Ursus

Primjetio sam da mi nestaje voda iz hladnjak, nevidim nigdje da curi a ćini mi se da mi se nivo ulja u motoru podigao i sad sumnjam da možda nemješa vodu u ulje.
Dali je u pitanju brtva glave?
Trebalo bi ulje u karteru da pobeli ako gura vodu u ulje.


srdjane kod mene je ta rucica u skroz gornjem polozaju na crystalu,e sad da li je isto kao na ursusu neznam,ali trebalo bi da jeste.
 
Vise ljudi su mi rekli da ta rucica treba da stoji u srednjem polozaju za oranje, spremanje i sl. I posle su i objasnjavali za sta su ostala 2 polozaja, ali preterali s detaljima, pa sam zapamtio samo ovo.
 
nisam primjetio nikaku promjenu na ulju, probaću orati narednih dana kad vrijeme dozvoli i pratiti nivo ulja na mjeraću.
 
Isto je to.Krajnji zadnji položaj znači da je isključen kontrolisani radni otpor i traktor se ponaša kao bager .Gore dole .Treba ga koristiti u svakoj situaciji pogotovu u transportu težih orudja. Srednji i prednji se koriste kada želite koristiti kon. radni otpor a to je oranje tanjuranje i sve ostalo, stim što je prednji puno osetljiviji od srednjeg.Možete to proveriti ovako.Kada traktor radi uzmite topling u dve ruke i stisnite snažno prema traktoru i poluge će ići gore a kad se oduprete nogom i povučete topling prema sebi poluge moraju ići do dole.Kada ga pustite one se vrate u prvobitan polozaj .Mala ručica je naravno na sredini ili napred.Tako i plug reaguje na topling .Kada propadnu zadnji točkovi traktora plug će stisnuti topling i počinje dizanje a kada propadnu prednji plug se obesi preko topling i počinje spuštanje.To radi dobro ne baš kao na ferge jer kod ferge to recimo odradi 5 -10 puta u sekundi a kod ursusa i zetora je sporije ...:ppozdrav:
 
Spasoje kod velikih ursusa i Zetora Cristala nema ta opcija za topling.Fiksno je to gde se kaci topling za traktog.
 
OK.Vidim sad da je pitao za veliki.Izvinjavam se .Znači važi za ove manje pa i 7745 .I za 355 kod @daliborstojičić.@
 
Jeli ti spasoje imas zetora 7745
Ima brat .Ja imam 60 45.SasaP@Imaju par nedostataka .Na nekoliko sam popravljao ljudima na čizmama navoje jer hoće da se isčupaju .Hoće nekad pomešati brzine kad uđu u godine,i hoće im puknuti prednji rukavac.I mislim da im neradi pumpa a ko neradi kardan a to zna biti problem.To su neke moje zamerke ali ništa strašno.http://www.konedata.net/Traktorit/Ursus335.htm Evo link pa pogledaj šta te zanima...
 
Poslednja izmena:
Vise ljudi su mi rekli da ta rucica treba da stoji u srednjem polozaju za oranje, spremanje i sl. I posle su i objasnjavali za sta su ostala 2 polozaja, ali preterali s detaljima, pa sam zapamtio samo ovo.
Da li to pises za velike ursuse ili?napominjem da je meni rucica u zadnjem polozaju ka nazad,i cini mi se da pri podrivanju kada pomerim(dignem) rucicu za dizanje na pola hoda,podrivac ostaje na dubini u kojoj se zadesio tada,i miruje.
 
neki kazu da nema nista razlike, drugi da ima nekih (npr. hidraulka). bitnija stvar je godiste. jako su dobri traktori. mali potrosac, sa (u svojoj kategoriji) velikom (najvecom) vucnom silom. ne znam sta treba raditi sa ovom traktorom da covek "postigne" problemu (pricam o C-335).
hidraulicna pumpa i karda se kopca na 2 rucica, znaci uopste ne zavisi jedan od drugog. moze odvojeno da se ukljuci samo kardan, samo hidr. i da bude ukljuceno i jedan i drugo (ili iskljuceno i jedan i drugi).
 
jedno pitanje za drage kolege forumase a posebno ursusdzije::namigivanje::,drugaru mi je crko motor pre par dana na c-355 pa mora da radi generalnu pa se pita da li je moguce da se delovi ikako naruce ili kako kupe direktno iz poljske,ja iskreno jos ni sam cuo da je neko tako kupio delove jedino znam za domace prodavnice koje navodno prodaju original delove a za ovo pitam za savet i da li je moguce:cao:
 
Imas u Goloboku kod Smederevske Palanke,Krokus firma,imaju delove za zetore i ursuse,original moze se naruciti telefonom ili otici licno pa u magacin birati sta zelis. Inace prodaju i prikljucke,kosacice,grabulje,prikolice itd
 
@postar,hvala za info ali za njih sam znao i jos neke kod mene u blizini al ovaj zapeo samo ako moze delovi van nase zemlje,kaze da je totalno razocaran sa tim originalnim delovima koji se prodaju kod nas mada na kraju ako se ne moze morace da kupi ovde kod nas
 
Zavisi od koga je on kupovao,mala privreda itd. Na primer glavu indijsku sto sam uzeo za fergusona,na jedno mesto 14 hiljada na drugo 17 hiljada,a isto sve.
Nije bitna cena nego kvalitet,proveriti na vise mesta,raspitati se dal se neko zalio na odredjene dobavljace itd
 
ne mora. samo do novog sada. pa da kupi kod muhe marije sta hoce. ako covek hoce cesku, onda cesku, ako hoce poljsku, onda poljsku, a ako hoce indujsku, onda to. pa biras i kvalitet (i cenu).
 
Pitanje jedno pritisak ulja mi na ursusu 355 bio 4 bara na 1000 obrtaja odjednom mi pao na 3 bara neznam zbog cega nista veliko,tesko nisam radio skinem filter uljani kod njega je centrifugalni i ocistim sam filter primetim da ima rupa na njemu dali moze da to bude razlog ? ili nesto drugo?
 
Nazad
Vrh