Ursus

Masine koje vrlo malo rade sa tako malim brojem sati su vrlo zeznute u kupovini jer od stajanja cak mnoge stvari mogu otkazati ili zaribati pa vazda problema i novaca i zivaca treba. jednom se tako nasadih i vise jok. tako da je mnogo bolje odustati nekad nego posle kukati. ja sam cekao jednog isto ocuvanog 335 u selu kod mene koji nije 5-6 god radio niti paljen i kupio bih ga al samo do 500 eur i nic vise. komplet remont bi se morao odraditi i gume sve nove. tako da sam odustao i vlatka uzeo a zacenili ga isto oko 2000eur, zato i dalje stoji neprodat a posvadjali se oko imovine vlasnici tako da bih tek imao problem da sam uzeo
 
Ma ovaj je paljen svake godine posto vlasnik dolazi obicno 2 puta godisnje pa ga tad i pali.I dao bi ja za njega te pare,ali kad sam video sve ove peripetije morao sam da odustanem.Inace da napisem ovde,mozda neko ne zna da je krov kabine na C-335 dosta nizak.Ja recimo nisam znao za to i kad sam se nekako uvuko u onu kabinu,a ono glava udari u plafon i bas mi je bilo nezgodno.
 
na mom c-360 jutros kad sam sasvim slucajno nakon pola godine i vise htio da provjerim nivo ulja u PVP pumpi nakon sto sam odvrnuo mjerac na isti je iscurilo 1/4 l nafte.....znaci nema ulja nikako vec sve sama nafta:sta:
Sta da radim nisam primjetio nikakve znacajnije promjene osim kad ga tek upalim na pola minuta ima neravnomjeran rad a kasnije prede ko sat ne dimi niti bilo sta novo kao i kad je bilo ulje u njoj​
::pomoc:;
 
Menjaj to ulje uvek kad i u motoru inema brige... Tako je kod mene na Vladimirca od kad znam i ide bez brige.... Samo ispustim naftu sipam ulje i gas...
 
Menjaj to ulje uvek kad i u motoru inema brige... Tako je kod mene na Vladimirca od kad znam i ide bez brige.... Samo ispustim naftu sipam ulje i gas...
znaci ispustam naftu na najnizi donji saraf koji dodje okrenut kabini traktora,on je na onom dijelu koji se zove regulator bos pumpe i na gornji sipam koliko i kojeg ulja....
 
Uf sad neznam koliko tacno ide na Ursusa.. Ide isto motorno ulje... A mislim da na pumpi imas i sraf za proveru nivoa ulja...

Nafta prolazi pored elemenata ali nije nista opasno,ispustis naftu naspes ulje i picis dalje....
 
Jel mi moze neko reci nesto o 360 oko 90-og godista? Cuo sam da se dosta kvare? I kakve su snage, meni bi doduse trebao za lakse poslove, ali ovako hocu da znam za snagu. Sa kojim traktorom moze da se poredi?
 
~52 ks, ~2700 kg (zavisi da li ima tegove ili ne, da li je sa kabinom ili bez...), 4 cilindra. Nosi (skoro) identican motor kao zetor 5711/5718/itd.
Godiste 1990, to je dosta "mlad" traktor (znam da ako bi bila zenska zvucila bi bolje ova godina), ali za ovu seriju traktora je medju madjima.
 
Uopste nisu kvarljivi,bar ovi stariji i dosta mogu da potegnu za svoju snagu.Takodje nije ni veliki potrosac u odnosu na ucinak.Ima problema sa izbacivanjem menjaca iz brzine,obicno druga ili treca izbaca.Sto se tezine tice kazu da je sa 6 tegova napred,a bez kabine oko 2300kg.
 
Nema on nekih velikih mana samo decijih bolesti koje se otklone i posle lepo radi . Jedino sto je tesko naci ocuvanog jer ga retko ko smatrao za traktor pa je i tako odrzavao tj nikako .
 
