Ursus

Nije 335,355,360,ali ipak Ursus...
2nby0zt.jpg
 
Ja kad sam jednom mojim vukao berac isao sam trecom brzom komotno, meni je bilo malo brzo al gazda beraca mi je rekao da ga teram slobodno :osmeh:
 
E a moj susjed pomoćnom sa sip tornado 35 ja mu vičem da brže i još drži pun gas .
Bezveze utaman troši gorivo traktor berač.
 
Pozdrav svima.Evo kod mene se opet javi neki"problem".Orao sam nesto i kada sam zavrsavao posao i ugasio traktor primetim da nesto curi negde kod pumpe naftne visokog pritiska .Sidjem i primetim tj.vidim da na ono prelivno crevo sto se nalazi na njoj(mislim da je prelivno crevo)curi kao ulje.I to solidno.Tako je curilo oko tridesetak sekundi i stalo.Jel ima ko ideju zasto?Da nije nesto pomesalo u pumpi?
Unapred hvala.Veliki pozdrav
 
Elementi vjerojatno prepuštaju pa izbacuje višak, ako traktor radi normalno samo češće nadoljevaj ulje i teraj a ako imaš 150-200€ viška nosi kod bošiste na popravak.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 
Ti se obicno desava, kad elementi pumpe "odu".

- - - - - - - - - -

Eh, zakasnio sam :bravo:
Elementi pumpe kostaju za ove male ursuse par evro/kom.
 
U pumpi bi nekada i trebalo promenuti ulje a ako je i procurilo i nije cudo :sta: . Sa spoljnje strane ima jedan sraf , minus srafciger malo siri, otprilike iza ac pumpe i kada se izvrne ima merac na njemu a tebi ce verovatno curiti kada ga izvrnes . Za zamenu uljatreba odvrnuti sraf dole na regulatoru
( mislim 14 ) i ispustiti ulje a zatim gore iznad toga se sipa novo ulje (mislim 17), svega par deci . Jes ursus ... nego valda zahteva neki minimum odrzavanja majka mu stara .
 
Moj355 isto lagano meša ali mi je rekao kolega Muha sa Hr foruma da ako pumpa ne brljavi da se ne brinem i da malo češć doljevam ulje u pumpu.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2

Na moojoj 355 punih 5 godina nema ulja u pumpi, cista nafta.....valjda negdje mijesa....i evo i dan danas radi. Jest najbolje odnijeti bosisiti, pa uraditi pumpu. Al ne diram je dok ide. Tako da ne brinite, i ako je sama nfta u pumpi moze to raditi godinama. Da se razumijemo, ulje je najbolje, ali...
 
Nazad
Vrh