Ursus

Au Borislave,ovo vise deluje kao da su monofazni osiguraci nego trofazni,ahahaha,svaka cast,velik pozdrav.

Takve je eliktričar donio, bitno da oni rade bez greške. One fabričke osigurače i kutiju sam bacio u smeće jer nisu nizašta.

- - - - - - - - - -

Dobra ideja ali sto nisi stavio automatske za kola

Ovi su valjda bolji pa se zato oni ugradjuju.
 
Isprobao sam mog Ursulu sa ovim tegovima u tockovima. Mogu reci da se oseca da je tezi na upravljacu, sto naravno nije ni cudno. Nije mnogo tezi, pa nije strasno. Pod opterecenjem i na usponima prednji kraj se rastereti i onda je ponovo lagan i mota se lako.
 
Haha,dobro onda. Kod mene je volan težak kad zakačim napred utovarivač i napunim kašiku pa nekad moram objeručke uhvatiti volan da bi skrenuo lijevo ili desno,treba mi još samo cilindar za polu-servo i prioritetni ventil a pumpa je već ugradjena.
 
Na C-360 radim remont prednjeg mosta. Kupio sam centralnu osovinu sa biksnama, a most sam odneo da se razbuši na glodalici i da se ubace nove hilzne na meru. Imam pitanje: U kom kvalitetu bi trebao biti vijak koji ide kroz most i bolcnu, i gde ide ova podloška sa slike (zove se podloška prednjeg trapa)?


hMVTMot.jpg


Nisam zvao majstora, radim sam :osmeh:
 
Ja sam zaglavio sa remontom prednjeg trapa. Problem je nastao u prednjem mostu, ostavili smo male tolerancije, i sada se desi da bolcna izbije zadnju bronzanu biksnu. Najverovatnije je rupa u mostu zakosena prilikom prethodne obrade, taj koji je radio je potom ostavio vecu toleranciju kako bi mogao da ga napakuje pa zbog toga nije ni potrajao dugo. Bolje da sam kupio i nov most, cena je oko 6000 din.

Ako je moguće spojite sa prethodnim postom.
 
Zesce sra... od traktora c360,jednom kad krene da ser... ne prestaje.Dobice jos jednu sansu,blok na trnovanje,pvp pumpa i dizne na stelovanje,i nema sta drugo,ako opet pukne ,ide na otpad.Jel imao neko slicno iskustvo,sta je najcesci problem pucanja radilice ?.Prva sto je pukla ,ova zardjala ,navodno je razlog sto je izgubila podmazivanje,cev od uljne pumpe se otpustila.Kad smo skidali radilicu,to je inace njegova original fabricka,svaki lezaj je bio crven-zut ,majstor kaze ostao bez ulja,i cev pumpe jeste bila otpustena.A zasto je pukla ova druga onda ?,na istom mestu.Svi lezajevi kao novi,nema ni 50 sati motor od prve generalne.A na drugoj slici se vidi da je pukla i ta tzv polutka?,ona nije pukla kod prve radilice.



 
XD,kako uopste mozes tako nesto napisati a uopste me ni ne poznajes,nit si pitao za detalje :p?.Prva radilica napisao sam razlog zasto je pukla ,i pucanje se desilo u sred spartanja,drugo pucanje je bilo u sred setve.Sam skontaj koliko je tesko bilo traktoru u obe operacije,taj traktor je orao zadnji put pre vise od 12 godina,od tad ne radi nista drugo do spartanja,setve psenice i berbe.
Vidim ja da ti volis ursus-a,ali mani sad emocije.
 
Kod mene je predprošle godine morao blok od c360 na trnovanje, a uzrok je bio taj da vijci na zamajcu nisu bili dobro stegnuti kad se vučna lamela mijenjala i onda je zamajac rasklimao radilicu (ili kako već da kažem) pa je radilica išla na obradu i kad smo zašarafili radilicu, ona jednostavno nije mogla da se okrene nikako, e onda je došao jedan majstor koji dugo pravi traktore i vidio je valjda da je ležište od radilice tamo na bloku krivo.
 
Druga puknuta radilica se okretala dosta lako nakon montaze u blok ,nije bilo velikog otpora ,uzevsi u obzir da je sve novo bilo i ne razradjeno.Blok na trnovanje ce svejedno ukloniti te sumnje,a pvp visokog pritiska na kontrolu ,jer kolegi je na rusa 2 puta pucala i to je navodno bio problem,preterano punjenje.Te 2 stvari cemo odraditi i ja nzm sta tu jos ima da bi moglo slomiti radilicu kao staklo....
 
Nazad
Vrh