalno crevo .
 
Mogla bi se napraviti neka zastita od lima preko creva.

Zanima me da li je neko uradio ili video friziranog Ursusa 355-360 sa sklopovima od Zetora 6911?Treba li jos nesto osim klipova i hilzni od 6911?
I jos nesto,dobija li se sta sa zadnjim gumama 16.9-28?
 
Neverujem da bi se šta dobilo sa širom gumom ,on je ionako trapav i sa fabričkom gumom čim oseti vlažnog tla ispod sebe.Ja mislm da bi u takvim uslovima pomogla uža guma.
 
vasovac nebi se slozio tu s tobom.sira guma ima vece trenje i manje sanse za proslajdravanje odnosno i ako dodje do proslajdravanja ono dolazi kasnije nego kod uze gume.Jesenas smo radili silazu ja i drugar ja sa ursusom koji nosi 14.9-28,on sa zetorom 6211 koji nosi 13.6-36 gume visocije a uze od 14.ki,istim tragovima smo isli on je stajao svako malo pa smo ga morali izvlaciti,a ursus je isao tim tragovima mnogo mnogo lakse ni jednom se nije zaglavio.ovim ne kazem da je ursus jaci traktor ili nesto,ali su samo gume u takvom terenu igrale ulogu odnosno njihova sirina.
 
Koja guma na autu ide bolje po snegu šira ili uža? Zašto traktor"orač" nosi usku gumu? Imam ursuza 360 guma14.9 i po vlaznome je nula od traktora,ali po suvome nema tog tereta koji taj neće sa lakoćom izvući,sad dali je do širine gume ili do same konstrukcije traktora:sta:
 
Ako po vlaznom ne moze da izvuce onda tebi ne valjaju gume a ne traktor.

U knjizici Uputstvo za rukovanje i odrzavanje stoji da su zadnje gume 13-28".Svaki koji sam video nosi 14.9-28.pa me zanima da li je neko stavljao 16.9 28.
 
Koja guma na autu ide bolje po snegu šira ili uža? Zašto traktor"orač" nosi usku gumu? Imam ursuza 360 guma14.9 i po vlaznome je nula od traktora,ali po suvome nema tog tereta koji taj neće sa lakoćom izvući,sad dali je do širine gume ili do same konstrukcije traktora:sta:
po snegu nijedna traktorska ne ide traktorska je jedno a auto guma je drugo za sneg.a usku gumu nosi da tocak koji je u brazdi nebi gazio vec prevrnutu brazdu
::

::
Sosara ako imas priliku slobodno stavljaj 16 ke i ja bi stavio
da sam u povoljnijoj novcanoj situaciji ,ima jedan u komsiluku sa 16-kama daleko je sposobniji od svih ostalih koji nose 14-ke pogotovo u neuslovima u kojim mi radimo.
 
Kod mene su 14-ke Barumove,ko nove su i necu ih menjati dok ne dodje vreme za zamenu ...ali me intersuje iskustvo sa 16-kama.Kao i iskustvo ako je neko ubacivao klipove i hilzne od Zetora 6911.
 
Jedan sto prodaje delove od mecke na pijaci je kazao da je prodao hilzne 100 jednom decku za ursusa i da je ovaj ugradio i bio zadovoljan e sad ... Sve su to reci .

Znam sigrno da kada bih nabavio nekakav ursus za sredjivanje da bi isle one unutra ili cak 102 . Na samom kraju proizvodnje c360 su ugradjivali stotke .

Sto se guma tice ja sam vise cak za 13.6/28 . Znam jednog sa 16 snajsticama pa mi nije bas nesto vise sposoban od 14 trnaestki jedino sto tesko ulazi medj red .
 
to sa 16-kama znam i garantujem... ovih dana idemo na rudnik gdje je bas bas blato,ako uspijem snimit cu video da sam vidis kako prolazi taj sa vecim gumama u odnosu na sve ostale koji imamo 14-ke.To za klipove i hilzne nisam ni ja cuo i volio bi isto tako da cujem.
 
Koja snaga je sa 100 klipovima a koja sa 102 klipovima?
U oglasima sam nalazio 360 da je '88.mo godiste .mladje nisam. Koje je zadnje godiste?
 
