Ursus

Ja imam problem sa kocnicama,dimi na desni tocak paknovi,ali problem je u tome neznam kako to popraviti,mnogo je komplikovano
 
Tu gde ti dimi skineš lim ispod njega imaš dve kontrirane matice m 12 njih popustiš i rešio si problem ako je do ručne, a ako je problem nožna probaj da ispustiš malo ulja na cilindru
 
Imam problem na ursusu 335, u radu, pri vecem opterecenju vreteno se zaustavi, slajfuje lamela, majstor gledao kroz otvor onaj, kaze sve ok... pre dve godine vucna lamela menjana, hidraulicna bila dobra, nisam hteo da menjam jer je fabricka...
Jel imao neko slicnih problema?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Tu gde ti dimi skineš lim ispod njega imaš dve kontrirane matice m 12 njih popustiš i rešio si problem ako je do ručne, a ako je problem nožna probaj da ispustiš malo ulja na cilindru
Prvo sam mislio da je do rucne ali nije,skinuo sam rucnu kocnicu,i odvijo sam safove i skinuo lim i vratio i vise nije dimilo,kazu mi drugi da su kocnice problem za model c355,ali ipak sam trebao da kupim duplak

- - - - - - - - - -

Imam problem na ursusu 335, u radu, pri vecem opterecenju vreteno se zaustavi, slajfuje lamela, majstor gledao kroz otvor onaj, kaze sve ok... pre dve godine vucna lamela menjana, hidraulicna bila dobra, nisam hteo da menjam jer je fabricka...
Jel imao neko slicnih problema?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
I kod men je isto tako,slajfuje lamela na 4 i 5 brzini,na trecoj ne,ali treca je mnogo spora
 
Kočnice nisu problem ako se naprave kako treba. Problem je što ili ljudi rade kočnice stare 30+g samo na pola ili kupe najjeftinije dijelove pa se žale da ne lovi. Idealno rešenje na ursusu je izbacit onaj dugi kočioni cilindar, stavit dva kvalitetna kratka plus zetorov razdeljnik sile i u kotače isto ugradit zetorove djelove kvalitetnije i miran si idučih 20g. Škrti uvijek dva puta plača!
Prvo sam mislio da je do rucne ali nije,skinuo sam rucnu kocnicu,i odvijo sam safove i skinuo lim i vratio i vise nije dimilo,kazu mi drugi da su kocnice problem za model c355,ali ipak sam trebao da kupim duplak

- - - - - - - - - -


I kod men je isto tako,slajfuje lamela na 4 i 5 brzini,na trecoj ne,ali treca je mnogo spora
 
Kočnice nisu problem ako se naprave kako treba. Problem je što ili ljudi rade kočnice stare 30+g samo na pola ili kupe najjeftinije dijelove pa se žale da ne lovi. Idealno rešenje na ursusu je izbacit onaj dugi kočioni cilindar, stavit dva kvalitetna kratka plus zetorov razdeljnik sile i u kotače isto ugradit zetorove djelove kvalitetnije i miran si idučih 20g. Škrti uvijek dva puta plača!

pozdrav
od kog zetora odgovarju cilindri u tocku na ursusa i kojeg proizvodjac odabrati? nije vazna cena, samo da to potraje. hvala unapred
 
Pozdrav, otišle mi gumice na cilindru ispod papuče na ursusu 355, prošle godine sve novo stavljeno ali eto! Posao ga rastaviti i izlete dijelovi pa sad ga ne znam sastaviti! Ako neko ima sliku preseka tog cilindra bio bih jako zahvalan! U pitanju je kratki zetorov cilindar(Fragokov)!

- - - - - - - - - -

pozdrav
od kog zetora odgovarju cilindri u tocku na ursusa i kojeg proizvodjac odabrati? nije vazna cena, samo da to potraje. hvala unapred

Ja sam stavio fragokov pa eto već zeza! Inače taj fragokov je najskuplji ovde i uglavnom potraje ali eto desi se i greška!
 
Srecko kupi ovakve:

Ja sam to kod mene ugradio pre tri godine i fala bogu nema problema. Ne znam koji je proizvodjac, ali su bolji nego oni crveni.

Zelenbac, zamenom samo gumice nista ne dobijas. Ja sam isto pokusao i slaba vajda. Pokusacu da nadjem moj stari cilindar da rasklopim i da ti slikam. Ovo su cilindri koji ne stradaju tako lako i koji tebi trebaju:
 
Drugar ima problem sa Ursusom pa me zamolio da se raspitam na forumu. Naime kada ide nizbrdo onda hidraulika spusta a kada ide uzbrdo onda podiže. I ne bitno je koje je oruđe zakačeno.... jednostavno u transportu mu se to obavezno dešava. Ja nemam predstavu šta bi moglo biti. Ako neko zna ili je imao takav slučaj bićemo zahvalni ako podeli sa nama iskustvo!
 
Moj deda je taj traktor prodao (ursus 355) kad je bio star 2 god iz tog razloga st na nizbrdo nije mogao da digne orudje...
Radi se o tome da mu je cev od ulja "kratka" pa kad ulje ode napred pumpa vuce vazduh...
To se danas resava, skoro svi mastori znaju za to, cev se produzi i bude ok...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Јел раније правио тај проблем? Да му је уље исцурело, ваљда би се видело.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ako je velika nizbrdica onda i kad ima ulja koliko je predvidjeno ipak nece da dize hidraulika. Jednostavno je tako, a kao sto je vec napisano resava se lako.
 
@AcA OPEL
Takvi i jesu cilindri kod mene, malo poslije ugradnje prošle godine pokidam cijev od te strane i naravno ostane bez ulja i malo zapeknu gumice i sad pušta ulje! Žao mi davati opet 40KM za novi cilindar kad i ovaj nije puno star!
@siniša1979
To što ne diže hidraulika niz stranu je normalno kod ursusa jer mu je pumpa skroz nazad i ostane bez ulja i naravno da ne može dizati, može se dijelimično riješiti sipanjem ulja preko maximuma ili mali komplikovanijim prepravkama! A taj problem što sam spusti priključak niz stranu je do razvodnika ili cilindra hidraulike! Jednostavno ne drži pritisak, vjerovatno mu spušta poluge čim ugasi traktor?
 
Nazad
Vrh