Ursus

Pitanje jedno pritisak ulja mi na ursusu 355 bio 4 bara na 1000 obrtaja odjednom mi pao na 3 bara neznam zbog cega nista veliko,tesko nisam radio skinem filter uljani kod njega je centrifugalni i ocistim sam filter primetim da ima rupa na njemu dali moze da to bude razlog ? ili nesto drugo?




Proveri kolicinu ulja u motoru, jer i to moze biti razlog, a nista te ne kosta.
 
Hocu da ugradim prednju vucu za moj Ursus 902-904(na tablici pise 904,verovatno je skinuta prednja vuca-ja sam ga tako kupio)
Pitanje: kod pneumatika 16.9-34 nazad i 12.4-24 napred koliki je broj zuba pogonskog zupcanika(na osovini diferencijala),medjuzupcanika i zupcanika izlaza-kvacila kardana?
 
Skini karter i provjeri sigurnosni ventil.Vjerovatno ima spene pod njim.
Ja sam skinuo karter pa nasao cep, ispao iz radilice.Dao da se ostruga dugi konusni pa jos i namazao nekim lepkom strugar mi je dao i otada nema problema sa pritiskom,sreca bas sam ja vozio i nagli pad pritiska sam primetio
 
Ja sam skinuo karter pa nasao cep, ispao iz radilice.Dao da se ostruga dugi konusni pa jos i namazao nekim lepkom strugar mi je dao i otada nema problema sa pritiskom,sreca bas sam ja vozio i nagli pad pritiska sam primetio
Ovo je cesta pojava na starijim modelima ursusa....kada ispadne u sred teskih radova,i ako vozac nije iole priseban,najgore je neizbezno...a skoro sam video jedan takav,covek ga vozi,sat za pritisak ulja ni nema...i da spadne cep,ne postoji nacin da primeti pad pritiska dok ne zariba motor.na modelima od 93-94 je ceo taj sistem izbacen iz koriscenja,tj cepovi ne postoje.
 
Kao sto sam pisao ja sam terao tada traktor a inace sam automehanicar pa zato nije doslo do veceg kvara pritisak nije skroz nestao jer je cep ispao na kraju radilice.Mnogo kasnije je zamenuta radilica i ta vec nema cepova hvala bogu
 
Imam jedno pitanje da li je prednja vuca orginalna na ovim traktorima na snimku ili je naknadno doradjena.. Mislim da je doradjena ali da li ima orginalni prednji diferencijal ili od cega su ovi sa snimka.. Imam u planu da sredim dedinog Ursusa C355 ali hteo bi da mu stavim ovu novu masku kao sto ima jedan crveni ursus sa snimka ima li ta maska kod nas da se kupi..???

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=FmzTVZQldkU&NR=1

Na ovom Ursusu se jasno vidi da je prednji diferencijal od Uaz-a,i to nije neki problem pronaci ali gde se moze nabavini ono kuciste ispod menjaca odakle polazi kardan i koliko bi to bilo tesko postaviti?? Jos jedno pitanje nisam zagledao ispod da li ima ostavljeno mesto za taj dodatak???

http://www.youtube.com/watch?v=9NLGMyc4mPw
 
Poslednja izmena:
Ovako. Pisano je vec mnogo puta u temi o ovome, ali nije na odmet ponoviti :) Ursus 350-355-360 nisu imali verziju sa prednjom vucom, naknadno je doradjivana. Doradjivali su je uglavnom prvo Poljaci na svojim masinama, pa je patent dosao do nas... Sto se prednjeg mosta tice, moze se upasovati prednja vuca od Zetora 5545, Uaza ili kamiona Dzemsa, koju najcesce koriste.... Sto se tice izvoda iz menjaca, uzima se isto Zetorov izvod za prednju vucu.. Sto se tice mesta za izvod ja imam 355 iz 73-ce, i ja mesto za izvod imam, skine se plocica koju drzi desetak srafova, ako ti je traktor mladji, ima sigurno.... E sad, nemam informaciju oko tezine montiranja i dimenzije prednjih tockova koji su ti potrebni, to ce neko od uvazenih kolega da doda... Za novu masku nisam siguran da ima kod nas, ali trebalo bi da moze da se poruci, mada je meni lepsa stara.....
 
Za prednju vucu sam pitao onako informativno mada ne verujem da cu da ubedim dedu da pristane da to ubodzimo ja bi hteo drage volje jer mislim da nije neka investicija...Diferencijal od Uaza ili Dzemsa moze da se nadje i po otpadima a jedino mora da se kupi onaj izlaz za kardan ni to nije problem kupiti nego ugraditi,koliki je to poduhvat neznam... A ako vec pocnemo da ga radimo,on hoce da bude stvarno kao nov,ce da kupi i gume i novu kabinu a hteli bi smo i da mu stavimo i tu novu masku ili haubu sa farovima unutar nje,pa za to me zanima ima li je negde??? To bi radio dedi sa majcine strane on je covek u inostranstvu a za traktor ga vezu uspomene pa bi ga sredio inace sad je u ocajnickom stanju,moralo bi sve skoro da se promeni ali njega to ne zanima bitno da je taj traktor ispod,trebali bi i blatobrani novi ima li toga??? Sad se samo raspitujem da znam sta da mu javim dali je moguce pronaci tu novu masku nove blatobrane i neku noviju kabinu naravno i lepsu?? Hvala unapred...:ppozdrav:
 
@cira92,ja sam se raspitivao za sebe da menjam limariju komplet i ima da se poruci komplet je oko 300evra bez kabine i to je njegova originalna limarija a za ovu novu sto pitas ne verujem da ima da se kupi gotova ali ako hoces neku drugu uvek ostaje slobodna radinost sa dobrim limarom i nenormalno mnogo zivaca,kabina u krokusu kosta oko 1000evra+-100evra a ako menjas sve komplet iznutra delove izacice pogolem racun aman ko za nov da kupis imas li slike od tog ursusa,pozdrav:cao:
 
Nemam slika za sada,moj deda se jos razmislja ali verovatno je spreman dosta da ulozi u njega cim pocinje sve od trapa do hidraulike i limarije,generalka,kocnice ama sve jer veoma dugo stoji tako... Cifra ce biti velika vec sam mu rekao on mi je odgovorio samo da se ja raspitam da zve da li ima...:ppozdrav:
 
Hehehe to mu i ja kazem ima on spremne ali kad mu ja sve izracunam tesko ce se on tih evrica odreci poznajem ga ja... :osmeh:
 
Poydrav svima !
Novi sam clan na forumu i imam jedno pitanje vezano za ursus c360, da li znate na koliko se steliju ventili ?
Takodje imam i c355 79 godiste, prelazna linija, imam njegov katalog i u njemu pise " usisni o,2 a izduvni 0.3 " , medjutim 360 ne radi bas najljepse na tom stelovanju, kupljena je prije 2 godine i sjecam se da su ventili bili nastelovani drugacije, al prije skidanaj glava nismo izmjerili zazor al bio je nesto veci !
Ako zna neko, momil da mi javi !
Unaprijed zahvalan !
pozz
 
Motori jesu malo drugaciji, druga je serija motora, a i sami traktori fabricki nisu isti na zvuku, 360 ima tvrdji zvuk, delom zbog drugacijeg auspuha, delom zbog motora. KAko vuce i jel mnogo dimi.?
 
Nazad
Vrh