15:15:15 kroz sistem KPK

Ima necega u svemu tome to je cinjenica.Ali recimo za krastavac ie formulacija 2 1 2 a ovo je 1 1 1,za paradajz se koristi dosta formulacija 2 1 3.
Pitanje je dali moze osnovno djubrivo da uspesno to odradi tokom cele sezone i ja bih voleo da to moze ali nesto ne verujem.Jedini nacin je proba a za to je kasno sada.
 
ja koristim an ili ureu već godinama ali sve ide kroz filter i nikad nikakvih problema a za npk neznam ova vodotopiva jesu dobra al kad za 20kg djubriva treba 500kg paradajza tu nema računa koristiti
 
Imam živi dokaz u mojoj arhivi, kada sam prije deset godina radeći prvi put sistem KPK navodnjavao krastavac u plasteniku bez đubriva i za petnaest dana počele su berbe da daju upola manje, iako je bilo startno đubrenje 1000kg/ha plus stajnjak. Hoću da kažem da se nemože zaljevati samo vodom bez đubriva pa bilo to vodotopivo ili granula. I da se nadovežem na onaj prvi dio, kada sam počeo davati đubrivo kroz sistem (tada kemira vodotopivo) berbe su se brzo vratile u normalu.
 
Ne znam koliko je dozvoljeno da vadim post star 9 godina...

Interesuje me da li je neko napravio neki proboj u ovoj tehnologiji?

Ja konkretno razmisljam da probam sa kanom, i da stavim, za početak, jedno 150kg u kocku od 1000 litara.
E sad sto se tice mešanja zamisao mi je da uzmem vakumsku motornu pumpu od 2 cola, usis da joj stavimna povrsinu vode, a izlaz na samo dno kocke, i da tako pustim da radi neko vreme pa da vidim sta cu dobiti.

Posle toga direkt iz kocke u sistem...

Jel bolje mozda da sačekam otopina da se istalozi i da talog izbegnem pru ubacivanju u sistem?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni su se zacepljavala creva i od Yare, mogu misliti šta će biti od granulisanih đubriva. Imaš li neki dobar filter da ne napraviš problem sa kapljacima.
Po meni ako to već radiš onda obavezno kupi disk filter i peri ga posle svakog puštanja.Bolje da ti ne povlači talog. Trebao bi prvo razmutiti u neku posudu pa tek onda da ubaciš u kocku dva dana ranije da se to đubrivo razgradi.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
I od yare vodotopive?
Jel ste ispirali sistem nakon djubriva, 10-20minuta?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I od yare vodotopive?
Jel ste ispirali sistem nakon djubriva, 10-20minuta?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Naravno ispirao sam nego problem pravi talog što se skuplja. A otkad sam bio ugradio disk filter čistio sam ga samo kad pustim jaru, a ksc i solinure je pet u glavu što se tiče čistoće. Samo i cena im je veca

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh