Veleprodajne i maloprodajne cene komponenti i potpunih smesa za ishranu zivine.

Pitacu te za sledecu nabavku.:osmeh: Volim i ja penzionere ,ali....
 
Pa sve ima svoje granice. U svakom slucaju bolje da zabadava sedim, nego da radim sa minusom.
 
Skinute cene gotove hrane u mesaoni u kojoj kupujem. Zavisno od hrane od 1 din. do 2 din. po kilogramu. Na kolicinu, lepa cifrica.

Za koke bila 32.2 sada 30.2
za pilice: jedinica 38.0 sada mislim da je 36. nesto,
dvojka 35.6 sada 34.6
trojka 33.2 sada 32.2
 
Koja ti je to hrana?Pa na osnovu cega su skinuli?Jesi ti gledao datum proizvodnje?Da to nije neka akcija.Pa samo je kukuruz poskupeo 25%,a nista nije pojeftinilo,naprotiv.
 
Skidaju cene da bi makar nesto prodali. Prodaja je skoro stala a racuni preduzetnicima stizu i nema odlaganja, odmah blokada racuna, ili trgovci pokusavaju da privuku musterije pred pocetak sezone. Pa kada bude krenulo, kada pokupuju pilice i krenu sa njihovom hranom onda ide hladan tus u vidu drasticnog poskupljenja.
 
Koja ti je to hrana?Pa na osnovu cega su skinuli?Jesi ti gledao datum proizvodnje?Da to nije neka akcija.Pa samo je kukuruz poskupeo 25%,a nista nije pojeftinilo,naprotiv.

"Chickprom" Mali Idjos. Nemam pojma na osnovu cega. Uglavnom znam da oni otvaraju samo svoje licno prodavnice i prodaju samo svoju hranu i proizvode.
Naprimer, da ja imam svoj lokak (ili ga iznajmim, sto je lako moguce da ce biti) oni dodju pogledaju i ako im odgovara sklopimo posao. Oni placaju kiriju a mene zaposle kao radnika za platu. Ako biznis ide dobro onda daju i neki procenat na platu.
 
@necapile

Znas ti koju prodaju treba da ostvaris da oni plate kiriju i zagarantovanu platu tebi.:sta: Nemoj se druze zanositi, dobro se raspitaj i dobro razmisli. Lepo bi to bilo....ali.
 
Nema veze.Oni ce spustiti cenu koncentrata,pa ce im tako ostati za kiriju i platu.A i staz ce verovatno od preostalih para uplacivati na veci iznos.:zli:Ironicno,ali ne logicno.Jedino mogu da ih opravdam ako peru pare,inace ostalo nema logike.Cena koncentrata je malo skuplja od cene cistog kukuruza :haha: A da gorivo je pojeftinilo.:haha::ppozdrav:
 
Skinute cene gotove hrane u mesaoni u kojoj kupujem. Zavisno od hrane od 1 din. do 2 din. po kilogramu. Na kolicinu, lepa cifrica.

Za koke bila 32.2 sada 30.2
za pilice: jedinica 38.0 sada mislim da je 36. nesto,
dvojka 35.6 sada 34.6
trojka 33.2 sada 32.2

Odgovorno tvrdim da za te pare ne moze se napraviti kvalitetna smesa po sadasnjim cenama komponenti.
 
I ja sam nesto racunao,tako da se slazem sa duskom da se po ovim cenama komponenti ne isplati vise sam praviti koncentrat.
Inace za malo vecu kolicinu i avans daju jos i 20% popust.
Jedino ako su na berzi kupili prosle godine veliku kolicinu komponenti pa ......
Na berzi je bas bila velika razlika u cenama u odnosu na poljo apoteke.Recimo suncokretova sacma mislim da je i sada 14 din.
 
Tesko je kvalitetnu smesu napraviti sa toliko malo novaca i na to jos dodati 8% pdv-a. Stvarno su strucnjaci, ili mnogo reskiraju ili imaju pokrice nekoga na tehnoloskom fakultetu i inspekciji.
 