Koja snaga je sa 100 klipovima a koja sa 102 klipovima?
U oglasima sam nalazio 360 da je '88.mo godiste .mladje nisam. Koje je zadnje godiste?
Sto se tice klipova i hilzni kod mene je fabricki a za gume ovako sad imam Rumine 14-ice obe kupljene pre dve ili tri godine sa nekom kao duplom sarom nije krampon prav nego zalomljen kostale su oko 25 000 dinara po komadu u to vreme 16-ice kostale oko 35 000 dinara po komadu sto je presudilo.. pre ovih su koriscene 16 jedno 15 godina posto sam taj traktor poceo da vozim sa njima kad sam presao na 14 imao sam osecaj jos malo kao na biciklu da se penjem i vizuelno izgleda traktor slabije i nize, voznja i rad sa 16 kao sto su i rekli vece je trenje kad ima sare kako lici, brzi je za nijansu, zbog te sirine hoce da gazi useve prilikom prskanja uvek, prilikom raljenja ako ne pazis opet zgazi pre nego sa 14 jer je mislim jedno 15 cm. siri sa 16-icama, u transportu bolje koci sa 16 setih se sada sa 14-icama mi ne udaraju prikljucni uredjaji u gume i tako zavisi zasta ce da koristis i po kojem terenu, ja za drva kad idem u brdo zakacim jednoosovinku i sa ovim sad gumama nema problema.. Sto se tice snage traktora ako ti motor ne valja nece da ti pomognu nikakve gume pogotovo ne 16-ice.. znaci ja sam vise za 14-ice neko moje iskustvo i posmatranje.
Sto se prednjih tice koristim rekordove 18-ice liniske i to je bilo super dok nisam probao na ovom sto sam sad kupio kramponke prednje 18-ice znaci sara kao kod zadnjih sto se to ljudi mota pa kao da ima servo da mi neko prico nebih mu verovao i na njemu su 14 zadnje.. Pozdrav.
 
Ovog ne cackam ni pod razno,sipam gorivo i samo gas......pitam iz drugog razloga,ako nabavim jos jednog mozda bih ga frizirao pa da cujem iskustva ako ih neko ima.
 
Sto se tice klipova i hilzni kod mene je fabricki a za gume ovako sad imam Rumine 14-ice obe kupljene pre dve ili tri godine sa nekom kao duplom sarom nije krampon prav nego zalomljen kostale su oko 25 000 dinara po komadu u to vreme 16-ice kostale oko 35 000 dinara po komadu sto je presudilo.. pre ovih su koriscene 16 jedno 15 godina posto sam taj traktor poceo da vozim sa njima kad sam presao na 14 imao sam osecaj jos malo kao na biciklu da se penjem i vizuelno izgleda traktor slabije i nize, voznja i rad sa 16 kao sto su i rekli vece je trenje kad ima sare kako lici, brzi je za nijansu, zbog te sirine hoce da gazi useve prilikom prskanja uvek, prilikom raljenja ako ne pazis opet zgazi pre nego sa 14 jer je mislim jedno 15 cm. siri sa 16-icama, u transportu bolje koci sa 16 setih se sada sa 14-icama mi ne udaraju prikljucni uredjaji u gume i tako zavisi zasta ce da koristis i po kojem terenu, ja za drva kad idem u brdo zakacim jednoosovinku i sa ovim sad gumama nema problema.. Sto se tice snage traktora ako ti motor ne valja nece da ti pomognu nikakve gume pogotovo ne 16-ice.. znaci ja sam vise za 14-ice neko moje iskustvo i posmatranje.
Sto se prednjih tice koristim rekordove 18-ice liniske i to je bilo super dok nisam probao na ovom sto sam sad kupio kramponke prednje 18-ice znaci sara kao kod zadnjih sto se to ljudi mota pa kao da ima servo da mi neko prico nebih mu verovao i na njemu su 14 zadnje.. Pozdrav.

14,9' = 37,846 cm
16,9' = 42,926 cm

znaci trbala bi da je za 5,08 (da kazemo, da za oko 5) cm sira guma.
 
Sediste hilzne je vece pa treba staviti blok na borwerk da se upasuje . A pojacavanje punjena mozes i sam, ako dodjes dotle javi pa cu da ti objasnim ...
 
Prvo da cujem iskustva ako ih neko ima,pa da vidim koji cu traktor uzimati kao pojacanje pa tek onda ovo friziranje ako izbor padne na Ursusa.
 
Prijatelji kazite mi jel na velikom ursusu 355 normalno da kad je okrenut niz brdo slabo podize poluge?
Jako sporo i na "sec"? Ulje sam proverio, stoji na max.
Slobodno doliješ malo preko maximuma i stanje će se popraviti nabolje, mislim da u brdovitim krajevima može i 30l hipenola nutra baš zbog tog problema, u normalnim uslovima ide 25-27l.
 
Nazad
Vrh