Veleprodajne i maloprodajne cene komponenti i potpunih smesa za ishranu zivine.

A da nepricamo koliko je tesko izmesati dobro tako male kolicine sastojaka. Fakticki bez mesaone ne pokusavati. A kupovati mesaonu za oko 300 kg hrane kapaciteta i izdvojiti oko 350 evra za nju meni bar nije u racunici nikako.
 
@necapile

Imaju male mesaone do 50 kg, koje se nakace na krunjac-krupac i vrlo su efikasne. Cena je oko 10.000,0 din, a proizvode ih u Odzacima. Ima u temi "Mesaone stocne hrane u svinjarstvu. Vrlo su prakticne za male odgajivace kao sto smo mi.
 
Sad sam video u prodavnici stočne hrane Gebijevu neku Uni mešavinu, ima 15% proteina, koliko sam video iz sastava trebalo bi da su samo žitarice i suncokretova ili sojina sačma ovde je cena 0.33e što je u odnosu na cenu prekrupe ovde vrlo mala razlika a ogromna je razlika između 8 i 15% proteina, inače koliko sam video ovo je u stvari predsmeša da se dodaju u nju samo premiksi ili čista za čišćenje pilića.
 
Ne znam za Gebi,al neki privatnici u mojoj okolini su prodavali TZV obogacenu prekrupu.Na prvu deluje super,medjutim u razgovoru sa ljudima koji to pakuju,kazu ide zizljiv kukuruz,koji nije za prodaju u zrnu,jel je busan.Lepo se samelje,doda se krede i to 12%.Ona je inace na veliko 4dinara i eto biznisa.
Ne kazem da je to ta prica,ali sve sto je obogaceno,a nije skuplje je:osmeh:u najmanju ruku sumnjivo_Ocu reci,da ja najvise volim,da vidim zrno kukuruza,nije mi problem samleti ga i obogatiti po zelji.
 
Nije ovo ta fora, evo ga link pa pogledaj Uni nisam siguran da se u Vojvodini neznam koliko isplati, ali kod nas je razlika 4 centa po kili između prekrupe i ove smese pa mislim da se isplati!
 
U ovoj besparici svi pokusavaju da izbace sto vecu paletu proizvoda, pa neka se kupci uklope, bez obzira da li sastav odgovara kategoriji i zahtevu zivotinja koje hrane.
 
Ralika izmedju Gebi i Uni proizvoda je sto Gebi koristi sojinu sacmu,a Uni suncokretovu,pa je zbog toga jeftiniji.Inace su ista firma,samo razliciti proizvodni program.
 
Nije mi jasno zasto mesaone stocne hrane ne reaguju adekvatno ceni kukuruza. Drugim recima, ako su cena smesa pravljene na cenu kukuruza od 19-20 din za kg, zasto se sada gazde mesaona prave mutavi kada je kukuruz 15-16 din za kg. Kao videcemo posle nove godine i sta ja znam.:sta:
 
Pokušavaju da razvuku dok ne skoči kukuruz, mada verovatno nisu plaćali kukuruz 19 nego su ga kupovali dok je bio 15 tako da im je sve jedno, jedino što su iskoristili povećanje cena kukuruza da bi povećali cenu koncentrata a sad im se ne vraća jer im lepo sa parama.
 
Racunica je prosta. Kupljen kukuruz i ostali sastav koji se stavlja po manjoj ceni se lageruje i cuva do skoka cene. Kada skoci cena niko ne moze da proveri koju kolicinu ima na lageru a koju kupuje po novoj ceni. Proizvodnja cveta. :haha:
 
Jasno je meni sta vi pisete, ali mi nije jasno ono njihovo: "Ako kukuruz padne na 18 ja prvi skidam cene". To stalno pricaju kada dizu cene na povecanu cenu kukuruza, koje su to mutljage.
 
Pa volim i ja novce, pa za mene niko ne moze reci da sam mutljaga, ko ne voli novce. To bi bilo kao kada bi mesaone spustile cenu smesama a ja u radnji ne ispratim to. E onda bi i ja bio mutljaga.
 
Pošto je cena dvojke 0.45 e, razmišljao sam da jedinicu (0.46e) pomešam sa ovom Uni mešavinom (0.33e), ako je jedinica 22% proteina a Uni 15% dobiću prosečno 18.5% proteina po ceni od 0.395e ili oko 5 centi jeftinije, ne znam koliko bi leka bilo u toj smeši, da li bi bilo dovoljno?
 
Ja to ne bih radio.5 centi nije vredno tog mesanja i strepnje,dali je dobro izmesano.Jedno pile da ode,otice vise puta po 5 centi.
 
Nisam bas ni ja siguran u tu mesavinu. Mada sam cuo ovde od jedne zene u selu da hrani sa jedinicom do kraja. Neznam koliko je i to pametno i kakav je kvalitet mesa.
Hrana koju ja kupujem je relativno jeftina a jos mi napomenu radnica da ce ici dole cena. Biti jos jeftinija. :ppozdrav:::novac::

@Dusko58
Ne bi vi bili "mutljaga" onda nego "prevarant". Izvinite na izrazu ali bi tako narod rekao koji kupuje kod vas.
Tako bi bar kod mene u kraju rekli da ja tako nesto uradim i za svakog drugog.
Najcrnje je u svemu tome sto svako u ovoj drzavi zna da naplati svoj proizvod a nama seljacima i proizvodjacima, kada odkupljuju sirovinu, sto manja cena.::lose::
 
Komponente prate kurs evra.::samo bes::Jutros stigli premiksi.Poskupeli 10 tak %.DKF skocio isto 10%,a sojina sacma 1%.Uz poskupljenje grejanja i povecanja istog usled ledenih dana logican je pad cene piletine,jer ovo je Balkan.::jako_besan::
 
Ja sam doneo komponente posle nove godine i nisam dizao cene, nego sam smanjio svoju marzu. Ne moze to narod da isprati, posebno penzioneri koji prevladjuju u mom kraju.
 
Nazad
Vrh