Ursus

Pozdrav kolege,imam problem na ursusa 1614 tj moj tast ima.Tokom pripreme desilo se da je zakocio levi zadnji tocak,tj jako se tesko okretao a rukavac se usijao,dolli smo ulje i problem je delimicno resen jer je to ulje kasnije iscurelo.Da li ima tu neki semering ili je problem skuplje prirode?Ima li nekog ko je imao slican problem i sta dalje raditi? Unapred hvala
 
Pozdrav kolege,imam problem na ursusa 1614 tj moj tast ima.Tokom pripreme desilo se da je zakocio levi zadnji tocak,tj jako se tesko okretao a rukavac se usijao,dolli smo ulje i problem je delimicno resen jer je to ulje kasnije iscurelo.Da li ima tu neki semering ili je problem skuplje prirode?Ima li nekog ko je imao slican problem i sta dalje raditi? Unapred hvala
Raspali se lezajevi na reduktoru,planetarcu,ili samlelo neki segment iznutra...semering ima,ali cim curi,verovatno je i glavni lezaj kaput,racunajte da ceo rukavac mora dole,i oko 150-200 eura bar spremite.
 
Ljudi koje jačine akumulatore imate na Ursus 355 ,neki me ubeđuju da njega može da tera bez problema 100 Ah, trebao bi da uzimam novi, do sad sam imao 110Ah a pošto bi pravio novo mesto za akumulator,ovaj od 100 Ah, bi mi više odgovarao zbog dimenzija,pa da vidim šta uzimati.
 
Palio sam c 360 i sa jednim od 70 ampera bez greske,pozajmljivao sa 539....i onda mu kupio jedan od 100 ampera Teslin.Pali bez problema sa 100 ampera,tako da slobodno stavi.Staje u kutiju taman kako treba.
 
ја сам годинама користио акумулатор који ми је остао од голфа 66 ампера и није било проблема ни по мразевима
 
Dali ima negdje za kupiti Naglak kabine za ursusa

- - - - - - - - - -

Dobio sam odgovor od poljaka vezano za kabinu Naglak ako nekoga zanima;
novi tip kabine za ursus c-360 je 1110 eura sa osnovnom opremom
Kabina sa svom opremom, znaći sa grijanjem i ostalim i nova hauba dođu ravno 2000 eura
 
Da osvezimo temu.
img0701.jpg

img0702.jpg

img0703.jpg

img0705.jpg
 
Pozdrav

Imam mogučnost da po dobroj ceni kupim Ursus 904 1990 g. koji ima 82 KS. Na stranici konedata( http://www.konedata.net/Traktorit/Ursus902.htm) se vidi da imaju ti traktori i 75 i 100KS. Kod sva tri je oznaka motora ista, samo je taj od 100KS sa turbom. Zanima me dali je moguče da stavim na motor od 82KS turbo i novu izduvnu granu pa dobijem 100KS, ili treba još nešto? Kod nas u SLO ima vrlo malo takvih traktora i ljudi neznaju baš mnogo o toj preradi motora. Traktor mi treba za šumu(vitlo Unforest 8 tona), mislim da če biti dobar zbog svoje težine i robustne konstrukcije.
Molim a odgovore oko prerade motora ako neko zna.

Hvala i puno pozdrava.
 
Poslednja izmena:
Sklopovi motora moraju da budu od turbasa.Skuplji su oko 10-15e po rupi od klasicnih.Za ostalo nisam siguran sta je potrebno da se menja.
 
Dali to znači nove klipove, klipnjače, usisne i izduvne ventile? Nadam se da radilica ostaje ista? A šta sa Bosch pumpom, možda neko štelovanje?

Hvala i poz.
 
Nazad
Vrh