I ja sam nesto racunao,tako da se slazem sa duskom da se po ovim cenama komponenti ne isplati vise sam praviti koncentrat.
Inace za malo vecu kolicinu i avans daju jos i 20% popust.
Jedino ako su na berzi kupili prosle godine veliku kolicinu komponenti pa ......
Na berzi je bas bila velika razlika u cenama u odnosu na poljo apoteke.Recimo suncokretova sacma mislim da je i sada 14 din.
Taman da su dobili dzabe komponente,sto bi ih poklanjali.Neka mucka jeste,e sad kakva? :osmeh:
 
Vet zavod subotica je pretprosle godine privatizovan,verovatno su malo zakinuli i na kvalitetu,malo peru pare i ko zna sta jos.
Cim se nesto privatizuje odma i neka mucka.
 
Nije Neca pisao o VZS koncentratima.Ovo je neki iz Malog Idjosa.Blizu jeste,ali nije taj.
 
Vet. zavod Subotica je nekada imao jedne od najboljih i najkvalitetnijih smesa, ali je i sa cenom daleko odskakao od ostalih. Ako je privatizovan onda nije ni cudo sto je sa cenama otisao dole, a srazmeran ceni je i kvalitet smese.
 
Verujte mi da i meni nije jasno kako i zasto je tako jeftino. Ali znam da sam zadovoljan sto se tice hrane. Preporuku sam dobio od jednog coveka iz Rume koji je koristi vec neke tri godine. I kaze da nije nikada primetio neke promene u kvalitetu a sa drugim proizvodjacima je imao problema. I najbitnije je da je kada razbijes jaje zumance narandzaste boje kao mandarina a ne onako bledunjavo zuto pa kad ispeces ili ukuvas jaje neznas sta je belance a sta zumance.
Evo i pilice hranim sa tom hranom. 44 dan prosek 2,5 kg zive vage, oko 350 kg hrane pojelo njih 80 komada.
 
To za zumance je najmanji problem.Imas da kupis karotin kao komponentu,koja se dodaje u koncentrat.Ima da budu zuti kao dukat.E sad koliko je to prirodno i zdravo.:sta:Ja sam ipak pristalica onog,koje je zuto od kukuruza,a koka seta po dvoristu.Jos ako naleti neki pecaros da pred njom vadi gliste,ima da budu jaja ekstra klasa.Za takvima i EU vapi.:haha:Doduse pecaros bi ili odustao od pecanja ili promenuo mamac.
 
Sto se boje jajeta tice kao sto kaze SAMA je najlakse. Premiks sa bojom i resena stvar. Kazu da su boje biljnog porekla i da nisu stetne.:sta: Ne zelim da ova prepiska predje u kudjenje smese nekoga proizvodjaca nego samo pisem da se sa malo para na ove cene komponenti tesko moze napraviti kvalitetna smesa.
 
Ovako pise na tarabi :haha: (na ceduljici od hrane):
SISTEMIK 1 Nutriment
potpuna smesa za nosilje jaja za konzum 1
SIROVINSKI SASTAV: Zrnasta hraniva, hraniva animalnog porekla (kategorija lll), proizvodi industrije ulja,mineralna hraniva,vitaminsko mineralni premix. Antioxidant (E 321, E 324)
U 1 kg smese dodato je: VITAMINA: A 10000 IJ, D-3 1500 IJ, E 16 mg., K-3 2 mg., C 20 mg., B-1 2 mg., B-2 6,5 mg., B-6 4,5 mg., B-12 0,02 mg., nikotinska kiselina 60 mg., pantotenska kiselina 19 mg., folna kiselina 1,75 mg., biotin 0,2 mg., holin hlorid 500 mg.
MINERALNE MATERIJE: Mn 80 mg., Fe 40 mg., Cu 6 mg., Zn 60 mg., Co 0,2 mg., J 0,5 mg., Se 0,15 mg.,
HEMIJSKI SASTAV: Proteini najmanje 16,5%, vlaga najvise 13,5%, celuloza najvise 8%, pepeo najvise 8%, Kalcijum min. 3,2-4%, Fosfat min. 0,65-0,85%, Natrijum 0,15-0,2%, Lizin najmanje 0,79%,Metionin+Cistin najmanje 0,65%, Metab. energija najmanje 11,5 MJ/kg.

Tako pise sastav hrane, a da li je to i u dzaku nebih znao.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh