Zmaj 135 Opšta tema.

Bobo

Član
Učlanjen(a)
5 Dec 2008
Poruka
7.219
Lokacija
Pozega, Hrvatska
Posto mislim da ovo remek-djelo zasluzuje posebnu temu, tako sam ju i napravio, umjesto da ga trpam medju sve obicne i neobicne zmajeve...

Nasao sam na jednom drugom forumu poljoprivredne tematike (www.farmphoto.com) ove slike, i ukrao ih... Nadam se da vlasnik slika nece imati nista protiv ;)













Za mene nevjerovatno, ali ipak istinito. Netko je kupio novog vrecara (Dzakarosa).


Najveci noviteti naspram 132 i 133 kombajna je puno bolja i preglednija kabina, bolji heder, puno jaci mjenjac s 3 brzine (max brzina 20km/h), elektronicki mjerac brzine, te hidraulicni amortizeri na hederu. Malo ekstra limova nabacano gore i to je TO.

Receno mi je da se u 135 ugradjuju JD motori, i da su zato skupi, sto nije istina, jer se na jednoj od slika vidi da je u njemu Rakovicin s44. Sto se mene tice cjena ovog kombajna NIKAKO nije oprevdana, a sto je tu je. Ljudi su ih ipak kupovali...
 
Odg: ZMAJ 135

uuuu bobo jesi se ti nakro slika :D
jedino sto je bolje na tom kombaju je mjenjac a ovo je sve u biti isto
 
Odg: ZMAJ 135

mladen je napisao(la):
uuuu bobo jesi se ti nakro slika :D
jedino sto je bolje na tom kombaju je mjenjac a ovo je sve u biti isto

Izvini, ali nije ovo ni blizu 132 ili 133 po komforu... Komfor je ovdje relativan pojam, tako da...

No, svejedno, kabina je preglednija 16 puta od obicne, jer nema one "stupce" u coskovima a i staklo je iz jednog komada, pa nema ni precku ko 132, 133... Slazemo se da je mjenjac super zamisljen i bilo bi mi drago da i ja imam takav na svom zmaju. kad moj prdne u cjetar, sigurno cu traziti ovakav, posto sa slika vidim da bi pasao i na ostale male zmajeve.

takodjer prigusnici na hederu su dobra stvar, pogotovo sto se kombajn moze kretati suludom brzinom od 20km/h, sto nije mala stvar, pogotovo ako imas kukuruzni hader na njemu. cilindri ne trpe udarce i to im je dobra ideja, ali na malom kombajnu, mozda i nepotrebno.

ipak su se potrudili napraviti bolji stroj i ja mislim da su u tome i uspjeli. Steta, pa je kombajn preskup...
 
Odg: ZMAJ 135

ja sam zato da je najbolje novo aliiiiii stvarno za te novce se moze uzeti mnogo veca polovna masina
 
Odg: ZMAJ 135

kloki je napisao(la):
ja sam zato da je najbolje novo aliiiiii stvarno za te novce se moze uzeti mnogo veca polovna masina

Ne mora biti veca masina, ali koliko moze biti bolja... Ne zelim ni misliti... Fahr na mlazni pogon ;)
 
Odg: ZMAJ 135

koliko je cijena ovakvog novog kombajna, i jel to na njemu heder od 2.6m?
 
Odg: ZMAJ 135

Ajde bre za te novce kupis Class-a 105 od 6-7 godina koji jede zmajeve za dorucak!
 
Odg: ZMAJ 135

mityoo je napisao(la):
Ajde bre za te novce kupis Class-a 105 od 6-7 godina koji jede zmajeve za dorucak!

100 % si u pravu, no predpostavljam da ljudima takav kombajn paše za brdska područja di su manje njive i uži prolazi. No svakako je to puuuuuno novaca za Zmaja, jako puno.
 
Odg: ZMAJ 135

Bećarina pusta je napisao(la):
100 % si u pravu, no predpostavljam da ljudima takav kombajn paše za brdska područja di su manje njive i uži prolazi.
Ma jasno je to meni ali tolikoooo ::novac:: :nono: ::lose:: ::lose::
(izvinjavam se za :off_topic:
 
zmaj 133 ili 135

zanima me vase misljenje kakvi su to kombajni kakav im je ucinak i kakvi su sto se tice kvarova i delova ?
imam u planu da kupim kombajn pa sam mislio da pocnem sa tako nekim manjim
 
Odg: zmaj 133 ili 135

To su ti cipiripi kombajni. Ja sam imao 133 i nema neki učinak.Ako radiš kukuruz razbije ga celog a za održavanje je zeznuto ako ti crkne nešto između bunkera i vršalice
 
Odg: zmaj 133 ili 135

Zmaj 142 ti je najednostavniji kombajn.Za početnika je on najbolji. Pričam ti ovo iz iskustva.
 
Odg: zmaj 133 ili 135

znam samo za njega treba da dam 10000evra za neki malo solidniji kombajn a i nemam nameru da radim puno usluga nego samo svoju zemlju jer kod nas u selu ima dosta kombajna
inace mi smo komsije preko tise :ppozdrav:
 
Odg: zmaj 133 ili 135

Ništa jeftiniji nisu ti mali kombajni. Ja sam svoj prodao za 6500€ 133rm. Kad pogledaš učinak onda izađu i skuplji.Nemju ni kolica za heder koja koštaju oko 400€ itd.
 
Odg: zmaj 133 ili 135

ja sam letos dolazio u zabalj nosili zito u onaj mlin de se rucno kipuje... :osmeh:
kod one krivine je to peduzece :cao:
a posto je ta vaga mala terali smo kod nekog coveka kad se proddje ta krivina pa ides pravo i skrene se desno covek u dvoristu ima veliku vagu :cao:
 
Nazad
Vrh