Zmaj 135 Opšta tema.

Odg: ZMAJ 135

moze li se namestiti menjac od 135 na 133 zmaj i kako ako ima neko da zna neka kaze kako
[/quote]e]
Zasto bi da ugradis menjac od 135?
 
Odg: ZMAJ 135

Jeste, ima menjac od vecih zmajeva, ali pitam coveka zasto bi to radio, sta ga muci?
 
Odg: ZMAJ 135

ja cu da ti kazem sta ga muci jer ocigledno ni si radio sa 133 taj njegov menjac se bar jedan put u sezonu kvari lageri stradaju ili osovinica za prvu brzinu pa tek lamela i red druge sitnice a da ne spominjem da su 135 i 14x serije pobrzi u transport jer to se zna ja imam 133 ali cela kutija menjaca je preradjena pred 3 god pojake osovinice i dupli lageri na zupcanike i nema problem ali kad bi mogao da nadjem takav menjac i ja bi ugradio ima ali sve to kosta kod nas trgovce prodaju po 500 evra takav menjac
 
Odg: ZMAJ 135

Znam sve probleme... komsija je imao 133 20 godina, mi smo ga odrzavali.
Ja imam Zmaj 131, ovo je 4. godina kako je kod mene. Pokosili smo oko 300 kj sa njim, nisam imao problema sa menjacem, jesenas sam tek prvi put menjao varijator kajis (kad smo ga kupili imao je stari kajis) jednostavno od starosti se stanjio i otkinuo. Zmaj 131 ima isti menjac kao 133, ali nema kvacilo uopste, tako da ne moze da ode lamela. :haha: On ima sistem kao sto je imao Zmaj 780, znaci na osovini varijatora voznje ima lezaj, pa kad skroz smanjis varijator kajis dodje do lezaja, pa vise ne okrece menjac, pa kombajn stane.
Ovaj sistem je mnogo bolji nego kvacilo, nemozes da trgnes pri kretanju, ne mozes da krenes sa punim varijatorom, manja masa varijatora (onaj sa kvacilom je mnogo tezi, a nije bas dobro balansiran, pa zato crkava)...
Prednost Zmaja 135 jeste mnogo veca transportna brzina, i taj menjac je mnogo jaci nego ovi mali sa dve brzine.

A jel 500 evra kosta nov ili polovan menjac, i da li znas jel onda treba jos nesto da se menja u reduktorima, ili oni ostaju isti?
 
Odg: ZMAJ 135

pa dobro to sto ne crkava menjac mozda je dobro cuvan kombajn ali kada se pojavi luft na poluosovine pa na varijator pa na lamelu na sve po malo tada ces da vidis kako je kida i lamele i pogonski kais kod tebe mozda nece posto je 131 ali kod 133 je to provereno znam iz iskustva a to sto kazes da ima lager medju lezaj na osovinu to znam i sam video na osovinu motora izmedju kaisnice stavlja se i na 133 kod nas su stavljali ljudi kada vrze oriz u blato sa gusenicama da te pitam zasto su u fabrici na 133 stavili sipku i oprugu koja spaja kvacilo i rucicu za varijator da vraca varijator nazad kada nagazis kvacilo znaci oni su predvideli to a narod popameni ispadne pa otkaci to izbaci napolje za bolji ucinak i da ne gura rucku svaki put :haha:

a za menjac polovni naravno sto ostalo od kombinate pa ko uzeo uzeo pa sada prodaje za ugradnju ne znam sta se menja imam sliku ali me zajebava imageshack nemogu da je kacim

evo link pa pogledajte ako urednik ne obrise ::namigivanje::

http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=613802
 
Odg: ZMAJ 135

Ja sa 132RM skinem godisnje oko 50-60kj i to po kojekakvim brdima i nikakvih problema s mjenjacem nemam. Mjenjao sam mu kompletne poluosovine cim sam ga kupio, remen na varijatoru dobar, varijator ima malo malo lufta na kajli, nista opasno, teram ga tako. Kvacilo dobro radi, i nije neki problem ni zamjeniti lamelu na njemu...

Mjenjac s 3 brzina bi bio odlicna stvar, da se moze lako naci i da za njih ima djelova. Obican mjenjac koji mi sasvim dobro radi dobijem s novim zupcanicima i lagerima za 300€ i manje. Znaci kompletno obnovljen samo ga ugradim. Tako da mislim da se ne isplati zajebavat s mjenjacem od 135 pa prepravljati nosace, pa poluosovine druge, pa jos 100 cuda...

Da 131 ne moze trznuti prilikom kretanja, ste se gadno zeznuli... Ocito imate jako dobro ocuvane kombajne, kad to ne rade. Ja jos nisam vidio ni jedan 780 i 131 da pri kretanju ne zacukaju, koliko god polako rucicu mrdao. U rikverc kad krece, zadnji kraj se odvaja od zemlje. Kod nas na brdu takav mjenjac ne bi uzeo ni dzabe. Kvacilo mora biti.

Ona sipka sto povezuje kvacilo i mjenjac sluzi samo zato da se mjenjac uspori skroz da ne strada prilikom mjenjanja brzina. Kreces s mjesta, a varijator na pola ili jos vise. Tek to dere i lamelu i sve zivo ostalo.
 