E mi smo imali c360 oko 12 godina, kad smo ga tek kupili odradili smo punu generalnu motora i vise nista nije ulozeno u njega za tih 12 godina, sem naravno potrosnih delova, ulje, filteri. Tako je i prodat.
 
Ljudi jel ste gledali kako Poljaci sredjuju svoje Ursuse C360? Stavljaju im nove, moderne kabine, ugradjuju prednju vucu, na mnogim snimcima vidim i kako oru sa trobrazdnim obrtacima, jes da je njihova zemlja pesak, ali i dalje impresivno..jel ugradjivao neko sa foruma prednju vucu na ovaj model? Ja sam nesto razmisljao da uzmem nov traktor iste snage, ali nema nijedan dobar ispod 15k evra a i za kolicinu zemlje koju radim mi ne treba nov traktor za sad..a Ursus je zreo za remont..sta mislite koliko bi kostalo da mu se kupe nove zadnje gume i da se sredi kabina, struja, limarija,kocnice...prakticno sve treba da se radi osim motora i menjaca..
 
Ljudi jel ste gledali kako Poljaci sredjuju svoje Ursuse C360? Stavljaju im nove, moderne kabine, ugradjuju prednju vucu, na mnogim snimcima vidim i kako oru sa trobrazdnim obrtacima, jes da je njihova zemlja pesak, ali i dalje impresivno..jel ugradjivao neko sa foruma prednju vucu na ovaj model? Ja sam nesto razmisljao da uzmem nov traktor iste snage, ali nema nijedan dobar ispod 15k evra a i za kolicinu zemlje koju radim mi ne treba nov traktor za sad..a Ursus je zreo za remont..sta mislite koliko bi kostalo da mu se kupe nove zadnje gume i da se sredi kabina, struja, limarija,kocnice...prakticno sve treba da se radi osim motora i menjaca..
1000 evropljana otprilike
 
quote_icon.png
Citiram: tuki789
Dobro Veče,
treba mi informacija o traktoru ursus 1614 noviji tip 1993 godište...Ujutru idem da ga pogledam. Ovo je link ka sajtu na kom je oglašen http://www.mojauto.rs/polovni-poljop..._1614_1993_god Koliko može da vredi ovaj traktor i da li je to dobar traktor? Trebala bi mi hitno informacija... Hvala unapred



To je Ursus 1634.Cena dok se ne proba tesko moze da se kaze uglavnom ne preko 12-13000E ako je dobar.




Ok...hvala na odgovoru...na šta da obratim pažnju?
 
quote_icon.png
Citiram: tuki789
Dobro Veče,
treba mi informacija o traktoru ursus 1614 noviji tip 1993 godište...Ujutru idem da ga pogledam. Ovo je link ka sajtu na kom je oglašen http://www.mojauto.rs/polovni-poljop..._1614_1993_god Koliko može da vredi ovaj traktor i da li je to dobar traktor? Trebala bi mi hitno informacija... Hvala unapred



To je Ursus 1634.Cena dok se ne proba tesko moze da se kaze uglavnom ne preko 12-13000E ako je dobar.




Ok...hvala na odgovoru...na šta da obratim pažnju?
Da ne iskace iz brzina i da nema cudnih zvukova iz menjaca i diferencijala,po meni je to najbitnije.Motor ko motor dok ga ne upregnes malo nemozes ni da znas mnogo,obrati paznju da nema velikih variranja u pritisku ulja u motoru.
Naravno prednju vucu isto proveri obavezno.
 
Dobro Veče,
treba mi informacija o traktoru ursus 1614 noviji tip 1993 godište...Ujutru idem da ga pogledam. Ovo je link ka sajtu na kom je oglašen http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1776262_URSUS_1614_1993_god Koliko može da vredi ovaj traktor i da li je to dobar traktor? Trebala bi mi hitno informacija... Hvala unapred

ti ursusi imaju takozvani multi pover kojim mozes poloviti svaku brzinu to kod 80%slucajeva je zavareno i neradi znaci da nemozes poloviti brzine a to da bi se popravilo treba ti 1000eura
 
Nazad
Vrh