Ursus

Za tu foru znam i ja. Ali sam mislio da nije eko nugradjivao zupcastu hidraulicnu pumpu na mestu kompresora, ili hid. pumpu na radilicu preko kaisa ili kardana.

Radio jedan covjek iz mog sela, ne znam bas detalje, ali znam da je mijenjao spojnicku osovinu, stavio od zetora, koja ima nekakv zubcanik vise (koji sluzi za pogon pumpe)
ubacio tu zetorovu spojnicku i funkcionise kao na zetoru.
 
pozdrav drugari. da li mozda neko zna, od kog zetora odgovara konusno-tanjirasti sa KOSIM zubima na ursus c-355/360? negde sam odavno procitao da je moguce ugraditi takve zupcanike sa zetora, ali sam zaboravio sa kog zetora.. unapred hvala! :)
 
Imam problem, da li neko zna kako se vadi donja osovina u mjenjacu ona na kojoj se ukljucuje kardan.
Evo slika, pa ako neko nesto zna nek pise.......:udri::udri:
http:// http://

Jel se mora rastaviti traktor na 3 dijala, tj.odvojiti mjenjac od idferencijala ili se vadi sa ove prednje strane kao spojnicka osovina ?
 
Koliko košta spojnička od Zetora što odgovara na Ursusa?
Da li mora i Zetorova pumpa da se ubaci kada se ubaci Zetorova spojnička?
 
ursus@ pogledaj u temi zetora lisnik je stavljo dosta slika i piso o menjacu kako se rastura,ili mu pisi covek sve dokumentuje slikama.
 
ursus@ pogledaj u temi zetora lisnik je stavljo dosta slika i piso o menjacu kako se rastura,ili mu pisi covek sve dokumentuje slikama.

Uspio sam je skinuti, nisam odvajao mjenjac od diferencijala, izvukao sam je dole na izlaz gdje je kardansko vratilo, mora sam i njega skinuti.
Sutra cu postaviti slike, pa eto ako kome zatreba da moze pogledati kako se skida.
 
U Srbobranu je bio izlozen novi,kosta 30 000e sa PDVom,klima je doplata od skromnih 1500e.
imag0899.jpg
 
Posto sam sada dosao malo do vremena pa reko da sredim par sitnica koje su odlazile tokom ucestalog rada . Jedna od njih je i leva kocnica probao da ozracim nece ovo ono i nakraju skinuo levi gledajuci od nazad. glavni kocioni i rekao bih da je bila zacepljena mala rupica za dotok ulja e sad . Rastavio sam ga i rekao bi da je sve ok al nije mi jasno zasto ima dve gumice

2yyxrhw.jpg


cemu sluze klipic 9 i gumica 10 kada bi po nekoj logici bila dovoljna i jedna tj gumica kod glavnog klipa 6 ?
 
Koliko sam uklavirio dok sam to cudo tehnike raskopavao i sastavljao vise puta,gumica pod br 6 sluzi da dihtuje i da potisne ulje napred,a gumica 10,da dihtuje izlaz iz cilindra i da propusti ulje kroz rupicu na njoj.
Ukoliko gumica ima na sebi kanalcic,makar bio i kao dlaka mora se staviti nova jer gubi pedalu.Kanalcic je najcesce na gumici 6.A kupuje se sve u kompletu od 2 do 10.

Klipic ili bolje receno sesiric,resetkica pod 9 je oslonac za oprugu-8.
 
Nesto slicno sam i ja mislio nego gumica br10 nema rupu na sebi ( potpuno ista kao i br6 ) tako da potisnuto ulje moze samo da prodje oko nje ka vrhu cilindra bem li ga .
 
Mora 10-ka da bude sa rupom.
Pogledaj klincice na pedali,one sto potiskuju klip cilindra,kako su nastelovani,moze i tu da zeza da ne potisne dovolno ulja ako su vise izvrnuti ka cilindru.
 
Mora 10-ka da bude sa rupom.

