Ursus

Ne dimi, dobro vuce, al iznad 1600 obrtaja cuje se kao da nesto kucka (lupa) oko ventila, dobro pali, i motor je u dobrom stanju .
 
Danas sam imao priliku da provozam novi Ursus 11034, staviću par slika sutra. Moram priznati da da je traktor zaista vrlo dobro napravljen, sve je krajnje jednostavno, bez elektronike i uz korištenje brand-name komponenti. Motor je original Perkins (proizvodi se u Engleskoj), za prednji i zadnji most nisam siguran (saznaću narednih dana) ali je sve naizgled identično sa starijim Massey Ferguson traktorima. Hidraulika je Bosch, ima zaseban hladnjak, ima 3 pumpe, jednu zupčasta tandem (jedna za servo volan, jedna za dodatne izlaze hidraulike) i jednu klipnu koja je smještena nazad u kućištu diferencijala i služi samo za dizanje poluga (dva vanjska cilindra, nema unutrašnjeg). Kabina je udobna i prostrana, plastika unutra je nešto grublja (to su mogli bolje napraviti), ima izvanredno osvjetljenje naprijed i nazad. Komande su vrlo proste, sve čista mehanika. zadnje poluge su kategorija 2, uz traktor dolazi odličan, veoma masivan toplink te gornja i donja poteznika te prednji tegovi. Motor je 4 klipa sa turbinom, ima hladjenje vazduha, vrlo proste konstrukcije i u stanju je da bez problema radi i sa domaćim gorivima krajnje lošeg kvaliteta. Motor je veoma živahan, odlično prima gas i ima jako mnogo snageu svim stepenima prenosa (zec-kornjača, tri stepena redukcije H-S-L i 3 brzine+rikverc dakle 18 brzina naprijed i 6 nazad s tim da je najniži stepen prenosa zaista ekstremno spor tj. ima creeper brzinu). Ne znam kakve će im cijene biti no saznaću čim ta informacija bude dostupna ali mi djeluju kao dobar izbor za domaće tržište zbog veoma jednostavne konstrukcije i odsustva svakog vida elektronike.

Kao zamjerku moram navesti da je traktor za svoju snagu jako malen. Veoma je kratak pa bez prednjih tegova nema govora o nošenju težiih priključaka. Zbog zbog toga je, sa druge strane, izuzetno okretan i pogodan čak i za vrlo male parcele. Zadnje gume su mu 480/65R34 a prednje nisam gledao, znam da je riječ o 24" felgi i tek nešto malo su uže od zadnjih. Volan je naravno servo (dakle hidrostatički, sa orbitrolom) i ima solidan ajnšlag.
 
Dizne nisu bas za pohvaliti, izvadicu ih, pa pregledati...a ventile bi mogao prestelovati sve 0.25, pa cu vidjeti kako radi na tom zazoru.::traktor::
Da, dizne bas i ne volim dirati :
 
Ljudi da li se ikome desavalo, da mu se odlomi vrh dizne, pane ka klip, i osteti taj cijeli sklop::jako_besan::
meni se to desilo poslije remonta, uradjena generlka, sve novo stavljeno i poslije 20 rh, jednostavno se desi karambol
kad smo poskidali glave i karter ustanovili smo sta je, komad dizne na klipu, i stublina ostecena !
da li je to, toliko los kvalitet dizni, ili je nesto drugo uzrok ?
jer nisam cuo da se to nekom desilo .
poslije toga, dizne promijenjene, sklopljeno sve i radi poslije toga normalno i dan danas !
 
Ljudi da li se ikome desavalo, da mu se odlomi vrh dizne, pane ka klip, i osteti taj cijeli sklop::jako_besan::
meni se to desilo poslije remonta, uradjena generlka, sve novo stavljeno i poslije 20 rh, jednostavno se desi karambol
kad smo poskidali glave i karter ustanovili smo sta je, komad dizne na klipu, i stublina ostecena !
da li je to, toliko los kvalitet dizni, ili je nesto drugo uzrok ?
jer nisam cuo da se to nekom desilo .
poslije toga, dizne promijenjene, sklopljeno sve i radi poslije toga normalno i dan danas !
Desava se posle remonta, nije u pitanju kvalitet dizni, vec montaza i priprema glave pre montaze. Najcesca su dva slucaja: prvi, kada se ne ocisti leziste dizne i kanal kroz koji ona prolazi kroz glavu i drugi,kada se neujednaceno zatezu matice drzaca dizne, pa dizna legne ukoso.
 
Pozdrav svima....Molio bi ako neko moze da mi objasni razliku izmedju ursusa 1224 i zetora 12145.Hvala.
 
da li neko mozda zna koliko kostaju karike za kompresor za c355 menjao bih na traktoru slabije duva pa reko predpostavljam da su mu karike dotrajale,a i koliko se krece cena za gumice na pumpu za gorivo
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh