Ursus

Izgleda da sam uspeo da popravim sutra idem da sejem repicu pa ce odma biti atestirana hidraulika sa velikom oltovom sejalicom 30 redi koja je prepravljena u nosenu!
 
Da moj je! Treba mi veci... pa ako se nadje kupac... hocu da uzmem od 160 ks
 
znam coveka koji ima 90 120 i 160 ks,kaze 120 je zakon i tesko ih je naci,160 ima tri brzine i nikako ubosti pravu jedna teska druga prelagana,navodno samo menjac mana
 
Ima serije 160 sa 4 brzine samo nesme da se djilkuju jer je to ustvari menjac od 120-ke pa treba sa njima finije... Ali rade i nisam cuo da je bilo problema sa menjacima.... Nije isto dali traktor radi kod "gazde" ili na imanju....
 
meni se svideo jedan 1234 model 96 ili 98 godiste,noviji model uza kabina i prodan za 20000e,kod mene ima covek 120ks i vuce becejsku sa pakerima 30 tanjira,po meni se ti ursusi samo dernjaju a stoje u mestu,ja vukao stajnjak a on pored tanjiro,i ja bas da vidim kojom brzinom ide poravnam se sa njim i nadjem brzinu na rusu 82 3 zec a ja sa rujom i istom tanjiracom samo 28 tanjira idem 4 zec eventualno 5 kornjaca a razlika 40 konja u traktorima a da o tezini i nepricam i sve zbog samo dva tanjira :sta:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=epMbpVla3aQ[/youtube]
Post je spojen: [time]Tue Nov 3 22:29:00 2009[/time]
_________________________________________________

Ovog deliju ja vozam:
Traktor-9.jpg
 
@Sosara,od kog traktora je kabina na njemu?Imam istog takvog bez kabine,pa planiram nesto nabaciti!
 
Trebala bi mi neka polovna kabina,ove nove su skupe,a rade istu funkciju!Imas li broj i adresu od te firme?
 
mirmag je napisao(la):
Trebala bi mi neka polovna kabina,ove nove su skupe,a rade istu funkciju!Imas li broj i adresu od te firme?
reklamiraju se u poljoogasniku, inače sedište im je u goloboku, blizu smederevske palanke
 
Ovo je Poljska kabina koju prodaju u gore spomenutoj firmi.
Pre dve godine sam pitao na sajmu za cenu, i tada je koštala 1000 evra.

14icxhh.jpg
 
Ova sa sosarinog traktora mi lici na kabinu od 542,560!Koju bih kabinu mogao najlakse napakovati na njega?
 
E to odavno ciljam da uradim sa svojim Ursusom, ali nikako da naletim na neki povoljan motor, čak i loš, pa da ga sredim.
 
Mozda nebi trebalo menjati ceo blok ako su iste radilice a leziste za hizne su valda iste, a glave su sa sirokim kanalima tipa mali utovarivac UNC60
 
Radilice su iste kao i blok motora sto se tice oblika odlivka, glavna razlika je sto su lezista hizli manja pa treba nositi blok na borverk da se prilagodi za vece hizle! Ustvari ovom doradom se dobije blok od Zetora! A ja sam preradio na malo jednostavniji nacin... Hizle od fi 100 sam odneo kod strugara i ostrugao mi je na 102 i samo karike sam kupio a klipove sam imao dobre polovne, i kad sam sklopio radio je ko doxa. A kod mene je radio 3 godine dok nije prodat bez problema sa motorom...
 
Nazad
Vrh