Cilindar je menjan , stavljen nov , znaci nije original a kao takav je radio sa punom gumicom ... Da napravim rupu u sredini ?

grunt

Cemu sluze klipic 9 i gumica 10 kada bi po nekoj logici bila dovoljna i jedna tj gumica kod glavnog klipa 6 ?

Nisam mogao ozraciti pa sam rastavio da vidim kakvo je stanje unutra , pa cu da ga sastavim a ne volim da radim po katalogu samo bez razumevanja otud moje pitanje jel.

- - - - - - - - - -

Sastavio sam i dobio papucu bilo je 2 stvari na izlazu iz posudice ( jako los kvalitet posudice skoro je zamenjena zbog pucanja stare ) i gde se montira guma sa selnom nije islo ulje posto je selna siskala i taj deo plastike od posudice i zatvarala protok . Druda stvar je da se popustilo crevo gde se uvrce u kocioni cilindar kod dobosa i tu verovatno cugao sistem vazduh .

E sad malko sam se raspitao i dobio odgovor da ta druga gumica br10 sluzi za vise stvari ( montirao sam je bez rupe i funkcionise ) . Prva stvar je da kada krene da se stiska papucica pritisak fluida jos nije dovoljno jak da pomeri tu donju/krajnju gumicu i fluid krene kroz malu rupu napolje dok gumica ne prodje tu rupicu . To je efekat samociscenja posto je jako mala rupa . Isto kada se papuca otpusti donji klip se vrati do odredjene granice a posle se sporo vraca tako da se u jednom momentu stvori vakum i usisa u momentu potrebnu kolicinu fluida . Prilikom gubitka kocionog fluida u vodu ( ozracivanje ili curenje ) prilikom sledeceg pristiska papucice ulje prolazi pored/oko gumice br 10 da nadomesti gubitak a u suprotnom ne moze posto krajeve gumice pritiska o cilindar i dihtuje . Ko ne veruje neka uzme demontirani cilindar i naspe malo ulja na mesto gde se uliva u cilindar , mrda klip i sve ce se samo kasti :ppozdrav: .
 
Moguce je sve pa i da spakuju tako cilindar sa gumicom 10 bez rupe.Svaki set koji sam kupio imao je gumicu sa rupom,svaki c
ilindar koji sam raskopao imao je gumicu sa rupom.
Jednom prilikom sam sklopio sa 2 gumice bez rupe,jer nije mogao povuci ulje uopste kada je isla standardno gumica 10 sa rupom.Sa njih 2 bez rupe je islo nekako. Problem je bio u isuvise izvrnutim klincicima na pedalama.Popustio klincice ,spakovao cilindar po katalogu i dobio normalnu pedalu.

Najbitnije da si resio problem.
 
E sad malko sam se raspitao i dobio odgovor da ta druga gumica br10 sluzi za vise stvari ( montirao sam je bez rupe i funkcionise ) . Prva stvar je da kada krene da se stiska papucica pritisak fluida jos nije dovoljno jak da pomeri tu donju/krajnju gumicu i fluid krene kroz malu rupu napolje dok gumica ne prodje tu rupicu . To je efekat samociscenja posto je jako mala rupa . Isto kada se papuca otpusti donji klip se vrati do odredjene granice a posle se sporo vraca tako da se u jednom momentu stvori vakum i usisa u momentu potrebnu kolicinu fluida . Prilikom gubitka kocionog fluida u vodu ( ozracivanje ili curenje ) prilikom sledeceg pristiska papucice ulje prolazi pored/oko gumice br 10 da nadomesti gubitak a u suprotnom ne moze posto krajeve gumice pritiska o cilindar i dihtuje . Ko ne veruje neka uzme demontirani cilindar i naspe malo ulja na mesto gde se uliva u cilindar , mrda klip i sve ce se samo kasti :ppozdrav: .
Na čemu takva svemirska tehnika, na Ursusu velikom ::sramota::
 
Nazad
Vrh