Ursus

pa ti si zli gorolomac,jos malo pa si zajebo i mene u neko moj proslo vreme,haha,svaka cast..
 
Biće Aco slike, nismo ovih dana išli raditi zato što svaki dan pada kiša, a po blatu se ne može raditi.



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

Evo neke slike prije par godina
 
Aco nesmeta njemu blato, pogotovo sad kad su nove gume napred. Ovo drvo sam za kuće pocepao, solac ga je vukao vlake 2 brzinom negdje oko 2 kilometra do kuće.Prečnik ovog drveta je bio negdje oko 140-150cm a dužina oko 3.50 metra, ne sećam se tačno.

- - - - - - - - - -

Evo zaboravio sam još jednu sliku.
 
Poslednja izmena:
Borislave zli si,svaka cast,samo dok ga ne uspravis na zadnje tockove nista od posla,da bavio sam se drvima dok mi otac bio ziv,i to me i odskolovalo,ali tada u to moje neko vreme niko nije ni imao vitli-cekrk itd,ja sam ga vise voleo uspravit nego ista,cinimise da sam moga 16km voziti na zadnje tockove haha,voleo sam sumu vise od sebe,sada je to mnogo slabo a i ja imam svoju sumu,tako da u drzavno slabo idem,bas slabo,ali si me sada mnogo toga,svakakvih situacija prisetio hahaha,srecno Borislave i samo polako i pametno..
 
Majku mu i ja volim tu sumu da je to cudo jedno. A zeznuto je i ima opasnih situacija pa kazem necu vise pa posle opet nastavim.
Nego nesto se danas razmisljam. Posto sam citao da je komplet prednja vuca za torpedo 75 samo 1200 evra, da li bi mogo prednji dif na 355/360 da se ugradi? Razmisljam samo dif je verovatno jeftin, ali bi i on verovatno morao da se krati jer je 75- ica dosta siroka. Slucajno znam gde ima jedan samo nisam siguran da li je sve kompletno.
 
Haha,KOLE i kod mene je duplak često samo na zadnjim kad se u vlaki vuče po 2.50 metra drva gdje je pogodniji put.Ja sam prije 11 godina kupio prvi traktor i vitlo, vitlo me koštalo 1350 evra novo i otad sam se počeo baviti šumom.A ovog prvog Ursusa ne bi prodao nikada jer da nije njega bilo sad ni duplaka nebi imao.

- - - - - - - - - -

A šta da ti kažem Aco po mom mišljenju se u šumi dodje najbrže do para, kod nas je sad trenutno cijena bukve po metru (29 evra ili 58km).Ja mislim da bi mogla od Torpeda vuča da se ugradi samo ako nije šira od zetorove teške vuče pošto sam vidio na jednom Ursusu zetorovu tešku vuču i baš je širok napred. To je onaj URSUS što je šošara postavio video na prethodnoj stranici.
 
Tebi Borislave to vitlo propinje traktor zato sto je ono samo dosta tesko i zakaceno je na poluge daleko od traktora. Naravno i drvo kad ka optereti prvi kraj obavezno u vazduh. Mozda bi trebao da mu montiras ti neko vitlo direktno na traktor, iza sedista.
Za ovu torpedovu vucu mislim da je dosta sira od 355/360, mada bi trebalo da se proveri.
 
Aco vitlo je teško negdje oko 350-380kg.Kod mene jedan traktor samo vitla na mjestu a drugi odvlači tako da sa vitlom ne vučem vlaku,neznam kako kome ali meni je bolje da vitlo bude zakačeno na poluge zato što ga mogu otkačiti kad hoću i zakačiti neki drugi priključak. Pa trebao bi provjeriti vuču da ne bude preširoka, ja mislim da ne smije biti šira od 180cm.
 
Aha, da bre ti imas dva ursusa. Cudi me onda da vuces 2,5 m i da se propinje. Ja sa ovim mojim bez prednje vuce i sa 60 kg tegova napred izvlacim do 2 m bez propinjanja gde je bolji put i nije veliki uspon. Naravno vitlo mi je stalno na njemu. Drugar sa duplakom izvlaci po 3 m bez problema i njemu je vitlo na traktoru iza sedista. Jednom je kaze izvuko 3,5 m mada je bio neki blagi uspon.
 
Hahaha kod mene mene svaki dan izbijaju varnice na auspuh a nekad i plamen.

- - - - - - - - - -

KOLE stavi zetorov onaj plosni auspuh pa ćeš videti kako grmi. Kod mene su na oba traktora bili oni njihovi auspuhi, na solcu je bio progorio pa mi je drugar dao od zetora a na duplaku isto bio fabrički pa ga je nekako gušilo, onda sam taj auspuh dao jednom drugom drugaru i sebi napravim isto od zetora. Sad samo grme ko zetori.
 
Ee too volim da cujem Borislave,sve mi je milo,samo plamen da izbija kao da ide na kerozin,samo neka grmi hahaha,a gde da mu nadjem zetorov auspuh,mislis da ih jos uvek ima u prodaji..
 
Ne izbija baš veliki plamen, KOLE , nego samo se pomalo vidi vatra ali baš dobro kad se ugrije.Auspuh ima kupiti nov, barem ovdje kod nas a trebalo bi biti i kod tebe, kod nas cijena novog je oko 50 evra ili 100km.Ali zato kad taj auspuh staviš nema da može da progori. Danas sam dotjerao duplaka iz šume zato što moram prevoziti sijeno i proveravao sam gume i sve 4 su naduvane na 2 bara.

- - - - - - - - - -

Evo dotjerao i neka drva.
 
Borislave samo pazi nemoj mu klip proterati kroz auspuh hahaha,sto se tice guma prednjih to je odlicno,a zadnje to samo od tebe cuo da ih duvas na 2.bara,to je po meni premnogo,1,2 bara sam duvao zadnje,jednom sam duvao do 1,5 ali nije bilo dobro pa sam ispustio,mislim da je sasvim 1,5 bara za te gume koje si naveo sasvim dovoljno,neznam svako ima svoje misljenje.Sto se tice auspuha meni je jos prvi a grana cinimise treca,lomio sam je na 20 mesta?!a sada je relativno nova grana,e sad,u cemu je razlika zetorov auspuh i ursusov c355?neko kaze da mu je unutra sire sace,neko kaze ovo,ono,neznam ni sam,nisam se susretao stime,i dali su istog precnika u fi za granu itd..
 
Hahaha, neću neću, a zadnje su naduvane tako što kad vozim po 10 metara da mogu izdržati teret, jer kad bi bile na 1,2-1,5 bari onda bi legle i ne bi bilo dobro.I kod mene je grana varena na jednom ili dva mjesta, ne sećam se baš a fi cijevi na zetorovom auspuhu je 50mm i mislim da je saće veće nego kod ursusovog auspuha mada kod mene na duplaku nema ništa u loncu . I nisam te još pitao kakvo je kod tebe kvačilo?Kod mene je kao na autu mekano zato što sam preradio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh