Zmaj 135 Opšta tema.

Odg: zmaj 133 ili 135

pozdrav :cao:
verovatno si merio u unicopu jer na mlinu moze samo jedna prikolica da se meri jer je kratka vaga
 
Odg: zmaj 133 ili 135

pa da to je kao kompleks manj onako ima iza dvoriste,mali mlin,mala vaga i jos neki metalni hangari

a ovde sam isao privatno skoro u lenijama neka dobra vaga i povece domacinstvo
 
Odg: ZMAJ 135

Za svoje potrebe će ti biti dovoljan, sačekaj da se Bobo i Mladen jave pa će ti reći da su ok za malo gazdinstvo. :cao:
 
Odg: ZMAJ 135

to su kombaji za nuzno zlo al mogu posluzit za kucne potrebe ,teski za odrzavanje ,djelova imas svugdje , mali ucinak,osjetljivi kombaji, i moja preporuka bolje ti je 142 mozda koja hiljada skuplji.
 
Odg: ZMAJ 135

gledao sam i jedan masey ferguson sa malim hederom 2,5 ali je 1966 god. i covek trazi 3500eura
 
Odg: ZMAJ 135

Univerzali koji jos nisu rastavljeni su dozlaboga truli i razdrndani! Tako da taj model ne preporucujem! Jako tesko je naci univerzala u podnosljivom stanju!
 
Odg: ZMAJ 135

ma da kod nas ima dva univerzala koja jako malo urade a vise provedu u radionici :haha:
 
Odg: ZMAJ 135

Ma ja ti kažem samo 142 i ništa drugo.Imaš delova za njega iza ćoška,i nemoj da gledaš na par hiljada ::novac:: jer kombaj se uvek otplati.
 
Odg: ZMAJ 135

@goran1
Upravo takav kombajčić imam i sa njime bez većih problema odradim 40 do 50 jutara svake godine i služi mi samo za moje potrebe.
Nema tu šta mnogo da se pokvari, ako makar malo paziš i redovno podmazuješ. Da mu je mali učinak - to stoji, ali kada radiš samo svoje niko te ne tera da juriš kroz njivu i prospeš i ono što ne moraš.

Meni odgovara takav kombajn za žetvu graška a imam i poprilično uzano dvorište, pa sa većim ne mogu da prođem a ni da manevrišem.

Imam i heder za kukruz troredni i nisam imao nikakvih problema sa njime. Jedino je problem kod kukuruza što mora biti prikolica na obe strane duži, jer mu je bunker mali.

@zrenjaninac
Za 142 se slažem sa tobom, ali ja nemam mesta za njega a ne bi ni posla bilo za njega kada ovde ima gomila kombajna.
 
Odg: ZMAJ 135

Jos 2-3 godine pa ce142 moci da se kupi u Adi na princip sastavi sam! Nema sta nema od delova za 142
 
Odg: ZMAJ 135

branko i ja planiram da radim samo svoje 30-tak jutara a i moje je dvoriste malo ulaz je 3 metra mada bih nasao gde da drzim i veliki kombajn ali....ne znam jos nisam se jos odlucio
 
Odg: ZMAJ 135

goran1 je napisao(la):
branko i ja planiram da radim samo svoje 30-tak jutara a i moje je dvoriste malo ulaz je 3 metra mada bih nasao gde da drzim i veliki kombajn ali....ne znam jos nisam se jos odlucio

Gorane to je samo na tebi da odlučiš.
Ja kažem da je ovaj kombajn spor u radu, ali eto meni za sada odgovara, jer nemam novce za moderniji... A i da imam opet bih uzeo kombajn sa manjim hederom jer samo sa takvim mogu raditi grašak.
 
Odg: ZMAJ 135

mityoo je napisao(la):
Jos 2-3 godine pa ce142 moci da se kupi u Adi na princip sastavi sam! Nema sta nema od delova za 142

Da u Adi ima svega od delova za kosačice , prese , berače, žitne kombajne , silo ...do kompletnih mašina.
Mislim da je Ada najrazvijenija što se tiče izrade delova (male privrede) , a za čudo da su delovi stvarno kvalitetni .
Delovi za berače što pravi Termometal mogu da pariraju i Zmaju po kvalitetu ako nisu za nijansu i bolji .
Limarija i komplet sita ... za berače i kombajne što pravi molac Mužjai su isto dobri profesionalno odrađeni

E sad dosta da nam se mityoo ne pokvari !!! :haha: :haha:
 
Odg: ZMAJ 135

moze li se namestiti menjac od 135 na 133 zmaj i kako ako ima neko da zna neka kaze kako
 
Nazad
Vrh