Romanovske ovce

ROMANOVSKA OVCA SRBIJA :veseljak:: ::vino:: Vla pozdav
 
prica oko dodavanja krvi muflona moze imati smisla posto muzjaci i muflona i romanove imaju grivu za razliku od vecine rasa domacih ovaca :ppozdrav:
hteo okaciti sliku ali ne moze trenutno :nono:
 
7946619776a4.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1239911797[/time]_________________________________________________
c86ca5c1a8ec.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1239957993[/time]_________________________________________________
65f065d53198.jpg
 
Hvala. Nadam se da cu preziveti. Eto zavrsio sam i sa sisanjem. :ppozdrav:

Evo malo fotografija mojih ovnova romanovske rase ovaca ( i jos po nekog).

Elitni ovnovi romanovske rase ovaca.
3587x9t.jpg


Dio ovnovskog stada.
kb206x.jpg


Moj ljubimac "RASO", ER, u trecoj godini zivota. Iz cetvorki.
296dues.jpg


RASO
312ed69.jpg



Mladi ovnovi romanovske rase potomci ER roditelja.
23kq0ec.jpg


Jedan mladi ovan (star deset meseci), potomak ER roditelja.
jpgeiq.jpg


Mladi ovan romanovke rase.
n3m81g.jpg


Finac pozira (nije romanovski, ali je dobar i iz srodne je grupe).
35jw0aa.jpg

2gsjqcj.jpg


ARR/ARR, ER, star dve godine. Iz trojki.
nzhtsz.jpg


RINGO
4loojb.jpg


I jedan od mojih teksel ovnova ARR/ARR, ER holandske krvi, star dve godine (necu postavljati fotografije teksela zbog tematike)
fegt1w.jpg
 
Ja se do duse slabo razumem u standarde eksterijera romanovske ovce ali znam na primer da je kod W ili Ilde france,sufloka bitno da ledjna linija bude prava,niakako slomljena.Kako je to kod romanovske posto vidim na slikama(koliko to moze da se vidi) da skoro sve zivotinje imaju slomljenu liniju ledja.
Hvala unapred za informacije
 
Zadnji kraj moze biti nesto vislji od prednjeg ali ledja moraju biti ravna kod elitnih grla ali takvih je nazalost jako malo kod nas.Bez uvrede prema bilo kome ali dobra selekcija se moze vrsiti samo ako se poseduje veliki broj jedinki.pozdrav
 
30x7deb.jpg

160 dana staro zensko jagnje kupljeno od g.Caslava sada u vlasnistvu Ace iz Valjevske Kamenice
 
Odlicna :ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245258119[/time]_________________________________________________
p6031301.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1245258256[/time]_________________________________________________
2 romanove ovcice od Caslava Pantelica kupljene,texel ovnic lezi
 
Ove romanov su lepe,bar na slici a za ovog texela da nisi pomenuo da je druge rase ne bih rekao,texel ipak malo drugacije izgleda,ovaj je samo prosao pored njega.
 
zavisi koji tip,holandski da totalno je drugaciji oblik glave nego kod ovog,ovo je od francuskih roditelja(u nemackoj i francuskoj su malo drugaciji texeli koliko sam ja video na slikama od holandskih),uvoz,svilajnac,nema papire sto se tice roditelja njegovih i onoga izlozenog na sajmu nema razlike tako da ne mislim da je neki skart a i prirast ima odlican,pokusat cu naci sliku kad stoji mozda ce te butovi uveriti da ipak nije samo prosao kraj texela ::namigivanje::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245274482[/time]_________________________________________________
01052009005.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1245274613[/time]_________________________________________________
stojeci stav ovo samo nadjoh nemam iz profila da se vidi karakteristicna zaobljenost.
nazalost u srbiji nema boljih da se nadje,jos niko nije uvezao nesto takvo.ko je bio na sajmu video je kakav je top kvalitet texela kod nas,da se ne lazemo to nije ni treca klasa u evropi.izvinjavam se sto skrenuh s teme svima
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh