Ursus

Naravno da Ursusovi izvodi mogu da se iskoriste za prednju hidrauliku, kao sto kolega kaze mozes dvosmerni cilindar ili dva posebna jednosmerna, mozes i dva dvosmerna koji se povezu t komadom i pokreces ih kao jednog.

 
Mogao bi da se iskoristi klip od Zadrugara,dvosmerni je,i sluzio je za dizanje poluga,ima snage i odgovarajucu duzinu.Al to ako se naleti na Zadrugara na otpadu.
 
Po meni je najbolje resenje da se uzme od T 25 ili T 40. NJih barem ima dosta i lako moze da se nadje, a verujem i da su najjeftiniji, ja sam nalazio ranije po oglasima za 30-40 evra sto po meni i nije neka cena. Sto je najbitnije da su dvosmerni i mogu da rade poso, a dovoljan je samo jedan.
 
Moze bilo koji cilindar, konkretno za potiskivanje vitla ne mora da bude dvosmerni moze i jednosmerni koji ce biti usmeren da deluje na dole.
 
Kad se ugradi dvosmerni ili jednosmerni pozadi i poveze kao sto je Sosara napisao, jel onda standardna hidraulika normalno funkcionise? Znaci ja bih dvosmerni i povezao bih na traktor na ona 2 standardna izlaza i regulisem ih "kiper" rucicom i to mi je za vitlo ok, ali recimo hocu nekad da orem pa da koristim standardnu hidrauliku i plivajuci rezim, jel moze?
 
Trebalo bi da moze,jer i kiper rucica ima plivajuci hod i kad je u tom plozaju klip pliva,moze se rukom pomerati-izvlaciti ili ugurati.To je kad poluge mrdaju mrda i klip sa njima.
A plan B ako nece tako da radi plivajuci poluga onda pomocni dvosmerni prikopcas brzim spojkama,i kad ores samo raskacis,kad ides u sumu spojis.
 
Aca zamisli to ovako jedan tok ulja je klasicna hidraulika dakle poluge a drugi tok je kip ( dvoradni razvodnik ), a prioritet je klasicna hidraulika . Ako u isto vreme dignes rucicu poluga i kip prvo podigne poluge pa nakon toga krene kip .

Sosara ne znam to za plivajuci na kip izvodu al mislim da gresis . Zasto . Imam prednji utovarivac koji je nakacen na kip izvod a nazad nosac gde nataknem rolo balu kao protiv teg i kada mi se nepoznjom spusti bala i gurne topling ka napred plivajuca hidraulika malo podigne poluge ali ne i utovarivac .

Dali neko zna gde ima da se uzmu kvalitetne bakarne podloske za hidrauliku da ne flisuje ulje na srafovima ?
 
Jednosmerni kada se okrene da deluje na dole kada ga otpustis i spustis traktor na zemlju cilindar je slobodan i poluge mogu da rade na njihovoj rucici slobodno, a kada se stavi dvosmerni mora izaci ulje iz njega da bi poluge bile slobodne ili da se cilindar otkaci sa poluga.
Plivajuci na izvodima hidraulike nema nikakve veze sa kopiranjem terena to sto ste objasnili da kada bala potisne toplink to je kopiranje terena ili plivanje hidraulike, a na izvodima rucicu spoljne hidraulike stavite izmedju nezavisnog i krajnjeg polozaja tu je plivajuci polozaj, dvosmerni cilindar bi trebao biti slobodan, rucica se u tom polozaju zadrzava sama.
 
Ima pozicija kip rucice gde se ona kao zakaci i sama stoji(u kranjnjem donjem i gornjem se kad se pusti uvek vrati u srednji polozaj a u tom polozaju je kao zakacena zakaci i stoji dok se malo ne mrdne onda se vrati gore u srednji polozaj) i tad je klip slobodan,taj polozaj je ispod ovog neutral ili zakljucanog kako vec pise u knjizi.
Na utovarivacu zadnjem imam klip od Zadrugara dvosmerni i kad je rucica u tom plozaju kad je kao zakacena ,puna kasika izvlaci klip prazni se,moze se rukom vratiti nazad kao i izvuci napred.E sad da li sam dobro izabrao termin plivajuci,mozda i nisam,ali klip je slobodan.
Na beracu su 2 jednosmerna cilindra i kad je rucica u tom "plivajucem" polozaju bunker ili heder zavisi koji je dignut se spusta graviracijom.
 
E pa to me je zanimalo. Znaci taj dodatni cilindar ako nije aktiviran, odnosno rucica za "kiper" povucena, onda ne utice na hidrauliku i rad poluga.
 
Ja cu morati uskoro da skidam obe cizme da zamenim lageri i sta jos bude trebalo. Desna kocnica zamasnila a kad gazim samo levu hoce da gubi ulje. I hoce da izbiva hidr. ulje ispod poklopca, a kad je ugasen za pola sata spusti cekrk.

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
to sto izbija ulje je otisla gumica izmedju poklopca hidraulike i cijevi od hid pumpe do poklopca. ona ide kroz kuciste diferencijala sa desne strane. obican o ring. 10 centi kosta.
 
pozdrav svima...
interesuje me da li se na Ursus 902b moze ugraditi prednja vuca i koliko je to komplikovano i koliko kosta
posto sam nasao jedan 902 b a meni treba traktor sa prednjom vucom (znam da ce neko reci da jednostavnije da nadjem 904, ali ako ovaj bude povoljan zato me interesuje da li je ovo uopste izvodljivo i da li ne kosta puno)...
 
stole,
moze,ali nije jeftina zabava,kompl.prednji most sa felnama-trosnim gumama kad sam ja ugradjivao bilo minimum oko 2000 eur.
 
FL
hvala na informaciji, bitno mi je da znam da moze i koja je cena otprilike
ako budem se odlucio na tako nesto kontaktiracu te....
ako mi se posreci da kupim 902 b jeftino...
 
Nazad
Vrh