Odg: ZMAJ 135

Tu bi trebalo ugraditi hidro pogon umesto varijatora, pa ne bi bilo problema, pitanje je koliko je to isplativo, to su stari jeftini kombajni...?
 
Odg: ZMAJ 135

bobo nisi me razumeo sa menjacem ako si rasturao onda treba da znas ako nisi naucices kod njega strada samo lezaj na osovinicu za 1 brzinu i sama osovinica ponekad moze da se slomi ako je slabi materijal posto svaki metalostrugar ih pravi a ponekad moze i da slomi zupcanik za prvu brzinu ako ga ne primetis da je otisao lezaj pa ga teras tako pa polomi neki zub drugo nista se ne kvari bar kod mene je bilo tako ali nije u pitanju da menjas celi menjac za 300 evra pitanje je gde ces da ga nadjes posto se vise ne proizvodi na mog prijatelja mu je pukla cela kutija menjaca jedvaj je nasao drugu 131 nisam vozio i neznam to sto kazes ali za u brdo za cuo da su bolje 131 i 132 posto imaju posporiji menjac od 133 pa sada koliko je tacno neznam

@zorancile

to sto kazes za hidropogon pa to bi kostalo vise nego celi kombajn :haha: i mnogo zajebancije ima da ga ugradis najbolja varijanta je ugradnja menjac od 142 ako ste vozili onda znate taj menjac se kvari jedanput u 10 god pojede lamelu i nista drugo i kad saltas brzine ne treba da zastanes u mestu nego kao traktor prednost ogromna :ppozdrav:
 
Odg: ZMAJ 135

Samo kazem da original sredjen i prepakiran mjenjac mogu dobiti za 300€, ako mi ikada i zatreba...

Meni kombajn zuji dosta u 2. brzini pri malom gasu i s malo varijatora... Prva brzina je po meni jos OK.

Na moju srecu nikada nisam ni sudjelovao u skidanju mjenjaca s kombajna ili rastavljanju istog. nadam se da necu morati u skorije vrijeme.
 
Odg: ZMAJ 135

imao sam zmaj 133 skoro 15 godina i pre svake sezone je skidan menjac radi kontrole i opet je znao da zezne u sred sezone,a preprosle godine sam kupio 135 i preporodio sam se, nije samo menjac bolji ima i dosta drugis resenjaboljih u odnosu na 133
 
Odg: ZMAJ 135

I ja sam pre par god kupio 135 i prezadovoljan sam snjim u odnosu na 133,samo da ima malo bolju propusnu moc
 
Odg: ZMAJ 135

Pozdrav forumasima, Slavko je iz Semberije. Citao sam vase komentare za kombajne Zmaj 133 i 135, pa me zanima kako da otklonim pucanje pogonskog remena na Zmaju 135? Ako neko ima kakav prijedlog ili rijesenje javite. Unaprijed hvala!
 
Odg: ZMAJ 135

Luft na kajli varijatora, lose utegnut remen, pa moze propasti do osovine i onda ga samo "zvakne" kad skupis varijator, moze biti da nisuu liniji pogonska i gonjena remenica varijatora...

Pri saltanju brzina obavezno varijator smanji (treba biti komanda povezana s pedalom kvacila) i kad stisnes kvacilo do kraja varijator se sam vraca...

Posto se radi o 135 koji ima bolji mjenjac, ne znam kako to kod njega radi... uglavnom je glavni krivac lose utegnut remen, ili remen lose kvalitete, ili luft na kajli od nepodmazivanja varijatora...
 
Odg: ZMAJ 135

A jesi li ga naštelovao kako treba?Na 142-ci se šteluje varijator a ne znam kako je to na 135-ci pretpostavljam da je isto pa pitam. :cao:
 
Odg: ZMAJ 135

Ne mora biti da su remenice lose... Ljudi se boje podmazati remenice na varijatoru, da ne bi podmazali remen... Tu je opterecenje veliko, i dolazi do pojacanog trosenja glavcine ramenice, koja je meksa od osovine. pa onda dobije lufra i razbije se glavcina totalno, kajla dobije lufta i remenice se klimaju "naprijed-nazad" i to kida remen pogotovo ako kosis nizbrdo, pa se kombajn "zaljece" a remen malo malo utegne pa raspusti i to ga pokida u rekordnom roku. Prve godine sam ja kombajn nizbrdo i u vrsidbi tjerao pod kocnicom, da se remen ne cima i kad sam promjenio poluosovine kompletne i eliminirao dobar dio lufta, skuzio sam da na varijatru lufta nemam uopce, nego su poluosovine bile najveci problem.

Treba redovno podmazivati i nikad nece biti problema s time. Nove glavcine za varijator su oko 60€ komad, a to nije mal trosak... A ako je osovina "dobila" onda je to vec problem...
 
Odg: ZMAJ 135

Navodno je bio Goodyear, ali sam poslije stavljao neke koji su bili kod nas u prodaji. Sigurno nije marka ni kakav kvalitet.
A provjericu luft u kajli glavcine remenice, mislim da je do toga. Hvala Vam, puno pozdrava!
 
Nazad
Vrh