Ursus

da li je neko skoro biksnovao prednji trap na c355 i da li zna koja je procedura oko toga i koliko moze da se krece cena rada i delova za to
 
Dizao solidan trupac pre neki dan i jedva ga podigao, a i neki ljudi mi kazu da je slab u odnosi na neke druge traktore... Mozda mi je i pumpa losa, sve je moguce....
 
Ko što kolega reče, prednji kraj mora u zrak..
Možda nije pumpa, izmjeri pritisak na kiper izvodu pa ako ima prerešetaj cilindar i razvodnik uz obavezno ispitivanje sigurnosnog ventila.
 
Prvo (i najlakse) proveri, da slucajno ne fali ulje... Pa posle sve redom kao sto je napisao kolega.
 
Videcu kad budem imao vremena i zivaca da to sve rasturim... Hvala unapred :osmeh:

- - - - - - - - - -

Videcu kad budem imao vremena i zivaca da to sve rasturim... Hvala unapred :osmeh:. Nisam nikad merio pritisak na kiperu, kako izgleda ta spravica ili kako se vec to meri?
 
Promjeni ulje prvo i da napomenem ako ga malo fali neće da diže.
Bilo mom susjedu on prvo vozio majstorima ovi sve novo metali i na kraju bilo ulje.
 
577, definitivno pišeš gluposti.
Ako je sve novo i na jestivo bi dizal, a na Ursusu je pumpa smještena tu gdje je tak da na ravnom ni 15-tak litara ulja ne osjeti da fali.
 
E muhanicaru doziveo sam da vidim jedan da ne dize kada je malo nagnut napred pitam gazdu sta je kaze ne zna . Otvorili cep kad na meracu ni kapi ako je bilo ukupno 10 litara unutra . To se samo teralo a niko se nije setio doliti ulja .:sjasi:
 
E muhanicaru doziveo sam da vidim jedan da ne dize kada je malo nagnut napred pitam gazdu sta je kaze ne zna . Otvorili cep kad na meracu ni kapi ako je bilo ukupno 10 litara unutra . To se samo teralo a niko se nije setio doliti ulja .:sjasi:
Slažem se da se to može dogoditi korisniku traktora, ali ovaj 577 je napisal da je traktor prolazil majstore koji nisu ustanovili da nema ulja, a stavljali nove djelove u hidrauliku :
 
577, definitivno pišeš gluposti.
Ako je sve novo i na jestivo bi dizal, a na Ursusu je pumpa smještena tu gdje je tak da na ravnom ni 15-tak litara ulja ne osjeti da fali.

Ako ja lažem onda je on lagao čovjek lijepo pričao da kad se nagne na prvi kraj nemože dignut hidrulik.
Ja gledao na svoje oči i na kraju ulje mu bilo staro ko zna koliko bezveze je bacio novce na pumpu klip.
Sam mi je pričao.
Ulja je falilo bilo loše i nije dizao niti mogao iskipat pjesak.
 
da li je neko skoro biksnovao prednji trap na c355 i da li zna koja je procedura oko toga i koliko moze da se krece cena rada i delova za to

Evo sta sam ja kupovao, samo je za C-360.

Bolcni sa caurama - 3000 (ista cena i za stari i za novi tip).
Gnezdo+caura - 800 din/kom (idu 2 kom u mostu)
Caure - 570 din/kom
Aksijalni lezaj rukavca - 160 din/kom
Gumice rukavca - 40 din/kom

+masinska obrada mosta(vaaljda bese nekih problema gde ide bolcni)+majtor=7000 din

To sam radio pre skoro 2 godine, verovatno je sad malo skuplje.
 
Nazad
Vrh