Ursus

Ovde u ovom delu jedino Djuri,ili novo.Probaj da se respitas kod ovih iz Grocke i iz Malih Pijaca sto ih uvoze,mozda imaju neke rashodovane.
 
Ovde u ovom delu jedino Djuri,ili novo.Probaj da se respitas kod ovih iz Grocke i iz Malih Pijaca sto ih uvoze,mozda imaju neke rashodovane.

U pitanj je deo tj. prsten oko f 250 sa zubima za zubcanik iz unutrasnje strane prstena.Postavicu sutra sliku sad sam dosao s posla. Probacu sa ovima iz Malih Pijaca tu mogu broj da im nadjem u oglase.
 
pozdrav drugari.
imam problem sa ursusom c355. kada krenem u trecoj brzini niz brdo, cuje se neki cudan zvuk u diferencijalu (vise mi se cini da je neki problem u menjacu, pa prenosi na diferencijal). cuje se do nekih 800 obrtaja, posle toga ne. uz brdo se ne cuje.
da li mozda neko ima slicnih iskustava?
unapred zahvalan.
 
Izmerio sam pritisak hidraulike,i manometar je pokazao170-180 bari u svim opcijama i kada je direktan pogon-kad kardan vrti i kada ide preko menjaca.Hvala svima na savetima a kolegi Mityoo jos hvala za savet kako da se prilagodi manometar za merenje.
 
pozdrav drugari.
imam problem sa ursusom c355. kada krenem u trecoj brzini niz brdo, cuje se neki cudan zvuk u diferencijalu (vise mi se cini da je neki problem u menjacu, pa prenosi na diferencijal). cuje se do nekih 800 obrtaja, posle toga ne. uz brdo se ne cuje.
da li mozda neko ima slicnih iskustava?
unapred zahvalan.
Jel možda iskače iz 4 ili 5 brzine?
 
pozdrav drugari.
imam problem sa ursusom c355. kada krenem u trecoj brzini niz brdo, cuje se neki cudan zvuk u diferencijalu (vise mi se cini da je neki problem u menjacu, pa prenosi na diferencijal). cuje se do nekih 800 obrtaja, posle toga ne. uz brdo se ne cuje.
da li mozda neko ima slicnih iskustava?
unapred zahvalan.

Moj savjet niz brdo samo 2-4. Treca ih boli skoro sve, jednostavno neuzubi do kraja, pa se cuju zvukovi, a oce da i izbaci pa niz breg ko sumaher na skijama

Nisam siguran dali je u kucistu diferencijala 335 i 355 sve isto ali kod 355 imas oddole poklopac koji na sebi nosi pumpu (okruglog oblika) Na njemu je glavni sigurnosni ventil na vodu koji ulje vodi iz pumpe, a drugi sigurnosni ventil je odgore kad skines poklopac diferencijala sa sve polugama hidraulika i upravljackom sekcijom hidraul. sistema, u tom poklopcu je smesten cilindar koji podize poluge i na vodu koji njemu dovodi ulje od komandne jedinice( crna kutija, cigla) se nalazi sigurnosni ventil...
sgn7rm.jpg


1gmbrd.jpg


Ovo su slike od zetora ali je sve veoma slicno...
Na prvoj slici je ventil pod brojem 17, a na drugoj slici se vidi drugi ventil o kojem sam pricao on je pozicija 18

Eh nadjoh ovaj post, pa da pitam. Kako testirat taj ventil kod pumpe, i na koju foru radi na vodu?
 
Jel možda iskače iz 4 ili 5 brzine?

ne.ispadne samo iz trece niz brdo na nekih 1600 obrtaja. da li postoji mogucnost da je ostecen zupcanik ili neki lager za trecu brzinu?

- - - - - - - - - -

Moj savjet niz brdo samo 2-4. Treca ih boli skoro sve, jednostavno neuzubi do kraja, pa se cuju zvukovi, a oce da i izbaci pa niz breg ko sumaher na skijama

da, u potpuno si u pravu. nego, eto, cisto sam hteo da se raspitam da li je neko imao slicnih problema.
 
Prije bi bilo da je savinuta vilica pa možda ne uzubljuje do kraja ili poderani zupčanici.
Treba skinuti poklopac i pogledati, napamet ništa
 
Moj savjet niz brdo samo 2-4. Treca ih boli skoro sve, jednostavno neuzubi do kraja, pa se cuju zvukovi, a oce da i izbaci pa niz breg ko sumaher na skijama



Eh nadjoh ovaj post, pa da pitam. Kako testirat taj ventil kod pumpe, i na koju foru radi na vodu?

Svaki ozbiljniji hidrauličar ima hidroagregat sa kojim može da isproba i da našteluje... Ja sam video kod jednog mehaničara napravljen alat za isprobavanje od ručnog kipera za zmaj prikolicu na koji je bio nakalemljen manometar...

Ovo pitanje za vodu ne razumem šta hoćeš da pitaš....
 
Pzdrav svima !
U planu mi je kupovina traktora od oko 110 ks,pa me interesuje da li neko ima značajnija iskustva u radu sa ovim traktorima URSUS 11024 i HATTAT A110 ? Traktor bi služio za oranje,tanjiranje i slično,pa ako neko može da mi iznese neke preporuke ili poređenja između ova dva traktora.Cenovno su tu negde,HATTAT je malo jeftiniji ali čini mi se da ima par konja manje.Svaka informacija bi mi dobro došla jer ne kupuje se traktor baš svaki dan.
Hvala svima ! :cao:
 
Sumnjam da je to uopšte izvodljivo... jedino ako ne prepraviš ručnu kočnicu u nožnu....
 
U jednom oglasu sam procitao da je prepravio kocnice na mehanicke,nazalost nisam zapisao tf da pitam kako je uradio_Oglas davno izbrisan.I meni je palo na pamet ovo sto Mityoo kaze da je rucnu povezao na noznu.Pa da pitam dal je neko imao iskustvo sa tim.
 
Nazad
Vrh